Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by Marcin_S
Zwykle jest co dobę ale czasami może być kilkudniowe opóźnienie.
Pozdrawiam


Sent from my iPhone using Tapatalk
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1695
Has thanked: 754 times
Been thanked: 729 times
Send a message

Post by Marcin_S
world_qfrv61xl wrote:Cześć,
Mamy krótkie pytanie. Od jakiegoś czasu walcuje drogi w swoim mieście, po zakończeniu "walcowania" wyłączam aplikację i idę do domu. Po ponowym jej włączeniu nic nie widzę, nie ma jej ani na telefonie, ani na stronie. Dlaczego tak się dzieje. Chciałem jak najlepiej nanieść swoje miasto.
Cześć,

Witamy w naszym gronie.
Drogi wywalcowane w aplikacji powinieneś widzieć ale tylko w niej i tylko Ty - zwykle były od razu, czasami zdarzały się opóźnienia. Żeby stały się dostępne dla wszystkich musisz je przeedytować w mapie na stronie (https://www.waze.com/pl/editor/), czyli nadać im nazwę - miasto, ulica, typ drogi itp. Instrukcje znajdziesz w WIKI

Z jakiego jesteś miasta - mógłbym zobaczyć co tam masz i w razie czego pomóc.

Marcin
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1695
Has thanked: 754 times
Been thanked: 729 times
Send a message

Post by Marcin_S
kuba_katowice wrote:a czy na kazdym poziomie edycji jest inaczej punktowane?
Nie, punktowanie jest takie same:
https://wiki.waze.com/wiki/Your_Rank_and_Points
Licznik edycji wyświetlany w WME nie jest równoważny z zaliczonymi edycjami.
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1695
Has thanked: 754 times
Been thanked: 729 times
Send a message

Post by Marcin_S
@Schilack, problem zgłoszony do Waze do działu projektowego. Na razie nie ma konkretnej odpowiedzi kiedy i czy w ogóle będzie możliwe wyłączenie. Aktywny GPS wynika z nowej funkcjonalności aplikacji - jeżeli w kalendarzu ustawisz sobie spotkanie i podasz adres tego spotkania, to (jeżeli masz zsynchronizowany kalendarz z Waze) dostaniesz "przypominajkę" o konieczności wyjazdu na nie z wyprzedzeniem koniecznym dla punktualnego dojechania na spotkanie, Waze po uruchomieniu wyznaczy Ci od razu trasę. Dlatego też GPS jest aktywny. Zużycie baterii wzrasta, ale dramatu nie ma.
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1695
Has thanked: 754 times
Been thanked: 729 times
Send a message

Post by Marcin_S
Cześć @Miro0412,

Opcja omijania korków działa w Waze i zwykle dużo lepiej niż u konkurencji.
"Zwykle" bo zdarza się, że mimo korka Waze nadal nim prowadzi. Wynikać to może z kilku przyczyn:
Po wyliczeniu tras objazdowych wyszło, że zysk na objeździe jest mniejszy niż 2 minuty i wtedy trasa nie ulega zmianie.
Korek (nawet widoczny na mapie) nie był jeszcze potwierdzony przejazdem Wazera - generowany był na bazie danych z Google Maps, ktyrych wiarygodność jest na niskim poziomie. W takiej sytuacji byłbyś tym pierwszym "szczęśliwcem" który wpadł w korek. Inni dzięki Tobie byliby przekierowani.

Z pierwszą opcją może wiązać się konieczność sprawdzenia mapy tej okolicy w Waze Map Editor (WME). Mapy są tworzone przez użytkowników Waze i czasami zdarzają się błędy typy niepołączona droga - algorytmy obliczeniowe nie brały drogi z błędem pod uwagę.

Inna możliwość to taka, że system jeszcze nie zdąrzył przeliczyć trasy na nowo - przelicznie drogi nie jest procesem ciągłym ale prowadzonym co kilka minut.

Z mojego doświadczenia, Waze w około 90% sytuacji ma rację i przestałem już kombinować z samodzielną zmianą trasy, chyba że jestem w stanie ocenić długość korka, znam dobrze okolicę i wiem jakimi skrótami go objechać - nie zawsze drogami utwardzonymi.
Zdarzało mi się także używać Waze w krajach, gdzie użytkowników Waze jest dużo więcej niż w Polsce - sprawnie omijałem korki i unikałem radarów.

Zapraszam na Slack - w jednym z wątków znajdziesz informację jak tam sie dostać.

Pozdrawiam,
Marcin
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1695
Has thanked: 754 times
Been thanked: 729 times
Send a message

Post by Marcin_S
@sewerynklos - nic więcej niż poprzednio odpisałem nie dodam. Wybranie trasy alternatywnej wymusza od serwera ponowne przeliczenie tras i nie trzeba czekać kiedy aplikacja sama z automatu nawiąże sesję.
Ale zawsze jest ten pierwszy.... tego się nie da uniknąć. Szczególnie, że ostatnimi czasy sytuacja na drogach bardzo odbiegała od czasów "normalnych".

Pozdrawiam,
Marcin
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1695
Has thanked: 754 times
Been thanked: 729 times
Send a message

Post by Marcin_S
@sewerynklos - nic więcej niż poprzednio odpisałem nie dodam. Wybranie trasy alternatywnej wymusza od serwera ponowne przeliczenie tras i nie trzeba czekać kiedy aplikacja sama z automatu nawiąże sesję.
Ale zawsze jest ten pierwszy.... tego się nie da uniknąć. Szczególnie, że ostatnimi czasy sytuacja na drogach bardzo odbiegała od czasów "normalnych".

Pozdrawiam,
Marcin
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1695
Has thanked: 754 times
Been thanked: 729 times
Send a message

Post by Miro0412
Jak to jest z tym omijaniem korków? Miałem sytuację, nikt nie zgłosił, że jest korek. W rzeczywistości dana ulica stała, a na mapie w aplikacji było na czerwono 8km/h ale nadal wprowadzało mnie w tą ulicę jadąc i zbliżając się do tego miejsca. Poradziłem sobie wybierając trasy alternatywne ale czy takie coś nie dzieje się z automatu jak u konkurencji i trzeba tak właśnie radzić sobie samemu wybierając ręcznie inną?
Miro0412
Posts: 14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by Miro0412
Teraz już wszystko jasne, dziękuję za wytłumaczenie. ;)
Miro0412
Posts: 14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by mousepl
Propozycja (kopia mojej wypowiedzi z innego wątku):
Co w sytuacji, gdy droga ma 2 numery? Jak to zapisywać? Ja to zapisuję w formacie XX, YY, ponieważ można znaleźć tą trasę w wynikach wyszukiwania po pierwszym jak i drugim członie. Przy zapisie S1/E75 http://world.waze.com/cartouche/?zoom=1 ... =102694574 (zapis z 13.12.2010) nie znajdziesz samego E75, ponieważ jest to jedno słowo.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message