Post Reply

LV karte

Post by
Kā isti pievienot jaunus ceļus, kuri vel nav LV kartē?
It kā zem "Live map" atradu map editor, bet man tur nekas īsti nav skaidrs :( un tur viss smagi gļuko

POSTER_ID:1134964

1

Send a message

Post by aigarslv
Piekrītu, ka jādomā par iedalījumu. Sliktus ceļus es atzīmēju, kā Dirt road, jo Waze ļauj lietotājam izvēlēties tos neizmantot, ja viņi ir pārāk gari. Labs piemērs ir P4 Rīga - Madona. Garmins uz Madonu ved caur šo ceļu, kurš pagaidām atgādina karalauku nevis ceļu (iespējams pēc seguma uzklāšanas būs labāk), bet pagaidām tur ir grants un bedre uz bedres, kā arī kaudze ar bīstamiem pagriezieniem. Rezultātā šo ceļu var izmantot tikai hardcore ralliju fanāti. Pietam Garminu nevar pārmācīt.... tikai ievadot kādu starpposmu...
aigarslv
Experts
Experts
Posts: 381
Has thanked: 66 times
Been thanked: 39 times
Send a message

Post by Aldaris
Karte telefonā parādīsies pēc 24h, bet var būt arī pēc 2 dienām, kā reizēm.
Aldaris
Posts: 28
Send a message
Galaxy Note 2

Post by Aldaris
Nu tad telefonā uzej uz tās vietas kur tos ceļus sazīmēji un paņem Settings/Data Usage/Refresh map of my area, tad viņš ievilks visus ceļus kas jau ir redzami uz PC live map.
Aldaris
Posts: 28
Send a message
Galaxy Note 2

Post by Aldaris
Nočekoju vai karte atjaunojas normāli, četras dienas jau pagājušas a kartē izmaiņu nav, kaut ko WAZE čakarējas, kādreiz tā nebija.
Aldaris
Posts: 28
Send a message
Galaxy Note 2

Post by Aldaris
Fossa71 wrote:Par apļveida kustības nobrauktuvēm...
Līdz šim apzīmēju tās kā 'Ramp', bet tagad skatos pie Ķekavas (A5 un A7 krusts) wazeris LAPAJS tās pārtaisījis par 'Primary highway'.
Kādas ir Jūsu domas par apzīmējuma veidu?
Man domāt, ka apļveida kustībai tomēr RAMP nevajag izmantot, tas vairāk attiecas uz tiltiem ar viaduktiem. Domāju ka arī pilsētās uzbrauktuves nevajag veidot ar RAMP jo šis ceļa veids kartē izskatās tik biezs kā PRIMARY STREET un nav labi saprotams ja ir vairākas rampas kas krustojas vai iet viena otrai paralēli.
Aldaris
Posts: 28
Send a message
Galaxy Note 2

Post by Aldaris
zais wrote:Sveiki, vāzītes!
Man jautājums par waze web lietojamību. Vai arī jums lapas saturs ļoti iebremzē, runājot par kartes labošanu? Esmu mēģinājis strādāt no diviem datoriem - abos viena un tā pati problēma.
Otra lieta, kas mani pamatīgi kaitina, ka nav normālas fona kartes. Kā es lai piekoriģēju ar buldozeru izbraukto ceļu, ja man fonā neko nerāda? /: Varbūt tikai man tādas problēmas?
Vai ir zināms, kas ir atbildīgais par reģionu? Rediģējot karti, un dzēšot gļukainos ceļu nogriežņus, reizēm parādās paziņojums, ka ierosinājums dzēst tiks apstiprināts pēc tam, kad to akceptēs reģiona "uzraugs" (tas attiecas uz tiem ceļiem, ko neesmu izbuldozerējis pats, bet arī ne vienmēr)
Lapas saturs iebremzē gan, bet tur neko nevar darīt, liekas, ka viņu serveru dēļ.
Piekoriģēt ceļus var pēc GPS punktiem. Tur ir daudzi un dažādi veidi kā gribi tos GPS punktus redzēt, vienīgā problēma ka tie GPS punkti parādīsies tik pēc pāris dienām kad jau būsi ceļu iezīmējis un arī pēc tam nav 100% precīzi. Tāpēc vajag vairākas reizes nobraukt par to ceļu un izvēlēties vidējo optimālo variantu starp šiem punktiem.
Kamēr nebūsi REĢIONA UZRAUGS (Area Manager) konkrētajā reģionā kur tas ceļš ir iezīmēts, tikmēr nevarēsi citu sazīmētus ceļus dzēst. Ja gribi, un esi gatavs par tādu kļūt tad tev būs jāpalasa kā to izdarīt ;)
Aldaris
Posts: 28
Send a message
Galaxy Note 2

Post by andyqp
baltaisguru wrote:Kā isti pievienot jaunus ceļus, kuri vel nav LV kartē?
It kā zem "Live map" atradu map editor, bet man tur nekas īsti nav skaidrs :( un tur viss smagi gļuko
Cartouche (tas pats http://world.waze.com/cartouche) ir vienīgais veids, kā sakarīgi pievienot jaunus ceļus. Tas, ka izbrauc ar "buldozeru", ir tikai sākums, lai vismaz aptuveni piefiksētu ceļa ģeometriju, bet bez pieslīpēšanas tādam ceļam būs maza jēga.
Bet pirms ķerties pie cartouche, noteikti ir kaut kas jāpalasa/jānoskatās par tās lietošanu un par kartes veidošanu kā tādu. http://www.waze.com/wiki/index.php/Map_Editing.
Iespējams, šobrīd pie mums legāli zīmēt mēs varam tikai tos ceļus, kuros mēs vai kāds cits ir braucis (ar buldozeru vai arī vienkārši atstājis sakarīgu GPS tracku). Vai arī tīri pēc ģeogrāfiskajām koordinātēm zīmējot ceļu, kas varētu būt nopietns čakars. Googze, kas man pašam likās parocīga, legāli izmantot nedrīkstot (skat. to pašu Map_Editing linku, pēdējo nodaļu).
Varbūt kāds zina publiski legāli izmantojamu aerofoto vai tml. avotu Latvijai? Tad varētu mazliet piestrādāt un izveidot googze līdzīgu skriptu...
andyqp
Posts: 182
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Send a message
Rīga, LV
waze for Android

Post by andyqp
aldaris wrote:
Fossa71 wrote:Par apļveida kustības nobrauktuvēm...
Līdz šim apzīmēju tās kā 'Ramp', bet tagad skatos pie Ķekavas (A5 un A7 krusts) wazeris LAPAJS tās pārtaisījis par 'Primary highway'.
Kādas ir Jūsu domas par apzīmējuma veidu?
Man domāt, ka apļveida kustībai tomēr RAMP nevajag izmantot, tas vairāk attiecas uz tiltiem ar viaduktiem. Domāju ka arī pilsētās uzbrauktuves nevajag veidot ar RAMP jo šis ceļa veids kartē izskatās tik biezs kā PRIMARY STREET un nav labi saprotams ja ir vairākas rampas kas krustojas vai iet viena otrai paralēli.
Piekrītu par Ramp neizmantošanu viena līmeņa gadījumos. Nepiekrītu par neizmantošanu reālu uzbrauktuvju un viaduktu gadījumos. Kā ir ar rampām pie, piemēram, Jelgavas šosejas un apvedceļa - tās arī rādās pārāk biezas? Mērogi, man liekas, salīdzināmi ar to pašu Salu tiltu Lāčplēša ielas rajonā.

Vispār man liekas, ka mērķis būtu panākt, lai pareizi strādā navigācija (vispār laikam vajadzēs atsevišķu tēmu par prioritātēm). Lai man nebūtu jāpēta, pa kuru rampu būs jābrauc, bet lai man to nokomandē waze. Un navigējot ir tāda laba lieta kā Auto zooms, kas varbūt atrisinās biezuma problēmu.

Vēl nianse par rampām (un ne tikai) - ja tām nosaukumus nedod, tad waze navigējot pie pagriezieniem rādīs nākamā maršruta posma (uz kuru ved rampa vai cits pievadceļš) nosaukumu. Ikdienā ar to vajadzētu pietikt, lai nevajadzētu rampas saukt par Lāčplēša vai Krasta ielām...
andyqp
Posts: 182
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Send a message
Rīga, LV
waze for Android

Post by andyqp
zais wrote:Sveiki, vāzītes!
Man jautājums par waze web lietojamību. Vai arī jums lapas saturs ļoti iebremzē, runājot par kartes labošanu? Esmu mēģinājis strādāt no diviem datoriem - abos viena un tā pati problēma.
Otra lieta, kas mani pamatīgi kaitina, ka nav normālas fona kartes. Kā es lai piekoriģēju ar buldozeru izbraukto ceļu, ja man fonā neko nerāda? /: Varbūt tikai man tādas problēmas?
Vai ir zināms, kas ir atbildīgais par reģionu? Rediģējot karti, un dzēšot gļukainos ceļu nogriežņus, reizēm parādās paziņojums, ka ierosinājums dzēst tiks apstiprināts pēc tam, kad to akceptēs reģiona "uzraugs" (tas attiecas uz tiem ceļiem, ko neesmu izbuldozerējis pats, bet arī ne vienmēr)
Saturs dažreiz bremzē, dažreiz nē. Kādu browseri izmanto? Vajag laikam tādu, kam gana ātrs javascripts (pats lietoju Google Chrome).

Par fonu - normālu Latvijas aerial nav. Bet ir variants. Ko nedrīkst lietot. Un ja lieto - tad nedrīkst atzīties. Bet arī vajag pareizu browseri. http://ej.uz/slepenais_toolis

Par atbildīgo - starp Cartouche slāņiem ir arī "Area Managers" slānis, kas rāda, kas kuram reģionam ir manageris. Var būt vairāki, un var arī nebūt neviena. Tad, kā rakstīja Aldaris, vari saņemties un pieteikties pats :).
andyqp
Posts: 182
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Send a message
Rīga, LV
waze for Android

Post by andyqp
martinsoz wrote:ar savienošanu vispār ir jātne, jā. man arī rādās šur tur ceļi, kas nav savienoti un reāli jāčakarējas, jo viņš pie fiksēšanas opcijām piedāvā kreisus variantus, bet vienkārši staipot ģeometriju, kaut kas neaiziet.
Es parasti daru tā - salieku kopā ceļu ģeometriju tā, ka sanāk normāls krustojums. Tad ar Add Junction izveidoju jaunu savienojumu šajā punktā. Labi ir tas, ka to var darīt arī praktiski pa virsu esošam savienojumam, jo esošais tiks aizstāts ar jauno. Pamēģiniet.
Atkarībā no krustojuma pagriezienu ierobežojumiem, var uzreiz iezīmēt "Allow all turns mode", jo citādi būs īpaši jāatļauj katrs no šķērsošanas vai pagriešanās virzieniem.
andyqp
Posts: 182
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Send a message
Rīga, LV
waze for Android