Post Reply

Użytkownicy / edytorzy, którzy mają wszystko gdzieś

Post by freddiechopin
Co począć z osobami edytującymi mapy, które mają totalnie gdzieś jakość swoich wyczynów? Obszary przez nie "dotknięte" pełne są niepołączonych odcinków, "skrzyżowań" bez skrzyżowań, niepoprawionych ograniczeń skrętu itp.

Na pytanie o powód takich "zachowań" (notorycznych!) dostałem informację o tym, że ponoć brak uprawnień, żeby wszystko było OK... No ale jak można mieć uprawnienia do jakiejkolwiek edycji drogi (w końcu coś trzeba było zmienić, że jest się widocznym jako ostatnia osoba edytująca segment) i równocześnie nie mieć uprawnień do poprawiania wymienionych powyżej rzeczy?

Na kolejną wiadomość (info, że taki brak uprawnień jest mało prawdopodobny, że może warto napisać do supportu, a w przypadku niemożności poprawienia drogi, warto choć zgłosić problem do AM przez Live Map) już odpowiedzi się nie doczekałem.

4\/3!!
freddiechopin
Posts: 256

POSTER_ID:1340685

1

Send a message

Post by freddiechopin
rlpl wrote:nikt nic nie musi, a co robi, to robi z własnej woli i w takim zakresie, jak mu odpowiada.
Wszystko się zgadza, tylko jaka jest wartość edycji z błedami? Jak dla mnie ujemna, bo gdy dróg po prostu nie ma, to wiadomo od razu gdzie jest problem, a gdy są pięknie narysowane, tylko nie połączone, to trzeba się czasem dużo naklikać, żeby dojść do źródła problemu...

4\/3!!
freddiechopin
Posts: 256
Send a message

Post by h_udy
W okolicach Katowic też jest gość, który tylko rejestruje nowe drogi (czerwone) i podsyła "map problem", że ulicy nie ma.. a podstawową edycję przecież każdy zrobić może..
h_udy
Posts: 60
Send a message
Katowice/Poland MA
Samsung Galaxy A52s
Android 14 One UI v. 6.0

Post by h_udy
dlatego najlepiej zostać Area Managerem.. wtedy nie ma praktycznie żadnych problemów. polecam.
h_udy
Posts: 60
Send a message
Katowice/Poland MA
Samsung Galaxy A52s
Android 14 One UI v. 6.0

Post by h_udy
wiesz, jeśli na każde miasto przypadałby już przynajmniej 1 AM to nie byłoby kłopotu, bo jako "zwykły" użytkownik mógłbyś jemu zlecać grubszą robotą (jeśli czasami brak uprawnień) ale jak na razie w Polsce jest to na tyle słabo rozwinięte, że im więcej AM tym lepiej..
h_udy
Posts: 60
Send a message
Katowice/Poland MA
Samsung Galaxy A52s
Android 14 One UI v. 6.0

Post by h_udy
bo trzeba chcieć się uczyć.. ja też nie wiedziałem o co chodzi, ale od tego jest forum, youtube itp.. mówię tylko, że warto o tym pomyśleć zanim się ktoś całkiem zniechęci. Bo lepszy jeden AM niż żaden user :]
h_udy
Posts: 60
Send a message
Katowice/Poland MA
Samsung Galaxy A52s
Android 14 One UI v. 6.0

Post by LafarM-OSM_lepsze
Ja też początkowo miałem z tym problem z edycją - nie dlatego, że miałem dość tylko z powodu że używałem opcji Restricted turns, teraz jest lepiej - korzystam z "Highlight connectivity".
LafarM-OSM_lepsze
Area Manager
Area Manager
Posts: 96
Has thanked: 3 times
Been thanked: 14 times
Send a message
Zablokowany na Waze... :evil: :evil:
Korzystam z https://www.openstreetmap.org :D :lol:

Post by p_no
h_udy wrote: a podstawową edycję przecież każdy zrobić może..
teoretycznie tak ... praktycznie jest to czasami trudne,
po przewalcowaniu trzeba odczekać co najmniej 48h na pojawienie się ścieżki, później nie wiadomo ile kolejnych godzin na przetworzenie punktów GPS a i to nie jest gwarancją że zostaną przyznane prawa edycyjne, przy pomyślnych wiatrach wychodzi mi conajmniej 3-7 dni (są miejsca gdzie od ponad miesiąca nie mogę nic zrobić) zanim mogę cokolwiek edytować, a przez ten czas zapominam już sporo istotnych detali, jeśli dodatkowo edycja znajdzie się w obszarze gdzie ktoś "zalokował" część tras to co nam pozostaje ... ?
osobiście przy tak działającym systemie mam coraz mniej ochoty na jakiekolwiek edycje,
p_no
Posts: 91
Send a message

Post by p_no
h_udy wrote:dlatego najlepiej zostać Area Managerem.. wtedy nie ma praktycznie żadnych problemów. polecam.
Jeśli to miałoby tak działać to ja dziękuję ... bo albo mapy tworzą zwykli użytkownicy z pomocą AM albo tylko uprawnieni ...
p_no
Posts: 91
Send a message

Post by p_no
osobiście uważam że aby zostać AM to należało by się wykazać choć trochę w edycji jako zwykły użytkownik, a tu się zwykłym użytkownikom rzuca kłody pod nogi, przy tym kierunku rozwoju więcej użytkowników po nieudanej próbie edycji prędzej zrezygnuje całkiem niż pomyśli o AM
Po za tym niedoświadczony AM może być większym problem niż 10 niedoświadczonych użytkowników.

Nie da się ukryć że u nas AM jest mało, ale to nie powód aby ich na hurra mnożyć ...
p_no
Posts: 91
Send a message