Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by Franzu
Super. Robi się coraz ciekawiej. Mamy już czterech AM (wignaczewski, Francuz, byo-spoon i Crazy2006)
Jeśli o mnie pisałeś to mój nick to Franzu NIE Francuz :? ..
Franzu
Posts: 3
Send a message

Post by freddiechopin
Ja może tylko powiem, ze klasyfikacja dróg zwykłe/powiatowe (street/primary street) w mapach google nie jest idealna - warto ściągnąć listę dróg ze strony swojego powiatowego zarządu dróg i tam wszystko jest czarno na białym - czasem mają tez mapkę.

4\/3!!
freddiechopin
Posts: 256
Send a message

Post by h_udy
Koledzy, pozdrowienia ze śląska. Taka mała dygresja tylko odnośnie Googze. Traktujcie podgląd foto jedynie jako ogólną informację i podpowiedź, a trasy rysujcie wzdłuż "GPS points" (można włączyć odpowiednią warstwę w widoku). Nie wiem jak w innych rejonach Polski ale w okolicach katowic jest ostre przesunięcie między prawdziwymi odczytami GPS a zdjęciami z Googze (wynika to z jakiegoś błędu robienia zdjęcia przez satelitę - paralaksa :])

tak czy siak, najważniejsze to wiedzieć o tym robiąc mapy uliczek w mieście. Googze pomoże ale tylko trochę.

POWODZENIA!
h_udy
Posts: 60
Send a message

Post by h_udy
u mnie niestety są przesunięcia... a co gorsza istniejące drogi są poprzesuwane np. o 10m.. będę musiał przesuwać miasto! :]
h_udy
Posts: 60
Send a message
Katowice/Poland MA
Samsung Galaxy A52s
Android 14 One UI v. 6.0

Post by h_udy
msylw wrote:Waze próbuje samo poprawiać trasy na podstawie śladów które zbiera.
Metodą na przesunięcia powinno być dopasowanie ulic do śladów, wtedy nie powinno się (teoretycznie) przesuwać.
Psujące się jednokierunkowe: jak waze dojdzie do wniosku że ktoś jedzie pod prąd to robi ulicę dwukierunkową. Na to sposobem jest zaznaczenie "locked" we właściwościach ulicy.
co do tego miałbym duże wątpliwości.. czasami przesunięcie ulicy "nachodzi" na inną równoległą ulicę.. i co wtedy? o skrzyżowaniach i kierunkach słyszałem, to jest racjonalne.
h_udy
Posts: 60
Send a message
Katowice/Poland MA
Samsung Galaxy A52s
Android 14 One UI v. 6.0

Post by m3rkury
Za miesiąc wybieram się na weekend do tego pięknego miasta, więc dorysuję trochę śladów :)
a przy okazji - jaka jest obecnie najbardziej optymalna trasa jadąc do Warszawy? Po bożemu ósemką? Czy może jakieś zawijasy? Będę jechał w święto (11.11), więc chociaż tiry odpadną.
m3rkury
Area Manager
Area Manager
Posts: 41
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by maciej_friedel
przyznaje się bez bicia, że też kiedyś zmieniałem DW320. Po przejechaniu się tamtędy odpuściłem.
A jak jest z DW336? Którędy ma w końcu iść, Królewiecka czy Maślicka ? Maślicka to piękne kocie łebki więc chyba lepsza Królewiecka.

maciek
maciej_friedel
Posts: 234
Has thanked: 12 times
Been thanked: 36 times
Send a message
Location Wrocław, Poland CM, Иж Planeta Sport 350
https://smad.mydns.pl/Waze_signature.png

Post by maciej_friedel
hej

ciesze się, że jest dyskusja na ten temat. Takie rozwiązanie zauważyłem w innych miastach i sam do końca też nie wiem czy jest dobre.
Problem polega na tym, że gdy nie ma tych dodatkowych połączeń Waze pozwala na takim skrzyżowaniu zawrócić.
Więc mamy wybór, albo dodatkowy komunikat, albo problemy przy ewentualnym zakazie zawracania.

maciek
maciej_friedel
Posts: 234
Has thanked: 12 times
Been thanked: 36 times
Send a message
Location Wrocław, Poland CM, Иж Planeta Sport 350
https://smad.mydns.pl/Waze_signature.png

Post by msylw
Waze próbuje samo poprawiać trasy na podstawie śladów które zbiera.
Metodą na przesunięcia powinno być dopasowanie ulic do śladów, wtedy nie powinno się (teoretycznie) przesuwać.
Psujące się jednokierunkowe: jak waze dojdzie do wniosku że ktoś jedzie pod prąd to robi ulicę dwukierunkową. Na to sposobem jest zaznaczenie "locked" we właściwościach ulicy.
W niektórych krajach (Paryż się chyba łapie) waze zaimportowało jakieś mapy, może nie zdążyły sie pokrzywić...

Ciekawostka: w Niemczech zaimportowane mapy miały na początku ustawiony kierunek wszystkich ulic na "no entry". Podejrzewam że chodziło właśnie o to żeby samo mogło się nauczyć kierunków.
msylw
Posts: 25
Send a message

Post by noobek
p_no wrote:Witam.
Czy ktoś mógłby rzucić okiem na rondo na Granicznej - zjazd z A8 w stronę ronda na Mińskiej/Strzegomskiej. Niby wszystko jest połączone jak trzeba a nawigacja się wykłada przed samym rondem, w drugą stronę działa bez zarzutu.

Pozdrawiam
Pit
Rzuć okiem na rysunki poniżej, prawdopodobnie problemem jest brak połączenia na 2 segmencie drogi na Strzegomskiej od ronda na północ. Na zielono oznaczone są dozwolone połączenia.

I oznaczając 1 segment, widać brak połączenia z 2 segmentem (brak zielonego).
Co ciekawe w drugą stronę połączenie jest (kolor pomarańczowy) mimo przeciwnego ruchu :)

Korzystaj z opcji Highlight connectivity bardzo pomaga w tego typu sytuacjach.
Super, że Wrocław coraz to lepiej obwalcowany, jako że często goszczę w tych stronach.
noobek
Posts: 691
Has thanked: 64 times
Been thanked: 139 times
Send a message
Attachments
CM-Polska
Strona Startowa Polskiej Społeczności Waze
http://www.waze.com.pl