Unlock 4-et kérek

Kérelem az út zárolás feloldására, módosítására (unlock).
Ha olyan üzenetet kapsz, hogy nincs jogosultságod szerkeszteni egy bizonyos utat, mert le van zárolva egy magasabb rangú szerkesztő által, írd a kérésed ide

Kérelem, a térkép megváltoztatására (UR)
Ha valahol hibát láttál a térképen, de se kedved, se időd megcsinálni, nyiss neki egy topikot, megcsináljuk!

Moderators: zsezo, Unholy, Watt25, marcedli, pulsarxp

Forum rules
Milyen információkra van szükség a kérelmekhez?

Kérlek olvasd el mielőtt posztolsz

Re: Unlock 4-et kérek

Postby kmatalik » Mon Mar 10, 2014 3:34 pm

Szikra wrote:
kmatalik wrote:Sziasztok!
https://www.waze.com/hu/editor/?lon=19. ... 56&env=row
Javítottam a Bimbó utca Margit körút felé eső részét. Rosszul volt föltüntetve az utcanév: több szegmensen keresztül Keleti Károly utca néven futott a Bimbó utca.
Egy kanyarodás tiltást viszont nem tudok megszüntetni, a Bimbó utcáról lehet jobbra kanyarodni a Margit körútra. Kijavítaná ezt valaki?
Köszönettel,
Krisztián

Ezzel elállítódott a házszámozás!!! :(
Most akkor melyik a jó? Az utcanév vagy a házszámok? :?
Gic, nézzél rá! Köszi!

Mea Culpa!!! Elrontottam. Mentségemre legyen mondva, a Cartographia Budapest térképe is Bimbó útként jelöli az utolsó szakaszokat. Most meg látom hogy más online térképeken is Keleti Károly utca néven szerepel. És a kanyarodás is úgy volt jó ahogy benn volt, nem lehet jobbra kanyarodni. Itt hagyom abba a szerkesztést, azt hiszem..
kmatalik

Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Postby kmatalik » Sun Mar 16, 2014 10:20 am

Sziasztok!

https://www.waze.com/hu/editor/?lon=18. ... 82&env=row

A Hűvösvölgyi úton a város felé haladva a navigáció gyakran rossz utat javasol.

A Versec sor - Hűvösvölgyi út kereszteződésétől (pontosabban valamivel az előtt, a Diákszállótól) és a befelé tartó út két sávossá válik, van egy balra kanyarodó sáv a Kelemen László utca felé, és egy egyenesen tovább haladó sáv. A balra kanyarodó sáv csúcsforgalomban nagyon beáll, míg az egyenesen tartó általában gyorsabban járható. Szerintem itt a rendszer nem tudja pontosan bemérni az áthaladási időt és gyakran balra akar kanyarodtatni, bele az álló dugóba. Úgy gondolom hogy a két sávot szét kellene választani, így az áthaladási idő pontosabban mérhető.

Mit gondoltok? Átszerkesztené valaki?

Köszönettel,
Krisztián
kmatalik

Postby kmatalik » Sun Mar 16, 2014 6:01 pm

Szata76 wrote:
kmatalik wrote:Sziasztok!

https://www.waze.com/hu/editor/?lon=18. ... 82&env=row

A Hűvösvölgyi úton a város felé haladva a navigáció gyakran rossz utat javasol.

A Versec sor - Hűvösvölgyi út kereszteződésétől (pontosabban valamivel az előtt, a Diákszállótól) és a befelé tartó út két sávossá válik, van egy balra kanyarodó sáv a Kelemen László utca felé, és egy egyenesen tovább haladó sáv. A balra kanyarodó sáv csúcsforgalomban nagyon beáll, míg az egyenesen tartó általában gyorsabban járható. Szerintem itt a rendszer nem tudja pontosan bemérni az áthaladási időt és gyakran balra akar kanyarodtatni, bele az álló dugóba. Úgy gondolom hogy a két sávot szét kellene választani, így az áthaladási idő pontosabban mérhető.

Mit gondoltok? Átszerkesztené valaki?

Köszönettel,
Krisztián

Szia!
Én naponta járok a Hűvösvölgyi út felsőbb része és a Pasaréti tér között. Többször levisz a Zsemlye utca felé, ha torlódást érzékel a Kelemen Lászlón/ra fordulásnál. Ezért nem javaslom a szétszedést és a Waze policy szerint érzékeli a továbbhaladás irányát, és eszerint szedi szét az átjutáshoz szükséges időt.

Mit várnál a szétszedéstől? Merre van szerinted a gyorsabb út?
Azt ne felejtsd el, hogy a Versec sor a Hostelnél célforgalmú út. Elképzelhető, hogy azért tervez a Hűvösvölgyi út - Kelemen László felé, hogy a legrövidebb úton kivigyen a célforgalmas területről.

Szia!

Szeretném tényleg tutira betanítani a rendszerrel az utakat, figyelembe véve a Térképszerkesztési útmutatóban megadott első irányelvet: Jó legyen a navigáció, jó legyen a bemondás. Látod, már utánaolvastam alaposabban. :-)

Azt várnám a szétszedéstől, hogy ha túl nagy a sor a balra kanyarodó sávban, akkor ne próbáljon arra irányítani. De ha amúgy is külön számolja a balra kanyarodók és az egyenesen továbbhaladók idejét, akkor tényleg nincs értelme. Engem már többször is balra akart kanyarodtatni, amikor láthatóan állt minden a Hűvösvölgyi balra kanyarodó sávjában és tovább a Kelemen Lászlón is. Egyenesen tovább haladva és később letérve a Pasarétire jóval gyorsabban kiértem a Margit hídhoz. A gond akkor másban lehetett, lehet hogy nem volt elég wazer arra, aki beállt volna a sorba és kimérte volna az időt.

Egy másik, ezzel kapcsolatos dolog. Ezt javítottam: https://www.waze.com/editor/?lon=18.994 ... 32&env=row
A Hűvösvölgyi útról az Akadémia parknál le lehet kanyarodni balra a villamossíneken és egy parkolón át a Hidász utcába. Viszont még csak véletlenül sem akart soha arra navigálni. Megnéztem, az utak parkolóként voltak föltéve, a leírásból pedig kiderült hogy parkoló úton át általában nem navigál a rendszer. Ez szerintem hiba volt, inkább beraktam tereptárgyként a parkolót, az úttípust pedig átírtam sima útra. Ez egy jó kerülőút, hiba volna kihagyni a navigációból.

Javíts ki, ha nem látom jól.

Üdv,
Krisztián
kmatalik

Postby kmatalik » Mon Mar 17, 2014 7:57 pm

Szata76 wrote:Az Akadémiánál a parkolót jól tetted. Egyszer már én is átalakítottam, de most lezárom 5-ösre.

Engem rendszeresen (30%-ban) leküld a Zsemlye utca - Pasaréti út útvonalon. A Budagyöngye körül, a Budakeszi úti elágazásnál is szokott dugó lenni. Néha, mikor a Margit-híd felé megyek, ott szokott beállni, de már próbált az általad mondott útvonalon is küldeni, és tényleg jobb.
Az a gond, hogy a K.L. teljesen véletlenszerűen dugul be. 5 perc alatt beáll, de annyi idő alatt el is múlik.
Hol szoktál átmenni a HV-ről a Pasarétire? Ha az sima utca rangú, akkor azért nem preferálja annyira.

Köszönöm!

Én a legtöbbször a most javított Hidász utcai útvonalon megyek, de néha egész jó beljebb, a Gyergyó utca is. Ezek mind sima utcák. És mivel most a rendszer is látja majd a jó alternatívát a Hidász utcán keresztül, lehet hogy nem akar majd olyan gyakran a Kelemen Lászlóra navigálni.

Üdv,
Krisztián
kmatalik

Postby kmatalik » Sat Mar 22, 2014 10:27 pm

rgbx wrote:
kmatalik wrote:...
Egy másik, ezzel kapcsolatos dolog. Ezt javítottam: https://www.waze.com/editor/?lon=18.994 ... 32&env=row
A Hűvösvölgyi útról az Akadémia parknál le lehet kanyarodni balra a villamossíneken és egy parkolón át a Hidász utcába. Viszont még csak véletlenül sem akart soha arra navigálni. Megnéztem, az utak parkolóként voltak föltéve, a leírásból pedig kiderült hogy parkoló úton át általában nem navigál a rendszer. Ez szerintem hiba volt, inkább beraktam tereptárgyként a parkolót, az úttípust pedig átírtam sima útra. Ez egy jó kerülőút, hiba volna kihagyni a navigációból.

Javíts ki, ha nem látom jól.

Hűha, nagyon jók a meglátásaid, még viszed itt valamire. :)

:D Köszi, majd meglátjuk. Bámulatosan jó ez az alkalmazás. Megéri csiszolgatni szerintem, kamatostul kapja vissza mindenki.
kmatalik

Postby kmatalik » Thu Oct 09, 2014 8:16 pm

Sziasztok!

Egy elég fontos (és bonyolult) budai kereszteződésben rosszul navigál a rendszer. https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... =263447226

A Margit körút jobb szélső sávjából föl lehet hajtani a Margit utcába egyenesen is és balra-jobbra kanyarodva a szerpentines utcára is. Nehéz így leírni, aki ismerős arra, biztosan megérti. Jelenleg a navigáció nem hajlandó az egyenes utcába fölirányítani, mindig a szerpentinbe vezet. Az oka az, hogy a jobb szélső sáv névtelen utcaként van fölrakva, ráadásul a III. kerületbe jelölve, ez pedig ugye a II. kerület. És ebbe a névtelen utcába nem enged "behajtani" ha a Margit híd felől jövünk. Mindig a Margit körút főirányába navigál, ahonnan pedig nincs kapcsolat az egyenes utcába, csak a szerpentinbe.

Átnézné és javítaná valaki hozzáértő?

Köszönettel,
Krisztián
kmatalik

Postby kmatalik » Wed Oct 15, 2014 7:25 am

Szata76, ragacs, kösz mindkettőtöknek. Persze, én is láttam a tiltott behajtást, a következő mondatomban le is írtam. Csak nem volt jogosultságom javítani. A kerület besorolás meg csak legyen jó, még ha nem is annyira létfontosságú.

Üdv,
Krisztián
kmatalik

Postby LaceeBa » Mon Dec 15, 2014 8:38 pm

Sziasztok!
Itt kéne egy visszafordulást engedélyezni. Ma ellenőriztem és vissza lehet fordulni.
https://www.waze.com/hu/editor/?env=row ... =101987571

Köszi:LaceeBa
LaceeBa

Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Unlock 4-et kérek

Postby marcedli » Wed Nov 20, 2013 10:40 am

Itt kérheted a 4-es szinten lezárt utak feloldását, ha szerkeszteni szeretnéd
Image Image
AM: Borsod-Abaúj-Zemplén megye
CM: Hungary
kék Toyota Hi-Ace vagy Yaris
marcedli
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 221 times
Been thanked: 287 times

Postby marcedli » Wed Nov 20, 2013 5:09 pm

Gellert93 wrote:Itt van két automata észlelés amihez 4-es szint kell.

tudunk róla, ellenőrizne kellene, hogy megnyitották-e már, mert le volt zárva az a két utca a villamos építkezés miatt
Image Image
AM: Borsod-Abaúj-Zemplén megye
CM: Hungary
kék Toyota Hi-Ace vagy Yaris
marcedli
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 221 times
Been thanked: 287 times

PreviousNext

Return to TÉRKÉP MÓDOSÍTÁSI KÉRELMEK