Post by Chamurapi
ahojte,
pred par dnami som objavil waze a uz zavislacim :)
trachu som uz zavrtal aj do editovania a mam jednu otazocku co znamena, ked je noda oranzova?
Dik moc
Chamurapi

Post by Chamurapi
co na mape sposobuje ze navigacia hlasi drzte sa vpravo a kedy hlasi odbocte vpravo?

zopar situacii mi to hlasilo divne,
napr. pri odbacani z Prievozskej na Bajkalsku, mi hlasi iba drzte sa vlavo, ale nepovie odbocte vlavo
Chamurapi

Post by Chamurapi
Dik moc, ceknem to nabuduce, mozno som len prepocul :)
Chamurapi

Post by bures
jirys wrote:Chtelo by to napsat navod na obsluhu v cestine ...
Něco málo máme i na Wiki (7 článků a 4 videa). Na druhou stranu ta obsluha je tak jednoduchá, že je aplikace téměř samovysvětlující. ;)
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
[ img ][ img ]
Jirka Bureš

Post by bures
MTB_Petik wrote:Zdravim, mam dotaz jak resit v mape situaci, kdy nas naviguje Waze skrz nejakou nesmyslnou zkratku. Napriklad pri jizde po 23 od Brna a pokracovani po 401 smer Cimer to naviguje pres tento segment https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... =183541972
Je to sice sjizdna ulice, ale normalne se tudy vubec nejezdi. Da se ten segment nejak oznacit aby ho to vynechalo z normalniho navigovani. Zadny zakaz v tomto smeru tam neni.
Ne (aspoň doporučovaným způsobem). Obvykle se jedná o dočasný problém, který časem vyšumí, jak řidiči v danou denní dobu jezdí po rychlejší trase.
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
[ img ][ img ]
Jirka Bureš

Post by bures
MTB_Petik wrote:
vitj wrote:Vždy jde o rychlost průjezdu. V tomto případě je trasa přes zkratku o 22s rychlejší, proto je nabízena.
Tak a prave proto se na zacatku ptam, zda jde udelat, aby se tato zkratka nenabizela. Protoze se tudma opravdu nejezdi a pokud to nekomu nabidne, tak tam zbytecne brzdi, dava blinkr a pak stejne pokracuje rovne a objede to po hlavni silnici.
A já jsem ti už na začátku odpověděl, že podle standardních postupů to není možné.

Podrobnější vysvětlení: Každou cestu jde nakreslit jinak, než je obvyklé (přerušit ji, dát tam zákaz atd.). Ale snažíme se kreslit mapu jednotně a rozhodování o nejlepší trase nechat na Waze.
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Last edited by bures on Sat Dec 03, 2016 8:05 am, edited 1 time in total.
[ img ][ img ]
Jirka Bureš

Post by bures
MTB_Petik wrote:add 2) A je nejake rozumne zduvodneni proc ne? Komunita by to doplnila plosne za velmi kratkou dobu a najednou by to bylo o nekolik levelu vyse (pro kamiony).
Protože to není priorita vývojářů.
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
[ img ][ img ]
Jirka Bureš

Post by bures
RKSoftware wrote:@Ginbook: jaké jiné nedodělané funkce například? Že by se člověk měl aspoň na co těšit?
A pokud se chceš realizovat, tak začni editovat mapu. ;)
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
[ img ][ img ]
Jirka Bureš

Post by CestovatelPoHvezdach
Jak donutit programátory, aby při výpočtu doby jízdy počítali se zdržením v kolonách a v případě kolon nabízeli alternativní trasu? Vždy vlitnu do kolony na poslední chvíli, ale kdybych o ní věděl, tak se dá objet. TomTom tohle uměl. A taky mi chybí boční lišta s přehledem problému přede mnou.

Post by bures
Další věc je, že když tě Waze navede mimo kolonu, tak si to ani neuvědomíš. A když jsi ten, který s Waze do kolony vjede, tak si pak myslíš, že tě Waze vede do kolony vždy.
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
[ img ][ img ]
Jirka Bureš