Wygląda jakby Live Map używała wyniku z GMaps, bo wskazuje na to samo. Czemu tak jest to nie wiem.
Faktycznie, Strzelecka wskazuje poprawnie tylko jak się da "Więcej wyników". Te pierwsze wyniki są błędne. Zgłoszę to do centrali.
https://s.waze.tools/gc.pnghttps://s.waze.tools/lcpl.pnghttps://s.waze.tools/beta.pnghttps://s.waze.tools/c6s.png
Aktualnie to ja nie mogę dodawać zwykłych numerów a co dopiero z literką
Problem dodawania liter i znaków do numeru jest znany i czeka w kolejce do rozwiązania.
Problem dodawania liter i znaków do numeru jest znany i czeka w kolejce do rozwiązania.
https://s.waze.tools/gc.pnghttps://s.waze.tools/lcpl.pnghttps://s.waze.tools/beta.pnghttps://s.waze.tools/c6s.png
Może to coś dziwnego, ale u mnie od dawna działa. Oczywiście tam, gdzie numery są dodane (nie testowałem w zbyt wielu miejscach). Proponuję np poszukać:Marcin_S wrote:Numery mają być wkrótce (to wkrótce to już ze dwa miesiące trwa) wykorzystywane w nawigacji.
Jutrzenki 116, Warszawa
Jutrzenki 118, Warszawa
Jutrzenki 105, Warszawa
Aleje Jerozolimskie 202, Warszawa
Aleje Jerozolimskie 204, Warszawa
Edit: no dobra, nie dla każdego wprowadzonego adresu to działa.
Nie do końca się mogę zgodzić z tą opinią - sam dodając nowe ulice pododawałem kilka większysz budynków bo
a) tak jest szybciej niż robienie tego później
b) chciałem dodać chociażby swoje lokalizacje aby np później móc komuś polecić - "jedź do mnie z Waze - zaznaczyłem ten budynek, którego nawet nie ma w Automapie")
a) tak jest szybciej niż robienie tego później
b) chciałem dodać chociażby swoje lokalizacje aby np później móc komuś polecić - "jedź do mnie z Waze - zaznaczyłem ten budynek, którego nawet nie ma w Automapie")
Mam domek letniskowy na wsi, gdzie nawet na Automapie nie ma numeracji domów. Co jakiś czas zdarza się, że na grilla przyjeżdzają znajomi, którzy nigdy wcześniej tam nie byli. Wioska nie jest mała, ma kilka ulic a tak powiedziałbym, żeby zainstalowali sobie Waze i dzięki temu podjadą aż pod furtkę Dzięki temu grono użytkowników powiększyłoby się o kilka osób rocznie a jeśli te osoby poleciłyby znowu kilku osobom...Zniwek wrote:W jakim sensie swoje lokalizacje? Jaki budynek którego nie ma nawet w Automapie?
Serio, lepiej wykorzystasz swój czas mapując miejsca gdzie jest zupełnie pusto. A numery mogą włączyć choćby i za rok...
Bawienie się w nadawanie numerów w nazwach ulic to chyba niezbyt dobry pomysł - faktycznie może się zrobić burd... bałagan znaczy się.
Akurat jeszcze nie dodałem, bo widzę że dodawanie numerów nie ma póki co sensu (dodałem bloki na osiedlu z miesiąc temu i do dzisiaj ich nie widać).
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem pytanie - chodzi mi o normalne dodawanie numerów domów tzn dodaję nową ulicę, opisuję ją a później w jej ustawieniach edytuję numerację domów i dodaję w miejscu gdzie na podkładzie on występuje jego numer. Wcześniej ktoś proponował by numer budynku dodać w nazwie drogi a to chyba kiepski pomysł
Szczerze mówiąc nie rozumiem tej koncepcji, że nie działa numeracja domów. To chyba nie jest jakiś wielki problem techniczny a zachęciłoby do aktualizacji. Obecnie nie ma po co tego edytować, skoro i tak nie działa i nie wiadomo kiedy i czy w ogole kiedykolwiek będzie.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem pytanie - chodzi mi o normalne dodawanie numerów domów tzn dodaję nową ulicę, opisuję ją a później w jej ustawieniach edytuję numerację domów i dodaję w miejscu gdzie na podkładzie on występuje jego numer. Wcześniej ktoś proponował by numer budynku dodać w nazwie drogi a to chyba kiepski pomysł
Szczerze mówiąc nie rozumiem tej koncepcji, że nie działa numeracja domów. To chyba nie jest jakiś wielki problem techniczny a zachęciłoby do aktualizacji. Obecnie nie ma po co tego edytować, skoro i tak nie działa i nie wiadomo kiedy i czy w ogole kiedykolwiek będzie.
Ok - ja napisałem tylko co byłoby niewątpliwą zaletą Waze - obecnie sporo nowych domów się buduje, ludzie mają domki na wioskach a gdyby każdy mógł dodać nowy numer domu, mógłby zachęcić do instalacji tekstem "zainstaluj Waze - tam już moja chata jest dodana w nawigacji)"
Z tym wyszukiwaniem nie do końca Google radzi sobie dobrze. Problem w tym, że często "wylicza sobie" numerację tzn jeśli dwa skrajne bydynki mają numer 9 i 11 to pośrodku daje 10. Spotkałem się raz z przypadkiem w Piekarach Śląskich gdzie numer budynku 23 był... prawie kilometr od miejsca gdzie faktycznie się on powinien znajdować (Automapa wskazuje poprawnie).
Jak to nie ma tej funkcji ?? Nie siejcie zamętu ..........
U mnie normalnie, nawet z wyszukiwaniem głosowym świetnie działa.
U mnie normalnie, nawet z wyszukiwaniem głosowym świetnie działa.
[imghttps://s.waze.tools/c3.png][/img]
Re: Numeracja domów