Post by sindelm
komichal wrote:
Ja bych se u hlasek ridil zasadne tim, ze pokud
a) projizdim krizovatku po hlavni silnici, nebo
b) rovne v pripade, ze po hlavni neprjizdim

nechci slyset zadny pokyn.
Takže pokud bys chtěl křižovatku níže projet po hlavní tak, jak ukazuje šipka, tak nechceš slyšet "odbočte vlevo"?

http://jpeg.cz/images/2014/01/09/dbw2.jpg
Predevsim nechci, aby tu mlceni waze znamenalo sjet na vedlejsi (bez ohledu na to, ze je to rovne).
Ve smeru sipky mi prijde rozumne mlcet (mozna bych zkousl z velmi omezene waze palety prikazu prikaz DSVL). Za teoreticky naprosto idelani bych tady povazoval pri prijezdu podle sipky:
1) mlcet pro pokracovani po 373 (v pripade, ze pohled z pracoviste ridice neni zavadejici, streetview ted momentalne nemuzu zkontrolvat, jinak DSVL)
2) "pokracujte primo" pro "sjezd" na 37368 (pro toto bohuzel nema waze podporu)
3) OVP pro odbočení do té boční uličky
sindelm
Posts: 521
Has thanked: 1 time
Been thanked: 32 times
Send a message

Post by sindelm
porubcan:
ja netvrdim, ze to ma platit bez vyjimky.... ale treba v te Telci je to zjevne, jsou k tomu URka...

Na tvem priklade, pri absenci pokynu pojedu (ja) doprava, a to jednoznacne... jina situace by byla, pokud by tam nebyla ta znacka.

Dlouho jsem driv jezdival s TomTomem a tam se mi nestalo, ze bych diky absenci pokynu opustil trasu, we waze se to obcas stava.
sindelm
Posts: 521
Has thanked: 1 time
Been thanked: 32 times
Send a message

Post by sindelm
vitj: Takze zatim ve 2/3 pripadu je spravne to skutecne podstatne, ze "mlceni neznamena rovne" (byt je to diky tomu, ze mlceni neni vubec)... Ze je tam nadbytecne odbocte... budiz. Chce to vyzkouset i dalsi navigace.
sindelm
Posts: 521
Has thanked: 1 time
Been thanked: 32 times
Send a message

Post by sindelm
tedy znovu: ta polemika neni ani tak o tom OVP (ikdyz je tu zbytecne), jako o tom mlceni pro jizdu rovne, coz vidim jako chybu.
sindelm
Posts: 521
Has thanked: 1 time
Been thanked: 32 times
Send a message

Post by sindelm
porubcan wrote:reporter tam hodil info, ktore ma matie... zevraj dostal hlasku OVP... no to sa mi nezda... jedine ze by to bol mess v samotnom klientovi...
A kam jel? Ja to UR nevidim, anzto tam nemam EA.
sindelm
Posts: 521
Has thanked: 1 time
Been thanked: 32 times
Send a message

Post by sindelm
porubcan wrote:toto patri k teme: nove UR vo Velkom Lapasi reklamuje hlasku DSVL pre pokracovanie po hlavnej...
https://www.waze.com/editor/?zoom=6&lat ... TTTTTTTTTT
Hlaska DSVL je tam zbytecna (z prijezdova komunikace (hlavni] se nikam neodbocuje, ale pokracuje se mirnym obloukem doleva), ale co je dulezitejsi, je to, zda pokud se ma sjet, se neco hlasi, pokud ne, je to, podle mne, chyba, nebot normalni ridic bude v takovem pripade (zadny pokyn) pokracovat po komunikaci, na ktere je, a pojede dal po Nitranske.
sindelm
Posts: 521
Has thanked: 1 time
Been thanked: 32 times
Send a message

Post by vitj
Příklady co ukazuje masvbr a Pernstein by se měli řešit Téčkem, aby při jízdě přišla hláška OVP/OVL a při jízdě rovně na vedlejší bez hlášky. Dávat tam hlášku při jízdě rovně DSLV/DSLP mi přijde zbytečně komplikované za současné situace.
Ovšem porubcanovi příklady mi přijdou komplikovanější a nedovedu si moc představit pravidlo jak jednoznačně určit co kde použít. Většinou asi spíš po hlavní bez hlášky a dle úhlu přípojné silnice a konkrétního místa dát příslušnou hlášku. Těch variant je poměrně dost a stanovit jednoznačná pravidla mi přijde zbytečně složité. Určovat pravidla v závislosti na úhlech a poloměrech zakřivení mi nepřijde rozumné. Vlastně si ani neumím představit, jak je rozumně měřit.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
GinBook wrote:https://www.waze.com/editor/?zoom=7&lat ... TTTTTTTTTT

takže myslíš takto.?
Ano, přesně takto.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
Možná bychom se mohli podívat na hlášky jinak. Tam kde měním směr a tedy dávám blinkr bych měl dostat hlášku. Kde nepoužiju v křižovatce blinkr, tak hláška není potřeba.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
masvbr wrote:jeste jeden priklad (vlastni dilo ;) )
https://www.waze.com/editor/?zoom=9&lat ... =204540148

treba to muze slouzit jako priklad (i odstrasujici :mrgreen: )
Tuhle křižovatku bych řešil jinak. Po hlavní rovně bez hlášky, je tam přerušovaná čára, tedy neměním směr. Odbočení na vedlejší: od jihu bych nechal hlášku OVP a od severu by stačila DSVL, ale chyba by nebyla asi ani OVL.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message