Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by Ajka22
Dobrý den,
tak už se mi body načítají. Děkuji za rady.

Ještě bych se chtěla zeptat na jeden problém. Zkoušela jsem si někoho přidat do Waze přátel pomocí seznamu kontaktů. FB totiž nepoužívám a nechci si ho kvůli Wazeky zakládat. I když jsem aplikaci Waze udělila vešekrá práva ke svému telefonu, vůbec mi to nevyhledává žádnou osobu. Nevím co dělám špatně. Mám do vyhledávacího pole zadávat telefonní číslo, jeho přezdívku, nebo jméno z mých kontaktů? Nebo existuje alespoň nějaký podrobnější návod, jak si přidávat lidi do přátel, popř. mohl by ho někdo velice ochotný vytvořit?

Děkuji za pomoc.
Ajka22
Posts: 3
Send a message

Post by Ajka22
Ahoj,

měla bych takový dotaz. nedávno se mi porouchal mobil a já byla nucena si pořídit nový. Ráda bych si do něj nainstalovala Wazeku tak, abych pokud možno nepřišla o waze data ze svého předchozího telefonu. Mohl by mi někdo poradit, nebo dát aspoň odkaz, jak bezpečně přenést waze účet do nového mobilu, abych nezačínala úplně od první úrovně? :)

Díky.
Ajka22
Posts: 3
Send a message

Post by AjkoST
Zdravim, chcel by som sa spytat, ako v editore spravne zneplatnit miesto, ked uz neexistuje. Prikladom moze byt predajna, ktora ukoncila prevadzku a uz na danom mieste nefunguje a nebola presunuta inam. Proste out of business. Existuje nejaka zauzivana konvencia co robit, ked narazim na taketo miesto? Mam taketo miesto zmazat? Premenovat nazov a na zaciatok pridat napr. "ZATVORENE"? Alebo zmenit na sukromne?

Dakujem
AjkoST
Posts: 56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by AjkoST
EfendiM9 wrote:Nemyslim, ze existuje nejaka dohodnuta konvencia.
Osobne take miesto jednoducho zmazem.
to som skusil spravit, ale este niekedy v mojich editorskych zaciatkoch, kedy musel niekto moje prve zmeny schvalovat a miesta sa po chvili (asi po neschvaleni zmeny) objavili v mape naspat. Preto som si myslel, ze zmazanie nie je dobry postup. Islo o obchody v dome sluzieb, cize body nahusto v jednej budove, ktore neboli vyznamnym landmarkom, len doplnali vycet sluzieb v budove. jedna predajna je dodnes prazdna, druha ukoncila posobenie a je tam predajna nova. mam bod zmazat a vytvorot novy, alebo upravit existujuci?

Dakujem
AjkoST
Posts: 56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by AjkoST
Z GM sa POIe moc nemazu (teda minimalne par rokov po oznaceni perma closed nie, mozno na ziadost spravcu poi v gm), skor sa oznacuju priznakom permanently closed, co dokaze napr WME Utils - Google Link Enhancer zvyraznovat cervenou farbou. Nie som si uplne isty, ale mam pocit, ze ked je miesto v GM oznacene tymto priznakom, tak cez waze ho nevyhladas v zalozke Google pri vysledkoch. Najdes iba bod, ktory je zadany vo waze mape. Cize si myslim, ze ked sa odstrani POI z waze mapy + GM maju miesto oznacene ako perma closed, nebude mozne takyto POI vyhladat cez aplikaciu vobec. Ale skusal som to zatial iba na jednom POI...
AjkoST
Posts: 56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by AjkoST
Zdravim,

vedeli by ste mi prosim poradit, ako pridat do mapy permanent hazard s nejakou casovou platnostou (napr na 3 tyzdne a pod.)? Na https://feedthe.waze.hu/ mi nefunguje registracia a zial iny sposob som nenasiel.

Dakujem
AjkoST
Posts: 56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by ajne001
Ahoj, měl bych dotaz ohledně nastavení routingu, bohužel se mi odpověď nepodařilo najít, tak bych se chtěl ujistit, jestli si to myslím správně.

V nastavení jsou dvě možnosti:
-Vyhnout se zpoplatněným dálnicím
-Vyhnout se dálnicím a silnicím pro motorová vozidla

Pokud obojí zakážu, je mi to jasné. Pokud ale zakážu zpoplatněné dálnice a druhou volbu nechám, bude mne to navigovat přes nezpoplatněné úseky dálnic a vyhne se zpoplatněným, chápu to správně?

A ještě by mne jen zajímala volba Omezit obtížné křižovatky, funguje to? Jako nedělá mi problém projet jakoukoli křižovatku, ale je příjemné se takovým chuťovkám vyhnout. Já jestli to má cenu zkoušet aktivovat, aby mne to kvůli nějaké celkem obyč. křižovatce nehnalo nějakou šílenou cestou okolo.
ajne001
Posts: 2
Send a message

Post by ajne001
Děkuji moc za potvrzení.
ajne001
Posts: 2
Send a message

Post by alda81
Ahoj, měl bych dotaz ohledně doplňování čísel popisných a orientačních u supermarketů, obchodů atd.

Do čísla domu v editoru je doporučené psát obě dvě čísla (např. 299/1) a nebo pouze orientační/popisné? Navíc je někdy dost těžké určit, které číslo je popisné a které orientační, díky za odpověď.
alda81
Posts: 51
Has thanked: 22 times
Been thanked: 20 times
Send a message
[L2] Nokia 7 plus @ šedý Suzuki Swift
https://forums.mageia.org/en/download/file.php?id=25

Post by alda81
díky všem za odpovědi týkající se orientačních a popisných čísel, zapomněl jsem na to tady jako na smrt ;)
alda81
Posts: 51
Has thanked: 22 times
Been thanked: 20 times
Send a message
[L2] Nokia 7 plus @ šedý Suzuki Swift
https://forums.mageia.org/en/download/file.php?id=25