Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by Darija
evo nekih iskustava od mene...sve što editiraš, bilo crtanje novih cesta, bilo editiranje tvojih odvoženih, završi s klikom na UPDATE MAP, ostali korisnici će to na live mapu odmah vidjeti, a na svojim mobitelima nekoliko dana kasnije.
Što se tiče satelitskih snimaka naših područja, oni su uistinu malo "odmaknuti" od pravog sanja stvari, ali čini se da to ne smeta previše, gps signali ti tu puno pomažu, uključiš ih na mapi i onda pomakneš malo ceste, ali čak i da to ne napraviš, vozeći se po njima, makar odmaknutima, waze prepoznaje ulice, ceste po kojima se voziš...
Ne razumijem baš ono tvoje "snimljene trase"
Darija
Posts: 66
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by Darija
evo nekih iskustava od mene...sve što editiraš, bilo crtanje novih cesta, bilo editiranje tvojih odvoženih, završi s klikom na UPDATE MAP, ostali korisnici će to na live mapu odmah vidjeti, a na svojim mobitelima nekoliko dana kasnije.
Što se tiče satelitskih snimaka naših područja, oni su uistinu malo "odmaknuti" od pravog sanja stvari, ali čini se da to ne smeta previše, gps signali ti tu puno pomažu, uključiš ih na mapi i onda pomakneš malo ceste, ali čak i da to ne napraviš, vozeći se po njima, makar odmaknutima, waze prepoznaje ulice, ceste po kojima se voziš...
Ne razumijem baš ono tvoje "snimljene trase"
Darija
Posts: 66
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by Darija
evo nekih iskustava od mene...sve što editiraš, bilo crtanje novih cesta, bilo editiranje tvojih odvoženih, završi s klikom na UPDATE MAP, ostali korisnici će to na live mapu odmah vidjeti, a na svojim mobitelima nekoliko dana kasnije.
Što se tiče satelitskih snimaka naših područja, oni su uistinu malo "odmaknuti" od pravog sanja stvari, ali čini se da to ne smeta previše, gps signali ti tu puno pomažu, uključiš ih na mapi i onda pomakneš malo ceste, ali čak i da to ne napraviš, vozeći se po njima, makar odmaknutima, waze prepoznaje ulice, ceste po kojima se voziš...
Ne razumijem baš ono tvoje "snimljene trase"
Darija
Posts: 66
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by Darija
evo nekih iskustava od mene...sve što editiraš, bilo crtanje novih cesta, bilo editiranje tvojih odvoženih, završi s klikom na UPDATE MAP, ostali korisnici će to na live mapu odmah vidjeti, a na svojim mobitelima nekoliko dana kasnije.
Što se tiče satelitskih snimaka naših područja, oni su uistinu malo "odmaknuti" od pravog stanja stvari, ali čini se da to ne smeta previše, gps signali ti tu puno pomažu, uključiš ih na mapi i onda pomakneš malo ceste, ali čak i da to ne napraviš, vozeći se po njima, makar odmaknutima, waze prepoznaje ulice, ceste po kojima se voziš...
Ne razumijem baš ono tvoje "snimljene trase"
Darija
Posts: 66
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by Darija
neće 8-)
Darija
Posts: 66
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by Darija
Lovas wrote:Pozdravljam,
želim samo da se zahvalim svima za pomoć. Prve ceste, ulice... su počele da se pojavljuju. Nadam se da to radim na ispravan način i da će imati ko da kristi :) Zasad bar ja sam :lol:
Pogledali smo tvoje ceste na live mapu i vidimo da ne stavljaš junctione! To ne radiš dobro, moraš ih stavljati na svakom raskršću i spoju cesta, i odmah savjet...uvijek dozvoli all turns, pa poslije zabrani skretanja, ako je potrebno!

Bez junctiona, ceste nisu povezane i neće se moći koristiti "drive to" mogućnosti, odn. neće se moći odrediti rute!

pozz
Darija
Posts: 66
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by Darija
jesmo, i to se često događa, ponekad sam jako ljuta na to, jer baš neke nove ceste koje smo danilo i ja napravili fale!

Savjet za sve, tražite da postanete area manageri na svojim područjima, jer bez toga je jako teško editirati i popravljati pogreške, te povezivati se s ostalim cestama, pogotovo magistralnim!
Darija
Posts: 66
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by Darija
Pri editiranju mape, uvijek klikni na highlight connectivity,(na View panelu) i kad god klikneš na neku ulicu (cestu) na mapi, vidjet češ dozvoljene smjerove (zelene su boje), te tako najlakše i najbrže provjeriš dozvoljene i nedozvoljene smjerove. Problemi nastaju kako si i sam primijetio, tako da ili fali neki junction ili junction ne dozvoljava sve smjerove, ili neke ceste nisu povezane, što se vidi tek kad ih zumiraš do kraja a ponekad ni tada, pa je opet korisno kliknuti na dio ceste uz čekiran highlight conn. i odmah vidiš od koje točke do koje ona ide.
Darija
Posts: 66
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by Darija
P.S. Uvijek možeš preko starog junctiona "staviti" novi i dozvoliti sve smjerove, time poništavaš stari i to je najlakši način popravljanja :)
Darija
Posts: 66
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by Darija
dobrodošao :)
Darija
Posts: 66
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Send a message