Post Reply

[L4] Nitra cesta 64

Post by nerd-26
poprosim o napojenie ulice Knappova na cestu 64
dakujem
https://www.waze.com/editor/?lon=18.106 ... 77&env=row
nerd-26
Has thanked: 3 times
Been thanked: 47 times
motorola moto X kit kat 4.4.2 waze 3.7.8.0
HTP-S (es ako služobná)

Post by EfendiM9
Pripojene.

Par pripomienok:
1) ulica ma meno, ale nie mesto - nemala by tam byt Nitra ako City?
2) tuna mas nechany softturn
3) ak je toto cesta cez benzinku, tak bude asi dobre ju kvoli routingu rozdelit aspon na 2 casti a uvodny segment dat ako private road
4) toto tu nie je prave najstastnejsie riesenie. Neviem, ci to mal byt kruhac alebo nejaka divna cesta, ale takto to riesit nemozes. Minimalne musi byt cesta rozdelena na 2 segmenty.
Edit: Odporucam precitat si tuto cast na Wiki.
Edit2: Ako L3 editor by si mal urcite pouzivat skripty, ktore ti pomozu odhalit veci ako softturny a reverse connections (z uvedenej prace predpokladam, ze ich nepouzivas), takze si urcite nastuduj nieco o skriptoch (napriklad tuna a tuna).
EfendiM9
Has thanked: 204 times
Been thanked: 244 times
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by nerd-26
1. ulica Knappova je 200m za tabulou Ivanka pri Nitra a 300m pred tabulou Nitra?! babo rad
2. benzinka este nie je otvorena, otvojena bude 16.12 podla dostupnych info.
3. detto
4. priamo po ulici som nesiel, iba som prekreslil L4 editorom vyvalcovanu cestu ...
nerd-26
HTP-S (es ako služobná)

Post by EfendiM9
1) V takychto pripadoch je potrebne informacie trosku hladat.
Mozes si pozriet napriklad web stranku mesta Nitry. Tam najdes GIS portal a ked si otvoris mapu mesta, tak mozes celkom presne zistit, ze Knappova ulica patri mestu Nitra. Hranica uzemia mesta Nitra ide az tymto stromoradim.
Mensie obce svoj GIS portal mat zrejme nebudu a vtedy mozes pouzit geoportal Úradu geodézie, kartografie a katastra SR (mapovy klient ZBGIS).

2) Nie je podstatne kedy bude benzinka otvorena (na to je tam Time based restriction). Softturn by tam byt nemal.

3) Nie je podstatne kedy bude benzinka otvorena (...). Cestu cez benzinku mozes upravit hned.

4) Nerozumiem tomu prekreslovaniu. Ocakaval by som, ze v takom pripade by bol autorom ten editor, ktory tu cestu valcoval. Tu vsak vidim: "Created: today by Nerd-26(3) "
Avsak to stejne na veci nic nemeni. Ak uz nieco editujem, tak sa to snazim dokoncit a nechat mapu v korektnom stave.
Ten end turn tam nie je urobeny spravne. Ak si si nebol isty, tak si sa mohol skusit skontaktovat s danym editorom, ktory to valcoval a opytat sa na nejasnosti. Okrem toho sa da pytat aj tuna na fore.

P.S.: Dufam, ze to cele neznie ako nejake frflanie, ze to je tu cele zle. :) Som rad, ze sa venujes editovaniu. Len sa snazim upozornit na chyby, ktore tu vidim a skusit ich objasnit. Cielom je, aby sme vsetci editovali podla moznosti jednotne - nech je mapa konzistentna a dobra pre navigovanie.
EfendiM9
Has thanked: 204 times
Been thanked: 244 times
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by nerd-26
cca mesiac tam bola "klukata cervena ciara" bez napojenia na 64 tak som ju zmazal a nakreslil nanovo...
OK uz necham editovanie kompetentnejsim ;)
nerd-26
HTP-S (es ako služobná)

Post by petk0
Nemusel si ju zmazat, ale len upravit. Ak je velmi kriva, tak podrzis klavesu d a zbytocne zakrivenia zmazes tak, ze po nich pobehas kurzorom. Kazdy nejak zacinal, takze staci vydrzat. :)
petk0
Area Manager
Area Manager
Has thanked: 249 times
Been thanked: 156 times
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2

Post by nerd-26
nie je rychlejsie ju nakreslit nanovo? :)
na konci Knappovej ulici je kruhovy objazd aj ked tam nie je pripojena ziadna dalsia cesta cesta (mozno raz)
nerd-26
HTP-S (es ako služobná)

Post by nerd-26
doteraz som zil v tom, ze tu ide hlavne o co najpresnejsie a najaktualnejsie mapove podklady...
nerd-26
HTP-S (es ako služobná)

Post by ma5jkl
Nerd-26 wrote:doteraz som zil v tom, ze tu ide hlavne o co najpresnejsie a najaktualnejsie mapove podklady...
ale ved to sa nevylucuje, upravis robotu niekoho ineho a bude to presne a aktualne
ma5jkl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Has thanked: 629 times
Been thanked: 715 times
«Waze Global Champ» «Country Coordinator Slovakia» «Waze α, β» «WME β» «Localization Coordinator»
«L6 editor» «Monster» «T Rex» «Area Manager Slovakia»

«Samsung Note 8» «VW Golf 6 Cabrio»

Post by nerd-26
Ste natvrdli, alebo len mate pocit ze nastal cas sa nad niekoho povysovat?
Ked niekto nieco vyvalcuje a potom sa k tomu nehlasi mesiac, cesta zostane "cervena klukata a nenapojena jednosmerka" a potom pride nestastnik ktory to zmaze a nakresli to nanovo aby to normalne vyzeralo tak je oznaceny ze si privlastnuje niekoho pracu?!
Ano dalo sa to "upravovat" a nahnat si vyrovnavanim 30editov, ale o to mi nejde, nepotrebujem ani body a ani edity. Editoval som to len pre dobry pocit ktory sa akosi vytratil a preto ako som napisal vyssie, editovanie prenecham kompetentnejsim...
nerd-26
HTP-S (es ako služobná)