Post by bilyGolf
Ahoj, rád bych se zeptal, jak Waze funguje v těchto bodech:
1) ráno (kolem 7:00) jedu od Vyškova do Brna po staré. Krásně vidím na dálnici. Několikrát se mi stalo, že je dálnice prázdná, ale na Waze se stále ukazuje - kolona, uzavírka, rychlost 12 km/h.
2) jedu (samozřejmě jako spolujezdec), projíždím křižovatkou rovně a po pravé straně vidím rozkopanou cestu. Na Waze se zobrazuje jako průjezdná - jak ji mohu zaznačit?
3) odhady času Waze jsou nebo nejsou založeny na mé obvyklé rychlosti? Poslední dobou do Prahy nejsem schopný dojet podle odhadovaného času, aniž bych jel pomaleji než 150 mimo uzavírky. Takže jedu na 2 hodinách jízdy jezdím obvykle i o půlhodinu déle.
4) je nějaká šance, že by časem Waze začal zobrazovat víceúrovňové křižovatky shodně jako TomTom či jiné navigace? Tedy, že se přepne do jiného réžimu zobrazení, poradí, kterým pruhem najíždět, atd.? Často mi právě v takovýchto křižovatkách drží Waze zpoždění asi 50 - 150 m za realitou, což je problém.
5) Proč se na D1 nezobrazuje, kde začínají zúžení do pruhu? Při výpočtech času zde dochází ke snížení rychlosti, nebo ne?
6) uživatelská drobnost: jde nějak vyřešit, že jedu např. do Alzy v Brně. Nejde u toho zaparkovat, waze končí na hlavní silnici. Chtěl bych si tak cíl posunout o 100 metrů vedle, mezi paneláky, kde se ale kvůli jednosměrkám najíždí zcela jinak. Cíl však nemůžu posunout. (možná je chyba v mém starém Androidím telefonu). Je na to nějaký fígl?
7) jak nahrát mapový podklad (bez aktualizací) do telefonu dopředu při cestě na Slovensko, když nechci používat roamingová data?

Děkuji moc za rady a věřím, že společným úsilím se nám podaří dojet všude v očekávaný čas a s co nejméně problémy. Zatím vidím Waze jako nejlepší aplikaci na cestu a propaguju jej, kde můžu. Toto by ale hodně pomohlo. Je toho hodně, ale snad si někdo najde chvilku. V klasických instruktážních videích a nápovědě jsem nic nenašel.
bilyGolf
Posts: 4
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post by bilyGolf
Díky za odpovědi - moc.
ad 1) Na dálnici D1 před Brnem mi nedostatek wazerů přijde hodně nereálný.
ad 2) pro uzavírku si tedy musím zapamatovat, kde byla a kliknout ji až doma na mapě? Škoda.
ad 3) Největší odchylku mám na D1. Takže mě mate, že wazeři jezdí fakt tak divoce. OK. Zrychlím.
ad 4) škoda. Nedá se to nějak podpořit? Že až nasbíráme 10 000 hlasů, tak to zavedou?
ad 5) škoda.
ad 6) díky za tip. Na dlouhé ulici ji to označí celou, ale zkusím si vždy dohledat krátkou poblíž a mohlo by to fungovat. Přehlédnul jsem možnost kliknout na i-nformaci.
ad 7) díky, za týden vyzkouším. Je nutná podmínka ta wifi? Nebo stačí v ČR zapnutá data a na SR si je bude pamatovat?

Krásný den bez nehod. Nebo raději celý život bez nehod.
bilyGolf
Posts: 4
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post by Bimbotom
Dobrý den stale se mi nepricitaji body sesbírané po trasách ani za prvních pět přátel.Díky za odpoved
Bimbotom
Posts: 2

Post by Bimbotom
GinBook wrote:
Bimbotom wrote:Dobrý den stale se mi nepricitaji body sesbírané po trasách ani za prvních pět přátel.Díky za odpoved
Jak dlouho máš účet? Prvních pár dnů po instalaci trvá než to naskočí.
Asi deset dnu
Bimbotom
Posts: 2

Post by Blesk12
Ahoj, skusim sa opytat tu. Dnes sa mi po dlhsej dobe pridali body. Vsimol som si vsak inu vec a neviem ci mam nieco spatne nastavene, alebo je to nejaky bug. Ked si spocitam svoje zatial prejdene km z jednotlivych jazd, tak mi nesedia s celkovymi km ktore mi ukazuje Waze. Mozete ma niekto nasmerovat, usmernit? Dakujem.
Blesk12
Posts: 10
Has thanked: 2 times

Post by Blesk12
Dakujem za obsiahlu odpoved. Priznam sa, takto do hlbky som to nestudoval.

Mne primarne islo o nezhody priamo na webe Waze. Na prvej stranke mas pocet hlaseni, odnavigovanych km, atd. Ked si pozeras potom jednotlive jazdy, ktore uz maju vo Waze prideleny konkretny pocet km a tieto spocitas, tak aspon v mojom pripade je sucet jednotlivych jazd vyssi ako sucet, ktory uvadza Waze na uvodnej prehladovej stranke. Mam vsak za to, ze tieto cisla by mali byt rovnake.

Tiez Waze pouzivam len ako navigaciu, toto som si vsimol a neviem ci mam nieco spatne ja alebo je niekde chybka.

Pekny vecer.
Blesk12
Posts: 10
Has thanked: 2 times

Post by blackkwheels
Zdravim, chtěl bych poradit od nějakých editorů, jak se z úrovně L1 dostat nejlépe na L2. Jelikož jako nováček jsem chtěl zakreslit polní cestu k naší chatě, ale segment byl locknutý na L2, takže jsem měl smůlu, alespoň jsem požádal editora v chatu. Zkusil jsem i stáhnout skript freedit, který je ale nefunkční. Jelikož skript nefunguje, většina silnic je locknutá na L2, tak jsem aspoň zadal restaurace ke schválení. Přijde mi, že těch možností na L1 moc nemám, takže pochybuji, že se někdy dostanu na L2 aspoň. Napadlo mě jedině, že bych toho mohl dosáhnout, kdybych k již přidaným restauracím přidával info jako web stránky, telefon ... pokud by to neměly vyplněný. Budu rád za vaše rady, předem děkuji za odpovědi.
blackkwheels
Posts: 1

Post by Bew1One
Mno - nebudu "zapírat" - mám to vypnuté komplet.
Bew1One
Posts: 1080
Answers: 2
Has thanked: 110 times
Been thanked: 197 times

Post by Bew1One
Ahoj, co myslíš tím "nefunguje vůbec nikde"? Že když "tapneš" na ikonku wazera v mapě, nestane se nic?
Bew1One
Posts: 1080
Answers: 2
Has thanked: 110 times
Been thanked: 197 times

Post by Bew1One
Ahoj, v principu ano - v místě značky rozdělit a ten úsek "za značkou" nastavit jako soukromý. Pokud tam bude dodatková tabulka, znamená to, že šipka pro vjezd na segment by měla zůstat zelená. A na posledním segmentu "před" nastavit u-turn pro možnost otočení se.
A pak taky neméně podstatná informace - ta cesta leží v ČR nebo na Slovensku? To co jsem napsal výše platí pro cestu v ČR, je možné že na Slovensku to má nějaké "špecifiká".
Bew1One
Posts: 1080
Answers: 2
Has thanked: 110 times
Been thanked: 197 times