Problem z edycją mapy? Opisz go tutaj.
Post by Marcin_S
maciej_friedel wrote:
Zniwek wrote:Bez spiny, nie próbuję wywołać konfliktu
A najlepiej to na wakacje zrobić zlot napić się wódki i wtedy nawet kłótnie maja inny wymiar :D
Bozia dała rączki, żeby się nie kłócić a przez forum to się z rączek nie da skorzystać :D no to i "kłótnie" się zdarzają.
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1696
Has thanked: 754 times
Been thanked: 730 times
Send a message

Post by psciborek
wroSlaw wrote:Wytykanie błędów komuś jest źle postrzegane, a poprawianie po kimś powoduje to że taki edytor nie widzi tego jak "pieprzy robotę" i robi kolejne błędy. Powoli tracę ochotę na walkę z wiatrakami.
Nie no bez przesady. Każdy popełnia błędy i myślę, że jak się komuś na priva merytorycznie zwróci uwagę, że to i tamto robi inaczej niż ustaliliśmy to się nie obrazi.
psciborek
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 600
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Send a message

Post by Vooytek
Tak to jest jak AM nie dba o jakiś obszar... Ja staram się zajmować jak najlepiej okolicą. Dużo już mam, ale mnóstwo zostało. Natomiast po spojrzeniu na Wrocław ręce mi opadły. Nie mam całego w zasięgu, ale błędy są jedne na drugim... Co tam się wyprawia? A4 to też masakra. Przez kilka kilometrów ma wpisane Gliwice, choć nie nazywamy autostrad. W jednym miejscu MOPy miały wpisaną nazwę miasta zamiast ulicy i pojawiły się na mapie jako miejscowości. A zrobił to jeden z edytorów 4 poziomu... Co się tutaj wyprawia ja się pytam? Co z tego że kilka osób się stara i wypełnia swoją robotę rzetelnie, jak inni się obijają i mają gdzieś błędy, czasami bardzo jawne? Zjazdy są źle ponazywane, czasami w alt są nazwy miejscowości przy A4, czasami jakiś jeden segment jest bezsensu ustawiony na poziom 4... Naprawdę nie mam na to siły... A8 wyglądała podobnie, ale część już zrobiłem, teraz walczę z tą nieszczęsną A4. Poza tym we Wrocku jest wokół dużo ulic z poblokowanymi wjazdami czy zupełnie bez nazwy. Mam wrażenie że nie ma tam tylko jednej osoby, a kilka które spokojnie mogłyby to ogarnąć gdyby chciały. Naprawdę do roboty Panowie!
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
Też mi niektórzy niestety psują robotę, dziś znów natknąłem się na problem gdzie ktoś połączył ulicę, choć ją 3 razy rozdzielałem bo postawiono tam słupek, gdyż ludzie skracali nadmiernie. Dziś też jedna miejscowość była rozciągnięta, bo ktoś dodał jedną małą uliczkę, oczywiście standardowo bez jej nazwy, ale kilka kilometrów dalej i znów musiałem to poprawiać. Mam wrażenie że nie jesteś tam sam i jesteś w stanie ogarnąć część rzeczy. A jak tylko tam zerknąłem, to naprawdę nie wyglądało to dobrze. Nawet jakieś główne drogi miały problemy wskazane przez Validator, a choćby te raczej ważne dla wszystkich zjazdy z autostrad nie były nazwane. Nie wiem też kto jest AM gdzieś dalej na A4 ale dwa zjazdy obok siebie nie miały wcale nazw. Rozumiem że mogą być pustki na mapach i problemy z mniej ważnymi drogami, ale główne w miastach czy autostrady mogłyby być już w końcu zapięte na ostatni guzik. Czas zmusić w jakiś sposób do czytania wytycznych :/
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
I tak większość nie zajrzy do tego tematu czy w ogóle na forum. Pisanie wiadomości też często mija się z celem... Nie każdy jest reformowalny i nie można się z każdym niestety dogadać, a bardzo by mi się przydało mniej psujów, a więcej pomocy w okolicy.
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
To nie miało być śmieszne. Ja apeluję, żebyś może zajął się rzeczami do których masz dostęp. Jeśli wiesz że robiłeś coś dawno, co doceniam bo na pewno było to całe mnóstwo roboty, to warto teraz to poprawić według nowych wytycznych i upewnić się że wszystko gra tak jak powinno. Miałem też na myśli użytkownika o nicku rl_pl, który nie wiem czemu zablokował akurat ten i równoległy segment, a innych nie. Zaskoczyło mnie że nie mogłem tego nazwać, a wszystko wokół zupełnie bez blokad.
https://www.waze.com/pl/editor/?lon=17. ... 61&env=row

Poza tym, czasami warto wspomnieć o czymś ogólnie, a nie do konkretnej osoby, a ona postara się poprawić. A o Wrocław nie mam pretensji przecież tylko do Ciebie, bo nie wiem czy akurat Ty masz tam pełen zasięg, natomiast są tam osoby które się tym zajmują. Zerknijcie na te nowe wytyczne i sprawdźcie te zjazdy, możesz też poblokować autostrady na 3 czy 4 poziom, w miejscach gdzie już są zrobione. Zobaczcie też ile tam jest zgłoszeń o błędach. Nie znam Wrocławia i nie chcę przy tym grzebać, ale mogę pomóc.

Bez spiny, nie próbuję wywołać konfliktu, lecz byłem nie w humorze widząc jak ktoś mi znów namieszał na moim terenie, rozwalając 3 miasta. A to ciężko znaleźć i straciłem z pół godziny na 3 głupie błędy... Dlatego reagowałem zbyt ostro, lecz w dobrych intencjach.
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
Ale autostrady mieliśmy chyba bloknąć na co najmniej 3, bo ktoś może to pomieszać, a nieprzejezdna autostrada to już katastrofa, prawda? Fakt że blokada na 4 już mnie zirytowała w kilku miejscach, bo była naprawdę dziwna i bezzasadna. Albo wszystko albo nic, bo nagle się okazuje że nie mogę jednego głupiego węzła zrobić, a inne owszem.

Zlot, czemu nie :P
Tylko nie wiem czy się uda zebrać jakąś ekipę i gdzie wtedy wszystkim by pasowało.
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
Powalczyć można na dobre argumenty, ja wolę takie rozwiązania ^^
Oczywiście w tym wypadku walka będzie o zasady tworzenia map :D

Aww, nie zauważyłem że tamten post wyżej to mój 500. oO
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by wroSlaw
Zniwek wrote:Co z tego że kilka osób się stara i wypełnia swoją robotę rzetelnie, jak inni się obijają i mają gdzieś błędy, czasami bardzo jawne?
Do tego potrzebna jest zgrana ekipa a nie zawsze jest z tym łatwo. Jeśli są różne zdania i trudno dojść do porozumienia to można w kółko poprawiać jeden po drugim. Niedbałość i błędy podczas edycji to inna sprawa ale trudno sprawdzać ciągle czy ktoś coś nie popsuł. Wytykanie błędów komuś jest źle postrzegane, a poprawianie po kimś powoduje to że taki edytor nie widzi tego jak "pieprzy robotę" i robi kolejne błędy. Powoli tracę ochotę na walkę z wiatrakami.
wroSlaw
Area Manager
Area Manager
Posts: 605
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times
Send a message

Post by wroSlaw
psciborek wrote:
wroSlaw wrote:Wytykanie błędów komuś jest źle postrzegane, a poprawianie po kimś powoduje to że taki edytor nie widzi tego jak "pieprzy robotę" i robi kolejne błędy. Powoli tracę ochotę na walkę z wiatrakami.
Nie no bez przesady. Każdy popełnia błędy i myślę, że jak się komuś na priva merytorycznie zwróci uwagę, że to i tamto robi inaczej niż ustaliliśmy to się nie obrazi.
Oczywiście masz rację, ale w niektórych przypadkach tych błędów jest bardzo dużo. Chodzi o to aby nie robił kolejnych błędów i uważnie edytował. Stare błędy można z czasem poprawić. Niestety są też ludzie którzy mają swoje zdanie, za nic mają wytyczne i tworzą różne kwiatki...
https://www.waze.com/pl/editor/?zoom=8& ... 09&env=row

Dyskusje nie przynoszą efektów.
wroSlaw
Area Manager
Area Manager
Posts: 605
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times
Send a message