Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by mousepl
Wygląda jakby Live Map używała wyniku z GMaps, bo wskazuje na to samo. Czemu tak jest to nie wiem.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by mousepl
Faktycznie, Strzelecka wskazuje poprawnie tylko jak się da "Więcej wyników". Te pierwsze wyniki są błędne. Zgłoszę to do centrali.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by mousepl
Aktualnie to ja nie mogę dodawać zwykłych numerów a co dopiero z literką :D
Problem dodawania liter i znaków do numeru jest znany i czeka w kolejce do rozwiązania.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by psciborek
Marcin_S wrote:Numery mają być wkrótce (to wkrótce to już ze dwa miesiące trwa) wykorzystywane w nawigacji.
Może to coś dziwnego, ale u mnie od dawna działa. Oczywiście tam, gdzie numery są dodane (nie testowałem w zbyt wielu miejscach). Proponuję np poszukać:
Jutrzenki 116, Warszawa
Jutrzenki 118, Warszawa
Jutrzenki 105, Warszawa
Aleje Jerozolimskie 202, Warszawa
Aleje Jerozolimskie 204, Warszawa

Edit: no dobra, nie dla każdego wprowadzonego adresu to działa.
psciborek
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 600
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Send a message

Post by Ricky_Fernando
Nie do końca się mogę zgodzić z tą opinią - sam dodając nowe ulice pododawałem kilka większysz budynków bo

a) tak jest szybciej niż robienie tego później
b) chciałem dodać chociażby swoje lokalizacje aby np później móc komuś polecić - "jedź do mnie z Waze - zaznaczyłem ten budynek, którego nawet nie ma w Automapie")
Ricky_Fernando
Posts: 45
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by Ricky_Fernando
Zniwek wrote:W jakim sensie swoje lokalizacje? Jaki budynek którego nie ma nawet w Automapie?

Serio, lepiej wykorzystasz swój czas mapując miejsca gdzie jest zupełnie pusto. A numery mogą włączyć choćby i za rok...
Mam domek letniskowy na wsi, gdzie nawet na Automapie nie ma numeracji domów. Co jakiś czas zdarza się, że na grilla przyjeżdzają znajomi, którzy nigdy wcześniej tam nie byli. Wioska nie jest mała, ma kilka ulic a tak powiedziałbym, żeby zainstalowali sobie Waze i dzięki temu podjadą aż pod furtkę :) Dzięki temu grono użytkowników powiększyłoby się o kilka osób rocznie a jeśli te osoby poleciłyby znowu kilku osobom... :)

Bawienie się w nadawanie numerów w nazwach ulic to chyba niezbyt dobry pomysł - faktycznie może się zrobić burd... bałagan znaczy się.
Ricky_Fernando
Posts: 45
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by Ricky_Fernando
Akurat jeszcze nie dodałem, bo widzę że dodawanie numerów nie ma póki co sensu (dodałem bloki na osiedlu z miesiąc temu i do dzisiaj ich nie widać).

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem pytanie - chodzi mi o normalne dodawanie numerów domów tzn dodaję nową ulicę, opisuję ją a później w jej ustawieniach edytuję numerację domów i dodaję w miejscu gdzie na podkładzie on występuje jego numer. Wcześniej ktoś proponował by numer budynku dodać w nazwie drogi a to chyba kiepski pomysł :)

Szczerze mówiąc nie rozumiem tej koncepcji, że nie działa numeracja domów. To chyba nie jest jakiś wielki problem techniczny a zachęciłoby do aktualizacji. Obecnie nie ma po co tego edytować, skoro i tak nie działa i nie wiadomo kiedy i czy w ogole kiedykolwiek będzie.
Ricky_Fernando
Posts: 45
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by Ricky_Fernando
Ok - ja napisałem tylko co byłoby niewątpliwą zaletą Waze - obecnie sporo nowych domów się buduje, ludzie mają domki na wioskach a gdyby każdy mógł dodać nowy numer domu, mógłby zachęcić do instalacji tekstem "zainstaluj Waze - tam już moja chata jest dodana w nawigacji)"
Ricky_Fernando
Posts: 45
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by Ricky_Fernando
Z tym wyszukiwaniem nie do końca Google radzi sobie dobrze. Problem w tym, że często "wylicza sobie" numerację tzn jeśli dwa skrajne bydynki mają numer 9 i 11 to pośrodku daje 10. Spotkałem się raz z przypadkiem w Piekarach Śląskich gdzie numer budynku 23 był... prawie kilometr od miejsca gdzie faktycznie się on powinien znajdować (Automapa wskazuje poprawnie).
Ricky_Fernando
Posts: 45
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by rysal
Jak to nie ma tej funkcji ?? Nie siejcie zamętu ..........
U mnie normalnie, nawet z wyszukiwaniem głosowym świetnie działa.
rysal
Area Manager
Area Manager
Posts: 349
Has thanked: 14 times
Been thanked: 39 times
Send a message
[imghttps://s.waze.tools/c3.png][/img]