Post Reply

[KAT] Nazewnictwo miast i dzielnic

Post by h_udy
Jako AM Katowic i okolic chciałbym poddać pod dyskusję pewną kwestię. Katowice, jak każde duże miasto posiada dzielnice, ale chyba jako jedyne ma wpisane w pole "city" nazwy typu: "Katowice - Giszowiec".

Mimo, że może pomaga to w przeglądaniu mapy LIVE (widać gdzie jest jaka dzielnica) to wydaje mi się, że jednak wprowadza także zamieszanie (np. przy dodawaniu ulic lub pokazywaniu granic miast). "Katowice - Giszowiec" traktowane jest jako osobne miasto (przynajmniej tak mi się wydaje)

Jestem otwarty na sugestie i konstruktywną wymianę argumentów, za i przeciw. Szczególnie od osób z naszego rejonu.. Jeśli jednak nie uda mi się uzyskać w tej kwestii waszej opinii, zamierzam napisać do alpha aby zamienili hurtem wszystkie nazwy na "Katowice"
h_udy
Posts: 60

POSTER_ID:962547

1

Send a message
Katowice/Poland MA
Samsung Galaxy A52s
Android 14 One UI v. 6.0

Post by freddiechopin
Ze swojej strony jestem w 100% przeciwny nazywaniu miast "Miasto Dzielnica" albo "Miasto - Dzielnica" - jak chcę pojechać na jakąś ulicę w jakimś mieście, to znam tylko miasto, bo nie mam pojęcia o dzielnicach, bo to jest rzecz znana mieszkańcom. Dodawanie dzielnic miast wg mnie nie wnosi nic.

4\/3!!
freddiechopin
Posts: 256
Send a message

Post by freddiechopin
rlpl wrote:Skoro nikt nie jest za tym, żeby utrzymywać oddzielne nazwy dzielnic, to może ktoś wysłałby prośbę do supportu o zmerge'owanie wszystkich wersji Katowic? Ostatnio zwracam się z różnymi prośbami o poprawki w zmianach nazw miejscowości i reagują na nie.
To kto wysyła im info? (;

4\/3!!
freddiechopin
Posts: 256
Send a message

Post by freddiechopin
No to sprawa załatwiona - mamy już tylko Katowice.

4\/3!!
freddiechopin
Posts: 256
Send a message

Post by h_udy
1. Jeśli w dwóch różnych dzielnicach są różne ulice o jednakowych nazwach (o ile wiem, tak jest w dzielnicy Warszawa-Wesoła i chyba nigdzie indziej).
nie spotkałem
2. Jeśli na granicach dzielnic zwykle stoją znaki E-21: dzielnica (osiedle).
nie spotkałem
h_udy
Posts: 60
Send a message
Katowice/Poland MA
Samsung Galaxy A52s
Android 14 One UI v. 6.0

Post by h_udy
ponieważ tam pytałem ogólnie o poradę, a ten temat traktuję trochę jak głosowanie osób z okolicy Katowic, co pociągnie za sobą już konkretne kroki..
h_udy
Posts: 60
Send a message
Katowice/Poland MA
Samsung Galaxy A52s
Android 14 One UI v. 6.0

Post by h_udy
to daj linka, jak możesz do dobrego, nazewnictwa ulic na wiki..
h_udy
Posts: 60
Send a message
Katowice/Poland MA
Samsung Galaxy A52s
Android 14 One UI v. 6.0

Post by h_udy
freddiechopin wrote:No to sprawa załatwiona - mamy już tylko Katowice.
dzięki. właśnie miałem się za to zabrać, a jakoś nie dostawałem info o nowych postach.
pozdr
h_udy
Posts: 60
Send a message

Post by mousepl
Takie głosowanie przydałoby się dla całej Polski a nie dla jednego rejonu. Będę jechał do domu przez Katowice i będę miał problem - przez które Katowice mam jechać?
Lepiej nie robić dzielnic, może twórcy rozwiążą problem województw, gmin, powiatów i numerów dróg bo na dzień dzisiejszy niby że w Wiki jest instrukcja nazywania dróg to co AM to inna filozofia 1, E/75; 1 / E75; 1, E75 E462 (chodzi o sam zapis [,/ ]) itd...
Ja osobiście na Bydgoszczy preferuje zapis 25 (bez miejscowości); Nazwa_ulicy, 25 (w mieście) i tego się trzymam.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by mousepl
rl_pl: gdzie według Ciebie dałem złą nazwę dla ulicy/drogi krajowej? Może chodziło Ci o słowa:
preferuje zapis 25 (bez miejscowości)
chodziło mi tu o obszar poza miejscowością.
Ulice w miastach nazywam poprawnie w mieście jak i poza. Według sekcji nazwy ulic w miastach wszystko się zgadza. Nazwy dróg poza miastami także. Jedynie do dróg krajowych w mieście dodaję numer - w tym momencie stosuję się do obu reguł jednocześnie, trasy są czytelne i wiadomo, którędy przez miasto idą jakie drogi.
Jeszcze jedno: co w sytuacji, gdy droga ma 2 numery? Jak to zapisywać? Ja to zapisuję w formacie XX, YY, ponieważ można znaleźć tą trasę w wynikach wyszukiwania po pierwszym jak i drugim członie. Przy zapisie S1/E75 http://world.waze.com/cartouche/?zoom=1 ... =102694574 (zapis z 13.12.2010) nie znajdziesz samego E75, ponieważ jest to jedno słowo.
PS. Nie traktujcie przykładu dosłownie! Akurat ten obszar mapy przeglądałem więc skopiowałem pierwszy lepszy przykład. Chodzi o samą istotę problemu a nie o AKTUALNĄ nazwę drogi (powinno być bez E75).
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message