Post by foxitrot
Pali65 wrote:Je niekde referencia o tom koľko metrov pred samotnou križovatkou zahlási navigácia napr. "Odbočte vpravo?" [...] stále to hlási priskoro, takže ak by sa niekto riadil iba hlasom, tak odbočí na Veľkouliansku cestu. Už som sa tým pár krát zaoberal, ale stále je to zle.
Nic s tym na mape nespravis. Museli by chciet zmenit spravanie klienta. Proste 1-2 x pred tym (pri asi -300, -500, -900 a(lebo) -1100 metroch) ti povie "po xxx metroch odbocte vpravo" a pri asi -70 metroch "odbocte vpravo". Ze su medzitym este dve dalsie odbocky doprava, to zial Waze (zatial?) nezaujima.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by GinBook
Ahoj peefg

Musíš počítat stím, že nějakou dobu trvá, než za velkou louží udělají update map i pro ostatní.

Počítej tak s měsícem plus minus než se to objeví v Live map. :)
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Jestli se mužu přidat.

Všimnul jsem si, že parkoviště si každý značí jak se mu chce. chtělo by to ujednotit. Mě se osobně nejvíc líbí " P ". Popř. ještě rozdelit placené, neplacené, privat, garáž

Některé benzinky jsou označené jako blechy na mapě. Někteří dokonce označují každý roh na budově. Je to moc hezké, ale nejsem si jist jestli účelné.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
hmmmmm.....

Teď tě vezmu tě za slovo " Preto som mal davnejsie navrh parkoviska oznacovat [P] " . Nenejde mě o označení parkoviště. Klidně to tak budu dělat.

Jde mě o " davnejsie navrh " .

Někdo je tu na fóru déle - někdo krátce , někdo upravuje mapy více někdo méně . Né všichni všechno čtou a ví. Ti lepší kteří jsou AM se občas setkají a řeší co a jak nebo se nějak domluví na nějakých pravidlech.

Proč tedy není v Announcements - topic, kde je napsané "domluvené pravidla" na kterých se někdo někde s někým dohodnul. Myslím tím všeobecné pravidla pro CR a SR. A to právě takové informace jako značení parkoviště, atd....
Informace (důležité) na kterých jste se dohodli na setkáních AM.


Při editaci mnoha lidí se děje spousta nešvarů kterých si všímám. (neukončení slepých ulic; nejednotné označování Landmark viz. parkoviště; aktualní jsou benzinky a další).
Spousty problémů si myslím, že se děje z neznalosti (nejsou kde čerpat, celé forum opravdu nejde přečíst a hledat roztroušené důležité informace).Budou přicházet noví aktivní wazeráci, kteří jen velmi těžko hledají jasné a ucelené informace.
Nakonec tento PROJEKT WAZE je o lidech a jejich dobrovolné práce a času.

Všichni čumíme jak má Google či jiné organizace udělané dokonalé mapy, ale to je o těch dohodnutých pravidlech. A ty tu tak trochu chybí nebo nejsou všeobecně známé - 20x jinak označené parkoviště.

... a opravujeme a opravujeme a opravujeme furt dokola to co by mohlo být nahotovo....

... nějak mi při tom psaní utekla myšlenka o čem to mělo být ..... no nic.

jdu hledat chyby na mapě a opravovat.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message
Last edited by GinBook on Sat Sep 29, 2012 8:58 pm, edited 1 time in total.

Post by GinBook
Ne. Nechtěl jsem se nikoho dotknou. Jen jsem si tech parkovišť prostě všimnul.

Ale prostě mi opravdu chybí informace někde viditelně na první stránce a to jenom a přesně na dané téma v prvním postu " pravidla pro ČR a SK ". Klidně i zamknuté.

Pročítat každé fórum byť i "Základní informace pro nováčky" kde je spousty máčky není plodné.

Já si to tady pročítám pravidelně, a občas edituji někdy více jindy méně a ledacos si myslím, že znám.
Ale taky ne všechno.

A nejde o nás kteří to známe trochu nebo trochu více. Ale i do budoucna pro všechny i nové wazeráky.

To téma "SK: Pravidlá označovania ciest na Slovensku" . Hmm. Prostě mě nenapadlo se tam podívat a hledat tam nějaké pravidla . Protože se to jmenuje "SK: Žiadosti o úpravu ciest na Slovensku"

Proto by to mělo být vyvěšené na první stránce.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Co seznam lidí s AM právy a území které mají na starosti.???
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
foxitrot wrote:
GinBook wrote:Co seznam lidí s AM právy a území které mají na starosti.???
Tento boj sme zatial s Waze nevyhrali :| My mame aj taketo nieco http://www.waze.com/wiki/index.php/Area ... _Slovensku v Europe su podobne zoznamy a mapy, ale kedze je to dobrovolne, tak je to az nepouzitelne neaktualne :(
Toto jsem už někde viděl.
Na české straně jsem ale tuším žádný seznam neviděl.

Ale zase je to na dalším a jiném místě.Co to ujednotit na foru (první strana, přišpendlit) a aktualizovat.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message
Last edited by GinBook on Sat Sep 29, 2012 9:38 pm, edited 1 time in total.

Post by GinBook
foxitrot wrote:
GinBook wrote:A To téma "SK: Pravidlá označovania ciest na Slovensku" . Hmm. Prostě mě nenapadlo se tam podívat a hledat tam nějaké pravidla . Protože se to jmenuje "SK: Žiadosti o úpravu ciest na Slovensku"

Proto by to mělo být vyvěšené na první stránce.
Bola tu kedysi analogicka tema CZ: Pravidá označování silnic v ČR (alebo "Re: zatřídění a označování silnic v ČR"), ktoru keby si si vsimol, asi by ta napadlo pozriet sa do nej a mozno by splnala tvoje poziadavky. Zial zapadla uz prachom, velmi hlboko... Aj preto som ju od marca 2012 (vratane 7 dalsich vlakien) uz dva krat navrhoval na prispendlenie na nasej hlavnej stranke - v podstate uspeli len dve z nich a miesto dvoch dalsich sme vytvorili podfora. Ale kedykolvek sa to da napravit, stacia taketo podnety ako tvoj ;)
Výborně

Muj podnět je to ujednotit na první stránce, idealně pokud to půjde pro obě republiky, přišpendlit , zamknout, dát tam podnětné informace, a poté doplňovat co bude třeba (dohody,rady,upozornění,časté chyby).
Popř. informace a výsledky setkání AM.

Prostě něco na ten způsob.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Mluvis mi z duse. Ale nechtel jsem to uz tlacit.
Mam jeste par myslenek. Ale vsechno chce cas.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
MikeshCZ wrote:Já si myslím, že jednotná a odsouhlasená pravidla by měli být hlavně ve Wiki. Vím, že tam toho je poměrně už dost, ale spousta věcí se pak doplňuje jen tady na fóru a to je dosti nepřehledné.
Ještě se k tomu vrátím.

Slovenská Wiki je o něco obsahově plnější než Česká.

Pokud by se měl někdo orientovat podle těchto návodů tak nevím nevím. Velmi zhruba snad.
Jinak si vzít týden volno. Přečíst si forum. Udělat poznámky a potom si ho přečíst ještě jednou.
Bo těch důležitých informací je tu tolik co neni ve Wiki, až je to ....... .
A všimli jste si že nejsou u nás pořádné návody na nový editor? A starý editor je už mimo mísu.
Že se dají nahrát sripty na snadnější práci.Atd....

Snad proběhně nějaké to školeníčko waze které tu navrhoval Zirland.

Ne všichni umí skvělě anglicky aby si to nastudovali v originále.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message