Jak edytować drogi
... i nie doprowadzać innych do białej gorączki.
Nie mam ostatnio za dużo czasu na pilnowanie map, ale trochę się dzisiaj zdemotywowałem jak zobaczyłem co się dzieje.... Dlatego proszę wszystkich bardzo o:
1. Trzymanie się kategorii dróg: http://www.waze.com/wiki/index.php/Kate ... g_w_Polsce
1a. Róbcie to konsekwentnie - jak gdzieś na skrzyżowaniu jest osobny odcinek 10m to też zmieńcie kategorie
2. Trzymanie się nazewnictwa: http://www.waze.com/wiki/index.php/Nazywanie_ulic
3. W szczególności: droga krajowa przez miasto to ciągle Major Highway, ma nazwę i (jako alias) numer - albo i kilka
4. Jak ktoś chce zgłosić drogę do skasowania to proszę ją przesunąć tak żeby było widać dlaczego jest kasowana. Jak jakaś droga wygląda na potrzebną w lokalnej sieci a nie znam okolicy to takie zgłoszenia odrzucam
5. Do edytujących wg. zdjęć: to że na zdjęciu nie ma drogi to nie znaczy że nie zdążyła powstać. Jeśli nie macie 100% pewności że należy skasować to nie kasujcie.
6. Jak edytujecie skrzyżowania (szczególnie te skomplikowane) to zadbajcie o wszystkie konieczne połączenia
7. Jak edytujecie istniejące drogi, to starajcie się nie zepsuć tego co już jest - nawet krótkoterminowo.
Jak nie jesteście pewni kategorii (primary street/street), zerknijcie choćby do google maps - które nie znikają po pewnym oddaleniu. Jasne, nie chodzi o skopiowanie ich map, ale wg. mnie kategorie mają dość trafione.
Nie chcę nikogo zniechęcać - bardzo się cieszę że jest nas więcej, ale niech to będzie współpraca a nie walka o to że ktoś ma inną koncepcję. Ja robię mapy wg. swoich śladów GPS, inni wolą wg. zdjęć. Jedni mają pamięć do nazw ulic, inni (w tym ja) mają problem zapamiętać własny adres. Jak się to połączy to powinna wyjść elegancka mapa. Jeśli są wątpliwości jak coś robić - zapraszam na forum, razem coś się ustali.
PS.
Ostatnio spotkałem się z:
1. Drogami rysowanymi ze zdjęć - każda ulica osobno, nic nie połączone (były też ładne przypadki, z elegancko porobionymi skrzyżowaniami)
2. Drogami kasowanymi nie bardzo wiadomo dlaczego (nie znam każdej ulicy w mieście, jeśli mam wątpliwość czy skasować czy nie to zakładam pomyłkę i daje "nie")
3. Kasowanymi bo nie ma na zdjęciach/tworzonymi w kształcie już nieaktualnym. To akurat wada opierania się na mapie, ale chociaż przy kasowaniu sprawdźcie jakieś dodatkowe źródło.
4. Zmianami kategorii chyba wg. zasady "major highway to musi być dwupasmówka"
5. Zmianą drogi z primary na street chyba na zasadzie "może i przelotowa, ale się nie korkuje".
Nie mam ostatnio za dużo czasu na pilnowanie map, ale trochę się dzisiaj zdemotywowałem jak zobaczyłem co się dzieje.... Dlatego proszę wszystkich bardzo o:
1. Trzymanie się kategorii dróg: http://www.waze.com/wiki/index.php/Kate ... g_w_Polsce
1a. Róbcie to konsekwentnie - jak gdzieś na skrzyżowaniu jest osobny odcinek 10m to też zmieńcie kategorie
2. Trzymanie się nazewnictwa: http://www.waze.com/wiki/index.php/Nazywanie_ulic
3. W szczególności: droga krajowa przez miasto to ciągle Major Highway, ma nazwę i (jako alias) numer - albo i kilka
4. Jak ktoś chce zgłosić drogę do skasowania to proszę ją przesunąć tak żeby było widać dlaczego jest kasowana. Jak jakaś droga wygląda na potrzebną w lokalnej sieci a nie znam okolicy to takie zgłoszenia odrzucam
5. Do edytujących wg. zdjęć: to że na zdjęciu nie ma drogi to nie znaczy że nie zdążyła powstać. Jeśli nie macie 100% pewności że należy skasować to nie kasujcie.
6. Jak edytujecie skrzyżowania (szczególnie te skomplikowane) to zadbajcie o wszystkie konieczne połączenia
7. Jak edytujecie istniejące drogi, to starajcie się nie zepsuć tego co już jest - nawet krótkoterminowo.
Jak nie jesteście pewni kategorii (primary street/street), zerknijcie choćby do google maps - które nie znikają po pewnym oddaleniu. Jasne, nie chodzi o skopiowanie ich map, ale wg. mnie kategorie mają dość trafione.
Nie chcę nikogo zniechęcać - bardzo się cieszę że jest nas więcej, ale niech to będzie współpraca a nie walka o to że ktoś ma inną koncepcję. Ja robię mapy wg. swoich śladów GPS, inni wolą wg. zdjęć. Jedni mają pamięć do nazw ulic, inni (w tym ja) mają problem zapamiętać własny adres. Jak się to połączy to powinna wyjść elegancka mapa. Jeśli są wątpliwości jak coś robić - zapraszam na forum, razem coś się ustali.
PS.
Ostatnio spotkałem się z:
1. Drogami rysowanymi ze zdjęć - każda ulica osobno, nic nie połączone (były też ładne przypadki, z elegancko porobionymi skrzyżowaniami)
2. Drogami kasowanymi nie bardzo wiadomo dlaczego (nie znam każdej ulicy w mieście, jeśli mam wątpliwość czy skasować czy nie to zakładam pomyłkę i daje "nie")
3. Kasowanymi bo nie ma na zdjęciach/tworzonymi w kształcie już nieaktualnym. To akurat wada opierania się na mapie, ale chociaż przy kasowaniu sprawdźcie jakieś dodatkowe źródło.
4. Zmianami kategorii chyba wg. zasady "major highway to musi być dwupasmówka"
5. Zmianą drogi z primary na street chyba na zasadzie "może i przelotowa, ale się nie korkuje".
Re: Jak edytować drogi