Post Reply

Jak zwiększyć liczbę Waze'rów?

Post by m3rkury
Z zazdrością patrzę na kraje na zachód od nas i nie mogę się nadziwić, jak wiele osób używa Waze'a w innych krajach (o Ameryce Południowej już nie wspominając...).
Zastanawiam się, co moglibyśmy zrobić dla promocji Waze'a w Polsce. W końcu im więcej osób będzie koszytało, tym lepiej dla całej społeczności.

Może ktoś się orientuje, jakie pomysły mieli ludzie w innych krajach?

Ja myślałem, że fajne by były naklejki na auto - takie niewielkie w rozmiarze "PL"-ek tradycyjnych z logo Waze i jakimś dobrym hasłem.
Tylko jakim? Moim zdaniem największe zalety Waze, które mogłyby przekonać innych to:
- jest to bezpłatna nawigacja
- jest świetna informacja o korkach

Jakieś pomysły? Myślę, że koszt wydrukowania takich naklejek nie byłby duży. Ja bym sobie taką przykleił.
m3rkury
Area Manager
Area Manager
Posts: 41
Has thanked: 1 time

POSTER_ID:719438

1

Send a message

Post by liuki
Ile razy można poprawiać ulice po tym jak serwer "uśredni ścieżki"?
Raz :) Trzeba zaznaczyć Locked w edycji ulicy.
liuki
Posts: 12
Send a message
Lublin AM
Ascend g300
CyanogenMod 10.1

Post by m3rkury
Tłumaczenie praktycznie jest (przynajmniej komunikaty tekstowe). A komendy głosowe to musieliby chyba w centrali Waze zrobić.
Uzupełniać mapy - wiadomo, staramy się, ale jest chyba wciąż za mało użytkowników i koło się zamyka. Poza tym wydaje mi się, że brakuje pracy zbiorowej - widziałem, że w którymś kraju robią grupowe tworzenie np. jakiejś autostrady - każdy ma jakiś mały odcinek, który musi dokładnie zrobić i jakoś to idzie.

Z Rysalem zgadzam się w sprawie wysokiego kosztu mobilnego dostępu do internetu. Ale czy komercyjne, spiracone nawigacje mają taką informację o korkach, jaką my sobie przekazujemy? Mój tata ma jakąś wypasioną nawigację z automapą i telewizorem i chyba nie widziałem u niego informacji o korkach.
m3rkury
Area Manager
Area Manager
Posts: 41
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by mousepl
Ja sobie zamontuje w służbowym Combolocie na dole anteny CB. Szkoda tylko, że flagi nie są czarne.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by mousepl
Jest jeszcze jedna wada. Nawet jakby miasta były połączone to i tak nie zajedziemy z Gdańska do Katowic, ponieważ limit długości trasy nas nie puści. Problematyczne jest także to, że nie wszędzie jesteśmy AM i nie wszędzie możemy edytować drogi, po których jeździliśmy. Geometrię zrobisz, klasę drogi zmienisz ale np skrzyżowania już nie :/
Dlatego na razie jestem AM Bydgoszczy, Inowrocławia i Nakła nad Notecią. Trasy po drodze częściowo były, poprawiłem je nieznacznie i połączyłem ale jeśli dojdzie nowa boczna droga to nie mam praw aby dodać skrzyżowanie (jeśli samo nie zostało utworzone) no i lipa...
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by mousepl
rl_pl: masz rację co do AM. Denerwowało mnie, że nie mogę wszystkiego na drogach, które nagrałem (łatałem istniejące przerwy) więc wysłałem app request dla 2 dodatkowych regionów. Jednak ciężko by było wysyłać request dla każdego regionu tylko po to, żeby edytować jedną drogę. Jedno jest pewne: nie zaznaczam dróg do usunięcia bo pewnie i tak tego nie zaakceptuje. Bawię się geometrią i robię z 20 kawałków (nawet, gdy droga jest potrójnie nagrana) jedną trasę.

Co do nawigacji to z Bydgoszczy dojedziesz jedynie do Torunia, Nakła, Inowrocławia i Włocławka. Dalej jest meksyk :D

Co do edycji w innych regionach: spokojnie udało mi się zrobić POI niedaleko trasy, którą jechałem. Zrobiłem fajny trójkącik, nadałem nazwę, zapisałem i... zonk. Nie mogę edytować ani usunąć :/

PS: Co masz na myśli pisząc AM dla jakiejś drogi? Po prostu mam zaznaczyć całą trasę odcinek po odcinku i wygenerować PermLink?
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by msylw
Jak jesteś na www.waze.com to jest mapa amerykańska, jak jesteś na world.waze.com to reszta świata. Waze próbuje chyba zgadnąć która cię interesuje (po IP?), może w twoim przypadku coś go ogłupia i nie zawsze trafia...
msylw
Posts: 25
Send a message

Post by msylw
Jak waze traci zasięg GSM to buforuje sobie dane i wysyła hurtem jak odzyska połączenie. U mnie wytłumaczenie tych dziur to zwykle filtry których serwery waze używają żeby ocenić czy trasa jest wiarygodna. Np. jeśli dłuższy odcinek idzie po idealnej prostej to jest podejrzenie że GPS nie miał zasięgu i klient dostawał dane ekstrapolowane a nie rzeczywiste (coś jak w przypadku jazdy w tunelu).

Można takie odcinki próbować odratować, ale jest to trochę zakręcone i według mnie mało praktyczne:
W cartouche otwieramy archiwum i wybieramy odpowiednią trasę (w kolumnie "Show"). Trasa powinna pojawić się na mapie rozbita na odcinki z opisem czy dany odcinek został uznany za dobry (zielone) czy nie (żółte) i dlaczego (po kliknięciu pokazuje się opis). Jeśli odcinek idzie przez pole to można z niego zrobić nową trasę ręcznie.
msylw
Posts: 25
Send a message

Post by oscarek
Nie wiem jak zrobiły się Kraków, Warszawa, ale wygląda imponująco :) Skąd taka dokładność, dogadaliście się z jakimiś producentami map czy to tylko i wyłącznie Wasza praca?
Do wakacji Radom będzie miał podobną siatkę ulic (prace trwają), przynajmniej tyle ile uda mi się nanieść w weekendy a potem na tygodniu poprawić ze strony ;) To naprawdę fajny pretekst dla ruszenia się za miasto lub w miasto w weekend, zamiast siedzieć przed TV :)

Waze sprawdza się głównie podczas wypadów w miejsca, w których nie ma pokrycia :mrgreen:
oscarek
Posts: 18
Send a message
https://www.waze.com/wiki/images/5/5a/W ... M_only.png
Poland - Warsaw & Radom
Area Manager: Radom

Post by Rewizor
Witam wszystkich,
Od blisko 2 tygodni nie naliczyło mi ani jednego punkciku i żadna z przejechanych przeze mnie tras nie pojawiła się w Dashboardzie. Zakładam, że tak ma większość nowych użytkowników, a może i starych też. To niestety nie zwiększy ilości wazerów. Mimo, że idea progamu naprawdę mi się podoba, jestem bliski porzucenia go z tego powodu.
Rewizor
Posts: 15
Send a message