Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by balkontron
Vďaka za objasnenie Yombie, nabudúce ti napíšem PM ako mi tu poradili ;)

Ešte niečo:
1. Odporúčate dávať na "cestu na parkovisku" názov ulice alebo odškrtnúť žiadna ulica?

2. Čo urobiť s parkoviskami, ktoré podľa vašich pravidiel nespĺňaju podmienky parkoviska (teda sú to len obyčajné parkoviská pri bytovkách, obytných domoch)? Je lepšie to preriediť alebo ako sa zachovať?
napr. tu alebo tu
balkontron
Posts: 35
Has thanked: 19 times
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by balkontron
Stále vám nedám pokoj, :)
Načo je dobré na mape takéto miesto s fotkou?
balkontron
Posts: 35
Has thanked: 19 times
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by balkontron
1. Čo by ste navrhli s týmto segmentom?
Je vlastne súčasťou podzemného parkoviska, trochu zlá geometria navyše..
Je lepšie tam vytvoriť plochu ako podzemné parkovisko alebo niečo iné?
Ak môžete, tak mi ho aspoň odomknite [L5], nech ho mierne napravím.

2. Z hlavnej cesty (I.tr) je zákaz odbočenia vpravo pre nákladné automobily.
Oranžové šípky vraj nepoužívame, tak mám dať obmedzenie na danú ulicu alebo nechať to tak?

3. Rozumiem dobre tomu, že editovateľnú oblasť získam iba použítím zapnutej navigácie (ŠTART + CIEĽ)? Teda nestačí mať iba zapnutý WAZE bez cieľu?
balkontron
Posts: 35
Has thanked: 19 times
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by balkontron
k tomu 3tiemu bodu:
Čítal som, že to mešká aj viac dní, ale preto sa pýtam, lebo dnešnú jazdu do roboty vidím, ale minulý týždeň vo štvrtok, keď som jazdil "bezcielne", tak to ešte nevidím?
balkontron
Posts: 35
Has thanked: 19 times
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by balkontron
To zas nie :) o to mi nejde, nejazdil som kvôli EA. Išiel som za svojim cieľom, len som nemal zapnutý cieľ aj v navigácii, preto mi to nejde do hlavy, že keď mám zapnutý cieľ, nájdem si tú trasu ešte v ten deň a keď nie, tak som trasu ešte nenašiel, resp, ako keby som tade nikdy nešiel.
Mne zatiaľ postačuje moje mesto a okolie a to moje terajšie EA spĺňa dostatočne. ;)
balkontron
Posts: 35
Has thanked: 19 times
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by balkontron
Moje EA mi zatiaľ bohate stačí. Ak som dobre pochopil, tak AM do editovania neprináša nič naviac, iba to, že sa mi po 3 mesiacoch nezmaže EA, čo pri dennom jazdení dosiahnem tiež. Takže podľa mňa zbytočné s tým niekoho otravovať. ... Ja to skôr vidím na ten L3, ale to je hudba budúcnosti a dovtedy sa môže stať hocičo :) .

Chcel som sa vlastne spýtať či waze automaticky upravuje cesty, resp. ich posúva na základe GPS stôp? (kdesi som o tom už samizdá čítal, ale nemôžem to nájsť)
Príde mi, že niektoré sú poposúvané a hoci aj na základe malého množstva GPS stôp.
Napríklad tu Pokiaľ sa dobre pamätám, tak som tie segmenty na parkovisku upravoval naposledy ja - viacmenej podľa podkladu, keďže hlavná cesta sedí s podkladom. Ale ako sa teraz pozerám, tak tie segmenty sú akési poposúvané oproti podkladu.
balkontron
Posts: 35
Has thanked: 19 times
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by balkontron
Ahojte,,

Mám problém s naplánovaním trasy vo Waze:
Cez týždeň som si naplánoval jazdu z Dubnice do BA letisko na piatok s určitým príchodom. Waze mi vyhodil pripomienku počas piatku, že je čas naplánovať odchod, že cesta bude trvať 2h aj čosi. Keď som však klikol na detaily trasy, resp. keby dám normálne navigovať, tak cesta trvá cca 1h čo je aj normálne. Kde ten Waze nabral 2h? To pri takýchto plánovaniach neberie do úvahy diaľničnú známku (lebo mimo diaľnice to vychádza na tie 2h)?

Ďalšia vec je tá, čo som už spomínal, že Waze naozaj neukladá všetky jazdy, proste niektoré vynechá, neuloží medzi históriu, ako keby som tade ani nešiel. Do BA mi uložilo celú cestu, naspäť nič. Takisto pri určitých trasách Waze naviguje v pohode, ale doma zistím, že trasa je seknutá, proste na niektorom mieste som sa vyparil a potom znovu zjavil, pritom Waze nehlásil žiadny problém s pripojením alebo niečo...
balkontron
Posts: 35
Has thanked: 19 times
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by balkontron
Ahojte znova,...

čo znamenajú tieto hlásenia pri tomto segmente?
https://www.waze.com/sk/editor?env=row& ... =374204126

To sa niekto nudil alebo?

Tam ešte nie je ani jedna cesta hotová...
balkontron
Posts: 35
Has thanked: 19 times
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by banjoales
Ahoj!
Mám dotaz:
Nebylo by v budoucnu možné přímo v aplikaci v mobilu upravovat rychlosti pro výpočty tras?
Je zadáno - tuším - třeba pro silnice I třídy 90km/h, dálnice 130 km/h a z toho se vypočítává dojezdový čas. Jenže když řídím cokoli pomalejšího, než moderní osobní automobil bez přívěsu, mám smůlu. Jakmile připřáhnu přívěs s koňma, těžce to nevychází, jednak je maximálka přívěsu 80km/h a pak s koňma nemůžu tak řezat zatáčky. Ono i těch 130 na dálnici udržet jako PRŮMĚRNOU rychlost je téměř nemožné při dodržení předpisů. A co řidiči aut s omezenou rychlostí jako kamiony, autobusy...
Kdyby byla možnost úpravy průměrné rychlosti pro jednotlivé typy silnic, byla by to bomba. Garmin to snad tak měl...
banjoales
Posts: 2
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by banjoales
Ahoj!
Díky za přivítání i za odpovědi.
Takže jestli tomu dobře rozumím, tak se o tom ani nepřemýšlí. Škoda.
Ale je fakt, že neznám navigaci, kde by to šlo, jen ten starej Garmin nebo IGO, které ale nevypočítávaly rychlost dle aktuální dopravní situace.
V podstatě jde i o to, že jednak nerad spěchám, na druhou stranu se nedokážu donutit k tomu, abych vyjel dřív. Zkrátka tam a tam chci bejt v tolik a v tolik, mrknu do navigace, ta mi řekne, kdy mám vyjet. A je to tip ťop, pokud jedu po dálnici 150km/h, neb si cestou dítě vzpomene, že chce čůrat nebo že má hlad.
Navíc to nutí šlapat na plyn, což také není vždy dobré.
Já si pochopitelně nestěžuji, jen by bylo pro mě fajn, kdybych si mohl třeba pro dálnici zadat sám rychlost 110km/h, když někam pak přijedu dřív, je to lepší, než když budu spěchat a někde to někam napasuju.
Pro mě jsou ideální PRŮMĚRNÉ! rychlosti třeba dálnice 110, I.tř. tak 85, II.tř 70, III.tř.60. Podotýkám průměrné, takže pro výpočet, nechci být zde obviněn, že se ploužím po rovné silnici 80km/h... :D

Ale zase chápu a beru na vědomí, že dojezdový čas je vždy orientační a je pouze jistým bonusem.

Každopádně všem, kdo spravují tuto skvělou navigaci a fórum, velký dík!
banjoales
Posts: 2
Been thanked: 1 time
Send a message