Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by vargosz
Osobně si myslím (jen domněnka, bez záruky), že červená šipka do private rd. pouze zvýší penalizaci pro vjezd/výjezd, což v případě zákazu vjezdu není na škodu. Stejně se tam jezdit nesmí... A pokud je cíl, který uživatel zadá v takovém místě, nebo tam jiný segment nevede, stejně by ho tam waze i přes tuto penalizaci mělo poslat...

Odesláno z mého ST27i pomocí Tapatalk
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vargosz
GinBook wrote:Docela občas řešíme přílišnou horlivost nováčků se zakreslováním chodníků, schodů....

Ještě tedy poprosím o nějaký vhodný text.
Něco málo jsem tam dopsal. Koukni/koukněte prosím, jestli to takto může být...
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vargosz
:lol: :lol: :lol: původně jsem tam chhtěl dopsat, že migrování už je za rohem. Ale nerad bych ti způsobil osipky, takže smazáno :D
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vargosz
vargosz wrote:Osobně si myslím (jen domněnka, bez záruky), že červená šipka do private rd. pouze zvýší penalizaci pro vjezd/výjezd, což v případě zákazu vjezdu není na škodu. Stejně se tam jezdit nesmí... A pokud je cíl, který uživatel zadá v takovém místě, nebo tam jiný segment nevede, stejně by ho tam waze i přes tuto penalizaci mělo poslat...

Odesláno z mého ST27i pomocí Tapatalk
foxitrot v jiné části fóra popsal že opravdu není dobré dělat při zákazu vjezdu jak private rd. tak zakázat konektivitu. Průjezd takovým místem se zapnutým waze prý generuje MP a co je horší waze do takového segmentu nenaviguje ani když je tam cíl (vyzkoušeno). Takže se omlouvám za dezinformaci, ve wiki jsem to už smazal...
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vikos
Ano, časem zmizí, pokud ho někdo zase nezačne používat

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
vikos
Posts: 223
Been thanked: 1 time
Send a message
:!: Než začnete editovat: :!:
* Waze Czech wiki / Editace / Značení cest / POI - překlad / video návody *

HTC Desire (Android 2.2) + Waze release 2.0.2.4 (Beta :) )
Area manager: Ostravsko, Opavsko a Frýdecko

Post by vikos
Zmatik wrote:Abych řekl pravdu, tak mám silnice v Brně kategorizovány dost odlišně, dělám to dle vlastního úsudku, nikoliv dle názoru úřadu. Uvedu příklad z té tvojí mapy:

Hradecká v úseku Královopolská - připojení Sportovní je typická rychlostní komunikace, 4 pruhy, oddělené směry, mimoúrovňové křižovatky, povoleno 80km/h. Označena jako "minor highway" (podobně třeba Černovická).

Dornych v úseku Zvonařka - Svatopetrská je jedna z těch, kde se musí jezdit často po kolejích, protože jediný jízdní pruh v daném směru je blokován parkujícími auty. I při povolené rychlosti 50km/h má člověk obavy, že si vyrazí zuby nebo udělá hlavou díru do střechy (to trochu přeháním, ale ne zas moc). Je to ale "major highway"! Proč? vzhledem k stavu se tam ani moc nejezdí, většina provozu jde souběžnou Plotní.

Takových příkladů bych mohl uvést celou řadu.

Takže: je pro navigaci a řidiče kteří ji používají důležitější, jak silnice opravdu vypadá, nebo jak si někdo myslí, že by snad vypadat měla?

Zatím se hodlám i nadále řídit při kategorizaci ulic ve městě vlastním odhadem.

Zmatík
Myslíš svůj dotaz/připomínku vážně?

CESTA SE MUSÍ OZNAČOVAT PODLE TOHO, JAK JE OZNAČENA (tnz. silnice první třídy označovat jako silnice první třídy apod.) NÉ PODLE TOHO JAK SE TY KONKRÉTNĚ CÍTÍŠ, ŽE BY MĚLA BÝT OZNAČENA - TOHLE JE TOTIŽ HODNĚ SUBJEKTIVNÍ A NENÍ MOŽNO TO SJEDNOTIT.

To co chceš ty je to stejné jako kdyby jsi ty říkal ulici pojmenoval tak, jak jí říkáš ty (např. podle nějaké hopsody, nebo kdo ví čeho) místo toho, jaký je oficiální název a zdůvodnil to tím, že se sice oficiálně jmenuje nějak, ale říká se jí jinak.

Obojí mi příjde stejná neskutečná blbost a myslím, že jediné správné označení je to oficiální. :!: :!:
vikos
Posts: 223
Been thanked: 1 time
Send a message
:!: Než začnete editovat: :!:
* Waze Czech wiki / Editace / Značení cest / POI - překlad / video návody *

HTC Desire (Android 2.2) + Waze release 2.0.2.4 (Beta :) )
Area manager: Ostravsko, Opavsko a Frýdecko

Post by YT_Many
Zdravím všechny,

před třemi dny jsem si nainstaloval waze a musím říci, že jsem tomu totálně propadl.
Mám již za sebou několik desítek proválcovaných km a teď se statečně peru s editováním.

Mám na vás chlapi dotaz, používáte při editaci detailů silnice i položku "suffix" ?
Jde mi o to, abych zpětně nemusel "překopávat" všechny silnice :P

Díky Timex
YT_Many
Posts: 1
Send a message

Post by Zirland
Zdá se mi, že je v tom nějaký nepořádek. Podívejte se na http://world.waze.com/cartouche/?zoom=4 ... TFFFTTTTTT. Nejdřív je ta stejná ulice označená jako minor highway a najednou na hranici Prahy přechází na street.

Jedná se o silnici III/00310. Takže teď tu je trochu rozpor, podle návodu by to měla 3. třída být Primary street, ale na Seznam.cz to je žluté. Tak teď podle čeho se teda budeme řidit?

Ono v Čestlicích obecně se mi zdá, že jsou ty silnice trochu přestřelený.
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message

Post by Zirland
LiborA wrote:U silnic procházejícími obcemi nezapomeňte vyplňovat u názvu obce i stát tj. např. "Olomouc, Czech Republic" - už není potřeba, stačí uvádět jen jméno obce/města
Takže jak to teda má být? Czech Republic nebo bez? Většinu toho asi máme se státem, ale třeba Šestajovice už jsou bez toho. Mělo by se to sjednotit na jeden způsob.
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
Stormer wrote:Ja to davam bez statu... bylo by fajn to sjednotit, ale nedokazu si predstavit jak nekdo bude editovat vsechny jiz vlozeny ulice a odebirat to ;)
Třeba by to dokázali odmazat v databázi provozovatelé waze. Já nevím... ale je to divné, když je to takhle nejednotné.
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"