Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by dulaustefan
alephan wrote:Am încercat toate limbile posibile (mă rog - cele în care știu câteva cuvinete: germană, engleză, română etc). Orice fac comenzile vocale au incontinuare feedback în rusă. Dacă vreți vă fac un capture video. Voi folosiți comenzile vocale? Dacă da în ce limbă?

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Când nimic nu merge , șterge aplicația , restart la telefon , downladează din nou și instalează :lol:
dulaustefan
Posts: 47
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by florinnet
La mine tot in rusa sunt comenzile vocale. Am incercat si am schimbat limba dar degeaba. Nu exista solutie pentru asa ceva?
florinnet
Posts: 46
Send a message

Post by florinnet
Eu cred ca e prieteneasca adresarea fetei şi aşa ar trebui să rămână. Nu vreau să fiu stimat de un GPS. Vocea este plăcută,caldă, e Ok.

Trimis de pe al meu HTC Desire X folosind Tapatalk
florinnet
Posts: 46
Send a message

Post by hadescj
folosesc aplicatia de cateva zile dar tot nu imi dau seama cum pot activa comenzile vocale. any help?
hadescj
Area Manager
Area Manager
Posts: 3
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by i0n1ca
Bravo baieti. Abia astept sa o testez sa vad cum vorbeste :)


Sent from my iPhone5Z using iOS 11.7
i0n1ca
Posts: 3
Has thanked: 4 times
Send a message
Attachments

Post by kalya10
spookyx wrote:Începând de pe 20 martie avem vocea în limba română activată.

O puteți regăsi în listă ca fiind „Română - Gabriela”

Pacat de asteptare . O mare dezamagire aceasta voce
Cateodata parca te cearta in loc sa te ghideze ."intra in sensul giratoriu si fa stanga " WTF !!! a catea iesire ?!! "in 400 de metrii " in loc de peste 400 m .... etc De ce s-a meres pe varianta " intra " si nu intrati (d-voastra daca e doar soferul sau toti din masina daca is mai multi ) .
Cred ca am sa las pachetul "custom" in limba romana pe care il foloseam de un an .Nu este oficial dar ..... este altceva .

O zi buna si drumuri placute !
kalya10
Posts: 23
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by kalya10
spookyx wrote:Kalya.

Aceasta voce a fost realizată cu mari chinuri. Îmi pare rău că nu îți place.

Ești prima persoană care a fost critică la adresa acestei voci în sensul în care ai făcut-o tu. Au exista mici comentarii cu privire la o mică problema, pauza dintre „intră în sensul giratoriu și” și „părăsește-l la prima ieșire”... atât, lucru pe care vom încerca să îl corectăm...

Hai să lămurim că le încurci.

Vocea nu zice „fă stânga” ci „virează stânga”.

Apoi, depinde de intersecție zice virează stânga sau părăsește-l la a 3-a ieșire. E în funcție de sensul giratoriu cum e construit, cum la fel în engleză zice fie turn left sau take the 3rd exit.

S-a mers pe varianta intră și nu intrați deoarece așa am fost noi cu toții unanim de părere că e mai bine. Începând cu traducerea aplicației, care utilzeaza forma a II-a singular (tu și nu dvs), sau trimite înloc de trimiteți... atunci am mers pe această linie și cu vocea, care să fie una caldă, prietenoasă, diferită de ce e în alte GPS-uri și pentru evitarea nunațelor urâte care pot apărea de genul: părăȘIȚI etc...

Pe aici s-a discutat și dezbătut, au fost făcute de-a lungul timpului diverse încercări. Pe aici a circulat și un tabel excel cu formele de adresare și ce cuvinte de folosit... unanim (tacit sau nu) a fost acceptat. Îmi pare rău, nu pot să stau să întreb fiecare utilizator împarte dacă îi place sau nu. Și unii și alții au făcut teste, încercări, drumul a fost lung și greu să ajungem să avem o voce bună. Chiar îmi pare rău, dar nu toată lumea poate fi mulțumită, cu asta trebuie să ne resemnăm. Nimic nu ne oprește în a mai realiza o voce sau chiar mai multe dacă putem.

Vocea a fost realizată la un studio profesionist, vocea este profesionistă și au urmat recomandările, necesarul nostru. Și da, a fost făcută pe bani...

Ce pachet custom folosești?

O zi frumoasă!

NU am vrut sa supar pe nimeni. Mi-am spus doar parerea. Poate m-am obisnuit eu cu ce aveam pana acum . Am spus custom pt ca mi l-am facut singur fara mari eforturi .Nu l-am " urcat" pe niciun site pt ca asteptam varianta oficiala. Nu il folosesc doar eu (l-am mai trimis la cativa prieteni).O sa vad si reactia lor dupa actualizare la Gabriela.

inca odata no offence !

LE se poate face ceva cu : intr-un kilometru ? sau e prea tarziu ? corect ar fi peste .....
kalya10
Posts: 23
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by spookyx
alephan wrote:Salutare. De cand cu update-ul de comenzi vocale, cumva, tanti vorbeste doar in rusa. Are idee cineva de ce? Si cum pot schimba asta? Ma refer doar la comenzile vocale. Ghidare este in limba engleza - asa o am setata.
Ghidare - te referi la interfata aplicatiei Waze ca o ai in engleza?

Cand zici de update de comenzi vocale, la ce te referi?
Incearca sa alegi o alta limba pentru instructiunile de navigare in engleza sau alta limba. Inca nu avem limba romana, dar ne straduim sa avem pana de craciun.
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2079
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
cum am zis, incearca sa pui o alta limba in engleza. vezi daca merge.
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2079
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
Din cate stiu eu, comenzil vocale nu sunt disponibile.
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2079
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]