Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by Bew1One
Axoot wrote:Dobry vecer,

dnes jsem preinstaloval telefon a po nainstalovani a spusteni aplikace Waze jsem provedl prihlaseni. Vse probehlo v naprostem poradku, nacetly se spravne vsechny udaje i pocet bodu. Pouze ikonka odpovida novackovi. Pokud chci napr zadat ceny benzinu nebo zmenit ikonku nalady, jsem upozornen, ze jsem novacek a musim ujet 160 km. Ikomka s dudlikem opravdu odpovida novackovi, ale mam take mec.
Zkousel jsem odhlaseni a nove prihlaseni, zkousel jsem i reset pomoci prikazu ##@resetapp. Ale nic nepomohlo.

Nevite prosim, jak se "novacka" zbavit?

Dekuji za radu a preji pekny vecer
Rada zní "vydrž" - během nějaké doby si to samo sedne, může to být den ale taky 2 týdny.
Bew1One
Posts: 2100
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message

Post by Bew1One
Jakubman625 wrote:Dobrý den chcel by som sa opýtat ako správne upravovat/editovat mapy na waze editor map. čo viem: Viem pridávat miesta ako napr. Potraviny,ihriská a podobné. viem Predlžit ulice dalej čo neviem: Neviem správne robit Cesty proste my to vždy vyhodí chybu.
Ahoj, chce to začít aspoň malým školením, komunikovat v chatu a trošku si toho přečíst:
https://wazeopedia.waze.com/wiki/Slovak ... h_editorov

https://wazeopedia.waze.com/wiki/Slovakia/Slovakia
Bew1One
Posts: 2100
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message

Post by Bew1One
Kolega tento odkaz již obdržel v několika PM ... ;)
pvo11 wrote:
GinBook wrote: Jinak na wazeopedii v CZ casti je pravidlo jak postupovat v reseni UR.
Pro jistotu připojuji link na příslušnou stránku
Bew1One
Posts: 2100
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message

Post by Bew1One
Ano, tebou skutečně projetá trasa je k nahlédnutí v editoru, není tam trasa naplánovaná Waze ale ta kterou skutečně projedeš (za předpokladu funkčního datového připojení, bez dat žádná trasa nebude).
Bew1One
Posts: 2100
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message

Post by Bew1One
Rychlost přidání fotek k místům je různá, dokonce se někdy stane :o že se fotka vůbec u místa neobjeví.

Ptáš se proč? Jednak všechny tyhle přidávané fotky podléhají schválení (stejně jako nová místa), takže ji musí nejdříve někdo zkouknout. A schvalují se jenom fotky, které odpovídají pravidlům, min. těmto:
https://wazeopedia.waze.com/wiki/Czech/Fotografie
Automaticky se taky většinou zamítají fotky na kterých je rozeznatelná tvář osob, RZ, takové které z hlediska navigace k cíli jsou k "ničemu" nebo s cílem nesouvisejí ...

paaaja13 wrote:
porubcan wrote:je mozne, ze pridane fotky este cakaju na schvalenie. daj presne polohy oboch pripadov a niekto sa na to pozrie...
Ahoj,
tak ta první, co se fotka pořád neobjevuje, je tahle čerpačka u Jindřichova Hradce:
https://www.waze.com/cs/editor?env=row& ... 985.196201
Ona už tam teda jedna fotka je, ale ne ta moje. Já fotil 27.8. po šesté večer. Když se podíváte, jakou raritu mají na stojanu v nabídce, pochopíte, proč si to lidi fotí. Ale to je spíš na jiné fórum. POI byl založen 5/2013 (GinBook) a poslední úprava je 6/2017 (d2-mac). Má to L3.
A ta druhá fotka, co se objevila hned, je Holešovické výstaviště:
https://www.waze.com/cs/editor?env=row& ... 59.8695354
Ta fotka je ale asi na smazání - přidanou hodnotu moc nemá a jedna lepší už tam je. Stejně jsem to fotil, jen abych si zkusil rychlost vložení do mapy.
Bew1One
Posts: 2100
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message

Post by Bew1One
Ahoj,
ten kdo to zamítl, jsem byl, jak se tak koukám, já. Abych řekl pravdu, u tohoto konkrétního místa si už nevybavím důvod - ale mohla tam být nějaká čitelná RZ nebo člověk, kterému bylo vidět do obličeje. Není důvod zamítat fotky které jsou věcně O.K. ...
Vzhledem k tomu, že jsem ji zamítl, musela se objevit jako fotka ke schválení. To, proč, už asi nezjistíme. Taky se mi náhodně stává, že mám fotku u L1 místa čekající ke schválení a u L3 místa je např. přidána rovnou. Holt asi trpaslíci sedící na vedení si sem-tam poposednou.

paaaja13 wrote:OK, někdo fotku zamítnul. To se dá pochopit. Původně jsem si myslel, že spíš smazal. Ale tak nějak se mi tomu nechtělo věřit.
Myslel jsem si, že moje fotka splňovala všechny náležitosti a nebyl důvod k zamítnutí. Navíc, když jí srovnám s fotografií, která u POI zůstala, neskromně si myslím, že byla výstižnější - kromě stojanu s cenou tam byla vidět celá prázdná čerpačka a parkoviště za ní. Že se fotky schvalují vím. Sám jsem jich spoustu schválil i zamítnul, kdysi v dřevních dobách i svých. Sám jsem i spoustu fotek přidal i smazal, ale hezky dlouho už jsem se nepotkal se svojí fotkou, která by v editoru čekala na schválení. Jsem si takřka jist, že mě aplikace považuje už za důvěryhodného. A na zámek tohoto POI jsem už v editoru také na dostatečném levelu.
Ale budiž. Jsem rád, že jsem se dostal k fundované odpovědi. Nebudu pátrat dál. Díky všem, co se zapojili. Je vidět, že jsem pro toto téma zvolil správný topic. :-)
Bew1One
Posts: 2100
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message

Post by Bew1One
Odpovím za kolegy, byť je to slovenská záležitost:

1. Dávat mapový komentář a/nebo landmarkový POI do uzlu je obecně ta max. hloupost kterou může kdokoliv udělat, ten bod potom nejde vybrat.
2. Ve Waze jsou z místa povoleny výjezdy všemi směry, takže to, že "waze nedovolí" vyjet určitým směrem je záležitostí pouze uložených rychlostních dat na segmentech (ať už historických a/nebo i aktuálních). Jednak záleží na cíli (jak daleko je) a taky právě na tom jak má Waze okolí ošaháno.
Bew1One
Posts: 2100
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message

Post by Bew1One
JJService wrote:Ahoj, chci se zeptat - kdy se mi započtou úpravy v Editoru mapy? V aplikaci už to naskočilo, ale v editoru mám stále 0 úprav i když jsem již asi 50 úprav udělal.
Hlavně to chce klid, za ty body si stejně nic reálného nekoupíš ...
Bew1One
Posts: 2100
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message

Post by Bew1One
jumbo78 wrote:Ahoj všem.
Již skoro rok jsem needitoval (důvody nejsou důležité...)
Platí stále pravidlo, že pokud ve vesnici nejsou pojmenované ulice, nedáváme do názvu ulice jméno vesnice? Tedy zůstane vyplněna pouze obec?
Proč se ptám - narazil jsem na pojmenování ulic jménem obce a zajímá mne, zda to mám opravit nebo to byl záměr.
Například zde

Předem díky za odpověd - Zde to je totiž popsáno - procházím si znova školení, ať nedělám něco blbě :)
Ahoj, ve zkratce - je to LC záležitost ve stavu testování. Neopravovat, prosím, je to "v pořádku". Jestli to bude chtít GinBook rozvinout, rozvine.
Bew1One
Posts: 2100
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message

Post by Bew1One
Jsou zamčeny mj. z důvodu aby se nehýbalo s geometrií. :)
Bew1One
Posts: 2100
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 312 times
Send a message