Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Istanbul Map editors

Post by Alkank
Istanbul için güncel olarak haritada geliştirme yapanlar burada kendilerini tanıtabilirler mi?
En azından hangi bölgeler de kimlerin haritayı düzenlediği görmek adına.

Lütfen editör seviyenizi de yazın.
Alkank
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

POSTER_ID:12011764

1

Send a message
Last edited by orbitc on Sun Nov 10, 2013 9:53 pm, edited 2 times in total.
Reason: editor level

Post by Alkank
Harika. Şu an bende mevcut da ana arterleri ve çıkışlarını tamamlamaya çalışıyorum. Etiler çıkışından başladım yavaş yavaş Mahmutbey tarafına doğru düzenlemeye devam edeceğim.

Bu arada sorularınız ve görüşleriniz olursa buradan da paylaşabilirsiniz. Aynı şekilde yardıma ihtiyaç duyarsanız...
Alkank
Send a message

Post by Alkank
Bende aktif şekilde bir çok kişinin düzenleme yapmasına sevindim. Programın verimliliği daha hızlı artacaktır eminim.

Şu an 3. seviyeyim. İş yüzünden baya arayı açtım ama kapatırım kısa zamanda. En son Bing'in haritası kullaniliyordu, Google'a geçilmiş o harika olmuş. Sonunda sesimizi duymuşlar.=) İşimiz kolaylaştı.

Ana arterler çabuk toplarlanacak gibi duruyor zaten ama kaymalar var. Hepsini tam şerit ortasına oturtup düzeltmeye çalışacağız artık. Birde bazı caddelerde kısaltmalar kullanılmamış. Onlarıda toparlamak lazım örnek: "Cd." değilde "caddesi" diye yazılmış. Sanirim en son gömmeden sonraki güncellemeyle değişti.
Alkank
Send a message

Post by goktugozturk
Merhaba Ben Göktuğ,

İstanbul genelinde düzenlemeler yapıyorum bende.
Kesin bir bölge yok aslında. Yolculuk esnasında navigasyonun saçmaladığını gördüğüm yerleri düzeltiyorum genelde.
Onun haricinde ana arterler ve kavşaklar.
goktugozturk
Send a message

Post by goktugozturk
Ben gördüğüm yerdeki cadde sokak isimlerini kısaltıyorum ( Mh / Blv / Kvş / Cd / Sk ) şeklinde.

Birde İstanbul içindeki birçok yol Konya'ya bağlı görünüyor. Bunların sistemde toplu olarak güncellenmesi mümkün olursa çok güzel olur.
goktugozturk
Send a message

Post by orbitc
Tekrar edit yapmaya başladığınız için gerçekden çok memnun oldum. Şu an sizin seviyeniz nedir.
Gerçi şuan bilgisayarda değilim ama eve gelir gelmez bakıp kilitlemeye başlayacağım.
Teşekkür ederim.
orbitc
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Has thanked: 946 times
Been thanked: 4916 times
Send a message
Regional Coordinator for Northeast & New England
•Tier1 •USA Coordinator •Global Champ & Mentor
•iOS & WME ßeta Tester •Beacon, CCP & Wiki Master
•Master Raiders •Localization •Content Raider

USA | MapRaid!

Post by orbitc
goktugozturk wrote:Merhaba Ben Göktuğ,

İstanbul genelinde düzenlemeler yapıyorum bende.
Kesin bir bölge yok aslında. Yolculuk esnasında navigasyonun saçmaladığını gördüğüm yerleri düzeltiyorum genelde.
Onun haricinde ana arterler ve kavşaklar.
Merhaba,
Ne kadar çok katkıda bulunursak, Waze haritası o kadar iyi olur.
Bu arada bize özel kurduğum facebook grubumuza katılmak isterseniz, şu adresie gidin.
https://www.facebook.com/groups/wazeturkey
orbitc
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Send a message

USA | MapRaid!

Post by orbitc
Alkank wrote:Bende aktif şekilde bir çok kişinin düzenleme yapmasına sevindim. Programın verimliliği daha hızlı artacaktır eminim.

Şu an 3. seviyeyim. İş yüzünden baya arayı açtım ama kapatırım kısa zamanda. En son Bing'in haritası kullaniliyordu, Google'a geçilmiş o harika olmuş. Sonunda sesimizi duymuşlar.=) İşimiz kolaylaştı.

Ana arterler çabuk toplarlanacak gibi duruyor zaten ama kaymalar var. Hepsini tam şerit ortasına oturtup düzeltmeye çalışacağız artık. Birde bazı caddelerde kısaltmalar kullanılmamış. Onlarıda toparlamak lazım örnek: "Cd." değilde "caddesi" diye yazılmış. Sanirim en son gömmeden sonraki güncellemeyle değişti.
Kisaltmalara 100% karar vermedim. Bir çok kişinin fikrini almak isterim. Bir şey kesin, kısaltmaların sonlarına "." konulmayacak. Yani: Cad veya Cd olabilir ama Cad. veya Cd. değil. Yinede kesin karar verilmediği için onu tartışırız.

Bu arada: @Alkank: sizin seviyenizi yükseltiyorum, haberiniz olsun. Yapmış olduğunuz emekleri bu şekilde olsun ödüllendirmek istedim. Bu arada, Alan müdürlüğü isterseniz bana bildirin veya Facebook grubumuzadaki formu dolurun.
orbitc...
orbitc
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Send a message

USA | MapRaid!

Post by orbitc
goktugozturk wrote:Ben gördüğüm yerdeki cadde sokak isimlerini kısaltıyorum ( Mh / Blv / Kvş / Cd / Sk ) şeklinde.

Birde İstanbul içindeki birçok yol Konya'ya bağlı görünüyor. Bunların sistemde toplu olarak güncellenmesi mümkün olursa çok güzel olur.
Evet, farkındayım. Waze bildiriyorum. Teşekkürler.
orbitc
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Send a message

USA | MapRaid!

Post by spiritofpalantir
Burak Özbek
Anadolu yakası kartal - yakacık merkezli...
spiritofpalantir
Send a message