Post by guri211
foxitrot wrote:Aja som myslel, ked som to videl pred par dnami, ze to ma "frajerka" na kontrolu :lol:
Aj ja som si vsimol, myslel som si ze DPB zavadza Waze na vsetkych autobusovych linkach :D
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Tak to by skor chcelo nejaky export do mapy z toho dispecerskeho systemu :) Keby vela vodicov MHD pouzivalo Waze, tak zdegraduju priemerne rychlosti na segmentoch so zastavkami a v konecnom dosledku by to bolo pre beznych vodicov kontraproduktivne.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Zapisovac statistik je hotovy, kazdu minutu sa loguje pocet prihlasenych a pocet jazdiacich (>0 km/h) v Bratislave. Zobrazovac zatial nie je, musime vymysliet co by nam to mohlo zobrazovat (napadlo ma MRTG, ak niekto pozna nieco vhodnejsie, dajte vediet).
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
fotrik: Vdaka, budem rad ak mi s tym dokazes pomoct, ozvem sa ti cez PM.

Programoval som to tak, aby sa dalo sledovat viac oblasti, takze v pohode :) Ako som uz spominal, oblast by nemala byt prilis velka, lebo od urciteho zoom levelu zacinaju miznut wazeri a zobrazuje iba nahodnych. Na celu BA + blizke okolie to ale este funguje OK, myslim ze aj Brno je v pohode.

Zatial k sledovanym datam. Funguje sledovanie nasledovnych parametrov:
- Pocet aktualne prihlasenych wazerov v lokalite (loguje sa kazdu 1 minutu);
- Pocet aktualne jazdiacich wazerov (rychlost > 0) v lokalite (loguje sa kazdu 1 minutu);
- Pocet minut pocas ktorych bol wazer prihlaseny v lokalite;
- Pocet prejazdenych minut denne na wazera v lokalite (podla mna najzaujimavejsi parameter bude suma tychto minut na den na vsetkych uzivatelov v lokalite);
- Datum registracie wazerov v lokalite (pre zistenie kolko mame aktivne jazdiacich novacikov);
- Maximalna dosiahnuta rychlost wazera pocas 1 dna v lokalite (pre odhalenie pasivnych wazerov).

Ak by ste mali zaujem o vysledky prvych merani (pocas dnesneho dna), mozem urobit nejaky vycuc :)
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
foxitrot wrote:
LiborA wrote:to by bylo velmi zajímavé. Šlo sledovat "po kouskách" celé území ČR a SR?
Bolo by to mozne sledovat s pomocou len 1 uctu, alebo by bolo treba 1 na kazde policko sachovnice?
Dat sa to da, kludne aj cez jeden ucet, otazne je ale ako dlho sa to bude dat :) Tie requesty by boli totiz az moc napadne a podla mojich info uz waze par blokovani skriptov riesil.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Statistiky 23.11.2011 - Bratislava a blizke okolie:

Najviac sucasne prihlasenych Wazerov:
40 (08:07 - 08:24, 17:41)

Najviac sucasne jazdiacich Wazerov (rychlost >0):
28 (08:07, 08:14)
26 (08:06, 08:15, 17:31)

Pocet unikatnych prihlasenych Wazerov za den: 257 (wow! A to je iba Bratislava!)
Pocet unikatnych Wazerov ktori aspon 1x za dany den jazdili: 203 (79% z prihlasenych)
Celkovy pocet minut prihlasenych Wazerov: 15318
Celkovy pocet minut jazdy: 7805 (51% z prihlaseneho casu)

UPDATE 23.11.2011 22:19:
Novi Wazeri (registrovani za poslednych 7 dni) - pocet prihlasenych za den: 29
Novi Wazeri (registrovani za poslednych 7 dni) - pocet jazdiacich za den: 19 (66% - wow!)
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
foxitrot wrote:Vidim, ze v ktoromkolvek case je zhruba polovica wazerov staticka
Este to musim trochu doladit. Totiz za statickych sa v danom momente povazuju aj taki, ktori stoja na krizovatke / v zapche a to podla mna nie je spravne (ved aj ti co su v zapche pomahaju). Osobne mi z 30-minutovej cesty zapocitalo 17 minut, zvysok som stal na semaforoch a v zapche. Takze budem musiet spravit to, ze ak sa wazer napr. do 4 minut opat zacne hybat, tak mu to zapocita aj cas medzi tym.
foxitrot wrote:pocet znamych uzivatelov, ktori sa viac ako .... tyzdnov / mesiacov neprihlasili (resp. neobjavili na sledovanom uzemi)
Skvely napad, cize sledovat aky je odpad;
foxitrot wrote:Priemer a median "veku" aktivnych (za posledny tyzden ci mesiac?) uzivatelov? Ak budu podobne stupat, uzivatelov pribuda a ostavaju. Ak median bude rovny a priemer stupa, asi je tu par skalnych a novacikovia to "skusia a zahodia". (Mozno trepem blbosti, v statistike sa moc nevyznam :D)
Rovnako skvely napad :)

BTW obe by sa dalo urobit uz aj z teraz zapisovanych dat.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Fotrik: Ten graf je perfektny!
fotrik wrote:Zkuste zapremyslet a navrhnout, jake grafy zobrazovat. Priklad vyse jde udelat pro jakoukoliv casovou osu od 12 hodin po nejmene 2 roky. Dale me napadaji grafy pro pocet odjezdenych minut a kilometru za den, pocet unikatnich uzivatelu za den a pocet novych uzivatelu mladsich nez jeden den.
Pocet kilometrov za den: Aktualne ma nenapada ako toto zistovat. Dalo by sa pocas toho, ako sa uzivatel pohybuje, pocitat jeho trajektoriu, ale to by bola iba "vzdusna ciara" medzi bodmi v dvojminutovych intervaloch (tak ako to hlasi klient). Ale myslim ze skreslenie by tam bolo max. do 29%, priemerne urcite pod 10% (nepytajte sa ma ako som to prve cislo dostal, je to seriozny vypocet :D ).
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
vitj wrote:Jenom bych se chtěl zeptat jak, je interpretovaný wazer stojící na křižovatce nebo stojící v zácpě? Nemůže mít rychlost O?
Ano, presne, aj wazer stojaci v zapche / na krizovatke ma rychlost 0. Par prispevkov dozadu som pisal ze to musim doladit:
guri211 wrote:Este to musim trochu doladit. Totiz za statickych sa v danom momente povazuju aj taki, ktori stoja na krizovatke / v zapche a to podla mna nie je spravne (ved aj ti co su v zapche pomahaju). Osobne mi z 30-minutovej cesty zapocitalo 17 minut, zvysok som stal na semaforoch a v zapche. Takze budem musiet spravit to, ze ak sa wazer napr. do 4 minut opat zacne hybat, tak mu to zapocita aj cas medzi tym.
Musim vymysliet ten spravny sposob ako to riesit :) V zasade mam napad ako to urobit, ale musim trochu prekopat kod.
vitj wrote:Nechystáte se udělat stejnou statistiku i pro Prahu?
Jasne, planujem statistiky zatial pre Prahu, Brno a Bratislavu. Prosim poslite mi niekto koordinaty (latitude, longitude) obdlznika Prahy a Brna (treba vsetky 4 rohy obdlznika).
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Brno a Praha by mali byt uz tiez nahodene, zapisuju sa od 24.11.2011 cca 22:00. Pozeram ze Praha je dost exponovana este aj o takomto nocnom case. Super :)
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia