Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by guri211
Foxo: Nie, je to pocet UNIKATNYCH wazerov za poslednych 30 minut. T.j. ak od 1. do 15. minuty boli pritomni wazeri A, B, C, a od 15. do 30. minuty wazeri C, D, E, bude tam zapocitanych 5 wazerov (A, B, C, D, E).
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Osobne by som v grafe nechal aj pocet sucasne prihlasenych, aj tie _30 tak ako su. Ak treba graf ocistit, vyhodil by som neaktivnych wazerov (aktualnych, aj _30).

Spicka tej "V pohybu30" krivky by mala vyjadrovat cas, kedy je k dispozicii najviac aktualnych dopravnych info, nie kedy jazdi najviac wazerov.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Foxo:

logged_30=(SELECT COUNT(*) FROM (SELECT DISTINCT user FROM waze_stats_users WHERE waze_stats_users.region_id=$REGION AND logged_dtc>UNIX_TIMESTAMP()-1800) AS t1)

driving_30=(SELECT COUNT(*) FROM (SELECT DISTINCT user FROM waze_stats_users WHERE region_id=$REGION AND driving_dtc>UNIX_TIMESTAMP()-1800) AS t2)

logged_dtc je cas posledneho refreshu klienta daneho uzivatela.
driving_dtc je cas posledneho refreshu pri ktorom mal rychlost>0.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
foxitrot wrote:neviem prist na to, preco maju take ostre spicky.
Foxo: Pozri sa na Prahu, tam to kresli ukazkovych slonikov :) Tie spicky su podla mna sposobene malym poctom pouzivatelov.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
foxitrot wrote:Do nazvu mesta v "Přihlášení uživatelé v Xxxxxxxxx" dat permalink na LiveMap/Papyrus/Cartouche/ine pohlad na monitorovanu oblast? Tie tri spomenute maju tu nevyhodu, ze nezobrazia tu oblast presne - zavisi to od velkosti okna prehliadaca. Keby sa nejakym kodom dali zobrazit nejake okrajove ciary alebo rohove body, tak ako koncovka "?marker=true" zobrazi http://world.waze.com/js/img/marker.png marker v Cartouche? V LiveMap sa da zvyraznit trasa, v oboch editoroch jednotlive segmenty alebo v Cartouche aj uzly.
Osobne by som chcel spravit aj lepsi mapovy pohlad ako je LiveView, kde by sa zobrazovali wazeri odliseni podla toho ci su v pohybe alebo stoja, s aziutom kam smeruju a s nejakymi dalsimi info (kolko minut dnes jazdili, atd). Akurat musim zohnat mapovy podklad a vyriesit zoomovanie.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
foxitrot wrote:Guri, na Waze SK by si mohol pridat poznamku o najnovsich statistickych vyskumoch - predsa len 75 je ina deviza ako 40 ;)
Chystam sa na to, ale planujem to dat s odkazom na forum (sem), kde napisem aj dalsie podrobne statistiky za poslednych 7 dni (v momente ako ich budem mat za 7 dni k dispozicii) :)
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
foxitrot wrote:Asi bude na to treba riadnu databazu, ale napada ma aj pocet znamych uzivatelov, ktori sa viac ako .... tyzdnov / mesiacov neprihlasili (resp. neobjavili na sledovanom uzemi) - zrejme by to bola rastuca krivka podobne ako pocet znamych uzivatelov, preto asi spolu na samostatnom grafe?

Priemer a median "veku" aktivnych (za posledny tyzden ci mesiac?) uzivatelov? Ak budu podobne stupat, uzivatelov pribuda a ostavaju. Ak median bude rovny a priemer stupa, asi je tu par skalnych a novacikovia to "skusia a zahodia". (Mozno trepem blbosti, v statistike sa moc nevyznam :D)
Foxo chcelo by sa ti na to napisat (My)SQL requesty? Priemer este zvladnem, ale ten median... :D Data mame k dispozicii, strukturu DB by som ti poslal sukromne.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Netusim preco prestala fungovat Praha, druhy Tomas pozrie :)

Na tie vypadky som uz dnes prisiel - nemal som nastaveny komunikacny timeout. T.j. ak sa nejaky request zasekol, trvalo dost dlho kym sa to spamatalo. Teraz uz je nastaveny timeout na 10 sekund, tak uvidime ci to pomoze.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Fotrik: Poslal som ti PM s datami na novu statistiku, prosim mrkni sa na to :)

Foxo: Ja by som do toho nerypal, nech radsej robia aby poriadne a rychlo fungovali updaty mapy a routing :)
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Jasne, dam, aj mne to trvalo :D
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia