Jeśli o mnie pisałeś to mój nick to Franzu NIE Francuz ..Super. Robi się coraz ciekawiej. Mamy już czterech AM (wignaczewski, Francuz, byo-spoon i Crazy2006)
Ja może tylko powiem, ze klasyfikacja dróg zwykłe/powiatowe (street/primary street) w mapach google nie jest idealna - warto ściągnąć listę dróg ze strony swojego powiatowego zarządu dróg i tam wszystko jest czarno na białym - czasem mają tez mapkę.
4\/3!!
4\/3!!
Koledzy, pozdrowienia ze śląska. Taka mała dygresja tylko odnośnie Googze. Traktujcie podgląd foto jedynie jako ogólną informację i podpowiedź, a trasy rysujcie wzdłuż "GPS points" (można włączyć odpowiednią warstwę w widoku). Nie wiem jak w innych rejonach Polski ale w okolicach katowic jest ostre przesunięcie między prawdziwymi odczytami GPS a zdjęciami z Googze (wynika to z jakiegoś błędu robienia zdjęcia przez satelitę - paralaksa :])
tak czy siak, najważniejsze to wiedzieć o tym robiąc mapy uliczek w mieście. Googze pomoże ale tylko trochę.
POWODZENIA!
tak czy siak, najważniejsze to wiedzieć o tym robiąc mapy uliczek w mieście. Googze pomoże ale tylko trochę.
POWODZENIA!
u mnie niestety są przesunięcia... a co gorsza istniejące drogi są poprzesuwane np. o 10m.. będę musiał przesuwać miasto! :]
co do tego miałbym duże wątpliwości.. czasami przesunięcie ulicy "nachodzi" na inną równoległą ulicę.. i co wtedy? o skrzyżowaniach i kierunkach słyszałem, to jest racjonalne.msylw wrote:Waze próbuje samo poprawiać trasy na podstawie śladów które zbiera.
Metodą na przesunięcia powinno być dopasowanie ulic do śladów, wtedy nie powinno się (teoretycznie) przesuwać.
Psujące się jednokierunkowe: jak waze dojdzie do wniosku że ktoś jedzie pod prąd to robi ulicę dwukierunkową. Na to sposobem jest zaznaczenie "locked" we właściwościach ulicy.
Za miesiąc wybieram się na weekend do tego pięknego miasta, więc dorysuję trochę śladów
a przy okazji - jaka jest obecnie najbardziej optymalna trasa jadąc do Warszawy? Po bożemu ósemką? Czy może jakieś zawijasy? Będę jechał w święto (11.11), więc chociaż tiry odpadną.
a przy okazji - jaka jest obecnie najbardziej optymalna trasa jadąc do Warszawy? Po bożemu ósemką? Czy może jakieś zawijasy? Będę jechał w święto (11.11), więc chociaż tiry odpadną.
przyznaje się bez bicia, że też kiedyś zmieniałem DW320. Po przejechaniu się tamtędy odpuściłem.
A jak jest z DW336? Którędy ma w końcu iść, Królewiecka czy Maślicka ? Maślicka to piękne kocie łebki więc chyba lepsza Królewiecka.
maciek
A jak jest z DW336? Którędy ma w końcu iść, Królewiecka czy Maślicka ? Maślicka to piękne kocie łebki więc chyba lepsza Królewiecka.
maciek
Location Wrocław, Poland CM, Иж Planeta Sport 350
https://smad.mydns.pl/Waze_signature.png
https://smad.mydns.pl/Waze_signature.png
hej
ciesze się, że jest dyskusja na ten temat. Takie rozwiązanie zauważyłem w innych miastach i sam do końca też nie wiem czy jest dobre.
Problem polega na tym, że gdy nie ma tych dodatkowych połączeń Waze pozwala na takim skrzyżowaniu zawrócić.
Więc mamy wybór, albo dodatkowy komunikat, albo problemy przy ewentualnym zakazie zawracania.
maciek
ciesze się, że jest dyskusja na ten temat. Takie rozwiązanie zauważyłem w innych miastach i sam do końca też nie wiem czy jest dobre.
Problem polega na tym, że gdy nie ma tych dodatkowych połączeń Waze pozwala na takim skrzyżowaniu zawrócić.
Więc mamy wybór, albo dodatkowy komunikat, albo problemy przy ewentualnym zakazie zawracania.
maciek
Location Wrocław, Poland CM, Иж Planeta Sport 350
https://smad.mydns.pl/Waze_signature.png
https://smad.mydns.pl/Waze_signature.png
Waze próbuje samo poprawiać trasy na podstawie śladów które zbiera.
Metodą na przesunięcia powinno być dopasowanie ulic do śladów, wtedy nie powinno się (teoretycznie) przesuwać.
Psujące się jednokierunkowe: jak waze dojdzie do wniosku że ktoś jedzie pod prąd to robi ulicę dwukierunkową. Na to sposobem jest zaznaczenie "locked" we właściwościach ulicy.
W niektórych krajach (Paryż się chyba łapie) waze zaimportowało jakieś mapy, może nie zdążyły sie pokrzywić...
Ciekawostka: w Niemczech zaimportowane mapy miały na początku ustawiony kierunek wszystkich ulic na "no entry". Podejrzewam że chodziło właśnie o to żeby samo mogło się nauczyć kierunków.
Metodą na przesunięcia powinno być dopasowanie ulic do śladów, wtedy nie powinno się (teoretycznie) przesuwać.
Psujące się jednokierunkowe: jak waze dojdzie do wniosku że ktoś jedzie pod prąd to robi ulicę dwukierunkową. Na to sposobem jest zaznaczenie "locked" we właściwościach ulicy.
W niektórych krajach (Paryż się chyba łapie) waze zaimportowało jakieś mapy, może nie zdążyły sie pokrzywić...
Ciekawostka: w Niemczech zaimportowane mapy miały na początku ustawiony kierunek wszystkich ulic na "no entry". Podejrzewam że chodziło właśnie o to żeby samo mogło się nauczyć kierunków.
Rzuć okiem na rysunki poniżej, prawdopodobnie problemem jest brak połączenia na 2 segmencie drogi na Strzegomskiej od ronda na północ. Na zielono oznaczone są dozwolone połączenia.p_no wrote:Witam.
Czy ktoś mógłby rzucić okiem na rondo na Granicznej - zjazd z A8 w stronę ronda na Mińskiej/Strzegomskiej. Niby wszystko jest połączone jak trzeba a nawigacja się wykłada przed samym rondem, w drugą stronę działa bez zarzutu.
Pozdrawiam
Pit
I oznaczając 1 segment, widać brak połączenia z 2 segmentem (brak zielonego).
Co ciekawe w drugą stronę połączenie jest (kolor pomarańczowy) mimo przeciwnego ruchu
Korzystaj z opcji Highlight connectivity bardzo pomaga w tego typu sytuacjach.
Super, że Wrocław coraz to lepiej obwalcowany, jako że często goszczę w tych stronach.
- Attachments
Re: [Wrocław] Edycja map