Bug-uri / Imbunatatiri

[ img ]

Moderators: Unholy, dacianova, spookyx, twist3r

Re: Bug-uri / Imbunatatiri

Postby CaesarRR » Tue Sep 10, 2013 11:08 am

Multumesc de clarificari.
Referitor la mesageria privata, este o mare greseala sa nu pot da reply...Sunt pur si simplu momente cand vrei sa intrebi ceva util despre un/o raport/eveniment/zona etc iar userul respectiv, daca nu te identifica pe harta (ceea ce este aproape imposibil) ca sa-ti poata da un reply ca un mesaj nou...se uita la ce i-ai scris degeaba...
CaesarRR

Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Postby CaesarRR » Wed Sep 18, 2013 2:00 pm

Revin cu 3 chestii, care au aparut in ultima vreme :

1) Primesc mesaje in inbox, pentru multumirile ref. la rapoartele pe care le transmit.Ideea este ca primesc foarte multe msg.Avand in vedere ca inainte nu se primeau, nu se pot dezactiva in vreun fel?
Apoi, nici macar nu pot fi citite.Dai click pe mesajul respectiv (notificarea din bara de notificari Android), iti deschide waze si te duce in inbox, insa cand sa citesti mesajul....,,Ooops ne pare rau...etc''

2) Pozitia mea pe harta ramane adesea in urma, astfel incat, trebuie sa astept o vreme dupa ce trec de o locatie pe care vreau sa o raportez, pentru a deschide raportul.In timp ce inainte trebuia sa ma grabesc sa apas pe raport pentru a fi cat mai exact, intrucat locatia era corecta, acum trebuie sa astept...prea mult...Ce s-a intamplat?

3) Am transmis ieri un raport si ulterior, am incercat sa adaug si un comment la acel raport insa, desi l-am scris si am dat ok, nu aparea.Este posibil sa fie o problema in sensul asta?

Mersi !
CaesarRR

Postby CaesarRR » Fri Apr 11, 2014 6:10 am

Salut,

Revin cu o problema care ma tot supara in ultima vreme (cam de o luna incoace), fiind curios daca se manifesta doar la mine.
Atat la calcul initial de ruta, cat si la recalculari de traseu in urma devierilor, imi da uneori niste sugestii proaste/inutile - 2 exemple mai jos.In loc sa ma puna sa merg drept, pe drumul evident mai scurt, liber (confirmat) si totodata fara rapoarte (deci nejustificat), ma ,,complica'' inutil.Acest lucru nu s-a intamplat in trecut.. :

Totodata, am observat de mai multe ori la recalculari de traseu ca se blocheaza efectiv ,,recalculand traseul'' (ramane pe ecran mesajul de recalculare).Trebuie sa sterg traseul, sa-l introduc din nou, ba chiar sa sting uneori de tot aplicatia ca sa-si revina..

P.S. Sunt rute standard, pe care le utilizez zilnic..

Thx !
Attachments
2.JPG
(239.79 KiB) Downloaded 1001 times
1.JPG
(199.91 KiB) Downloaded 1001 times
CaesarRR

Postby catalin76shumy » Tue Aug 12, 2014 4:04 am

Buna dimineata! Am si eu o rugaminte: spuneti-mi si mie de ce de multe ori sunt "aruncat" de pe sosea si ma arata ca merg pe langa aceasta si apoi cum ma indrept iarasi spre sosea? Ce se intampla? Multam!
catalin76shumy

Been thanked: 0 time

Postby cezarcociorba » Thu Sep 08, 2016 10:19 am

adibose wrote:Salutare, de la o perioada a inceput sa imi dea eroare ""Uh-oh! Failed to communicate with routing server" nu tot timpul, dar o data la 3 utilizari primesc eroarea si nu-i dau de cap cu vreun workaround sau bypass...Am incercat sa trec in Airplane mode dupa care sa revin la normal, sa inchid forced aplicatia, nimic nu-l rezolva. Dar isi poate reveni in 10 minute chiar si cu Waze mergand...pentru ca imi arata traficul, notificari in zona etc..doar ca nu face rutarea.
Atat pe WiFi cat si pe 4G primesc eroarea.
Waze pe IOS, ultimul update de IOS si de Waze

Il utilizez zilnic, de 3-4 ori iar eroarea a inceput sa apara in urma cu vreo 2 saptamani.
Poate are cineva o idee,
Multam

Buna,
Pe ce device folosesti aplicatia? Ai incercat un clear data la aplicatie?
cezarcociorba

Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Postby ciprian-coman » Mon Sep 30, 2013 3:25 pm

Am observat ce cred ca este un bug in editor. Nu ma lasa sa editez unele segmente de drum prioritar din zone prin care am mers. De exemplu acest segment din DN3 langa Constanta. Mesajul este "You cannot edit this segment. You may only edit segments in your driving area." dar pot edita oricare din segmentele de tip Street adiacente. Am mers chiar pe drumul respectiv vineri intr-un sens si sambata in sens invers, dar nu m-a lasa sa-l editez.
ciprian-coman
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Postby ciprian-coman » Mon Sep 30, 2013 6:42 pm

La mine apare Lock level 1.

Capture.PNG
(203.09 KiB) Downloaded 1419 times
ciprian-coman
Area Manager
Area Manager

Postby ciprian-coman » Thu Oct 03, 2013 1:03 pm

A scris spookyx ca se modifica automat lock in functie ne nivelul traficului. Probabil din cauza asta lock este la alt nivel decat cel setat manual, care se vede in interfata.
ciprian-coman
Area Manager
Area Manager

Postby ciprian-coman » Sun Feb 09, 2014 6:34 am

Astazi a aparut un bug in editor: nu se mai incarca imaginile din satelit.

Asta se intampla pe un browser care are dezactivata trimiterea campului HTTP referer.
ciprian-coman
Area Manager
Area Manager

Postby costingh » Thu Jul 17, 2014 12:27 pm

N-ar trebui ca din moment ce ai rapoarte de trafic intens/ambuteiaj in fata (cred ca erau vreo 3-4 rapoarte astazi in aceeasi zona) waze sa caute alternative sa te scoata din zona cu probleme? Am avut azi un drum pe soseaua Oltenitei unde se asfalta de zor iar d-l waze a crezut ca e mai ok sa ma lase sa astept in trafic fara sa schiteze nici cea mai mica urma de reconfigurare a traseului. Ma rog, pana la urma am facut dreapta pe stradute si in cateva minute am iesit din ambuteiaj, insa nu tocmai cu asta se lauda developerii waze? ca e un soft pt navetisti, ca te scoate din ambuteiaje etc?
Chiar nu ma asteptam sa nu aiba implementata functia de ocolire a zonelor raportate a fi cu ambuteiaje .
costingh

PreviousNext

Return to Romania [română]