Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by bures
DrakoTom wrote:Jel jsem směrem na Zbraslav (Praha 5), ale mě primárně zarazilo to, že mě navigace vedla do pěší zóny a i do zákazu vjezdu... Spíše bych čekal "logičtější" trasu přes Milánskou,Archimédovu,Novopetrovickou,Výstavní a pak dál po Opatovské... Navržená trasa navigací je sice kratší, ale vzhledem k tomu, že vede přes zmíněnou pěší zónu a navíc zákaz vjezdu pro DO, tak je to dle mne asi trochu nesmyslné...
Každopádně díky za reakci.
V Edisonově je pěší zóna? Na mapě vidím Značky Obytná zóna. Jak to tedy je? Když zkouším navigaci, tak v této oblasti vede před Einsteinovu. "Jet" skrz Hertzovu se mi nepodařilo.
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by bures
V mapě je vše nastavené dobře. V tom problém nebude.
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by bures
CyrilKubrt wrote:Opravdu není nikdo, kdo by měl nějaký názor na popsané objížďky? Nevadí...
Názor má každý, ale nic to neznamená.
CyrilKubrt wrote:Jen chci dodat, že se pravděpodobně Waze dostává do stádia, kdy už nikdo neví, co je vlastně priorita algoritmu.
Nikdy nikdo konkrétní algoritmus nezveřejnil a mimo velmi úzký kruh lidí jej nikdo nezná. Firma si algoritmus i signály střeží jako oko v hlavě. Vzhledem ke konkurenci je to celkem pochopitelné.
CyrilKubrt wrote:A řidič má pouhé dvě možnosti: buď Waze poslechne nebo ne.
To měl vždy a s každou navigací/mapou.
CyrilKubrt wrote:Otázka pak zní, jestli by jízda bez Waze nebyla kratší nebo časově rychlejší.
Schrödingerova kočka. :( Jeden řidič ve stejný čas prostě dvě různé trasy projet v jednom vesmíru nemůže.
CyrilKubrt wrote:Problém je, že když mi navigace z ničeho nic změní trasu a to tak, že na delší, tak k tomu asi má nějaký důvod. Ten důvod mohl být chyba při vyhodnocení hlášení předchozích wazeru nebo systémová chyba algoritmu.
Toto řešíme dost často. Příčinou může být chyba mapy, aktuální stav dopravy a tisíc dalších věcí. Zjišťování příčiny není jednoduché, ale pustit se do něj může každý uživatel Waze. Editor je veřejný, skripty, které pomohou problém najít jsme na Wiki zveřejnili.
CyrilKubrt wrote:Možná bude třeba podat více takových případů - nebo to nechat plynout a ono to nějak dopadne.
Většinou to plynou nenecháváme a věnujeme svůj volný čas pátrání po příčinách. Přidej se k nám. Pomůžeš sobě i ostatním.
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by bures
Neustále se to opakuje, ale napíšu to znovu. Informace o způsobu navigování jsou neveřejné a většina věcí, které zde zazní jsou pouze naše dohady. Dost z nich je sice potvrzených, ale ta potvrzení mohou zavdávat dalším dohadům.
CyrilKubrt wrote:Má nějakou souvislost vyznačení kolony, případně práce na silnici s navigováním?
Nebo si WAZE rychlost v daném úseku "bere" sama?
Waze si bere data o průjezdu po segmentech od všech řidičů, kteří jedou se zapnutým Waze. Kolona nahlášená uživatelem podle všeho nemá vliv na výpočet trasy.
CyrilKubrt wrote:Pokud někde stojím v koloně, jsou řidiči jedoucí za mnou Waze informování pokud zadám/nezadám kolonu?
Ano. Viz výše.
CyrilKubrt wrote:Přeprogramuje Waze v daném případě trasu nebo si má řidič zvolit alternativu ručně?
Pokud jsi v dostatečném dosahu a existuje rychlejší objížďka, tak Waze přeprogramuje trasu samo. Když je někde zácpa, tak to neznamená, že tě Waze povede mimo zácpu proto, že průjezd zácpou může být rychlejší, než objížďka.
CyrilKubrt wrote:Je daný stav "pouze" důsledkem toho, že v tom čase a v daném úseku přede mnou nejel nikdo s navigací WAZE a navi neměla potřebná data?
Může být, ale nemusí. Viz výše.
CyrilKubrt wrote:Děkuji, rád bych věděl, jak to s reakcí WAze na zdržení je a jestli v konečném důsledku jestli má smysl jet podle WAZE ne.
Pokud nedůvěřuješ navigaci, tak je lepší s ní nejezdit. Na každý pád je jízda z Waze z hlediska úspory času to nejlepší, co je k dispozici.
CyrilKubrt wrote:Za týden v sobotu mne čeká trasa Hodonín - Liberec, WAZE mi nabízí jako default cestu přes Prahu. Vzhledem k počtu oprav a omezení, nebyla by lepší trasa např po I/38 přes HavlBrod nebo z Brna po I/43 Svitavy, Hr. Králové atd?
Waze vybírá trasy i podle denní doby a dny v týdnu. Co je rychlejší v pondělí v 10 hodin nemusí být lepší v sobotu ve 22.
CyrilKubrt wrote:Mimochodem, tyto trasy nabízí Waze jako alternativou, ale s delším časem dojezdu.
Po těchto dvou zkušenostech tak nějak nevím, čeho sde vlatně držet,
Nerad bych zatvrdl s tříletou vnučkou v nějaké zácpě....
Alternativy jsou dost často nesmyslné. Jezdím jen podle navržené trasy, nebo okamžité nálady v místech, kde to dobře znám.
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by bures
jirys wrote:Chtelo by to napsat navod na obsluhu v cestine ...
Něco málo máme i na Wiki (7 článků a 4 videa). Na druhou stranu ta obsluha je tak jednoduchá, že je aplikace téměř samovysvětlující. ;)
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by bures
MTB_Petik wrote:Zdravim, mam dotaz jak resit v mape situaci, kdy nas naviguje Waze skrz nejakou nesmyslnou zkratku. Napriklad pri jizde po 23 od Brna a pokracovani po 401 smer Cimer to naviguje pres tento segment https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... =183541972
Je to sice sjizdna ulice, ale normalne se tudy vubec nejezdi. Da se ten segment nejak oznacit aby ho to vynechalo z normalniho navigovani. Zadny zakaz v tomto smeru tam neni.
Ne (aspoň doporučovaným způsobem). Obvykle se jedná o dočasný problém, který časem vyšumí, jak řidiči v danou denní dobu jezdí po rychlejší trase.
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by bures
MTB_Petik wrote:
vitj wrote:Vždy jde o rychlost průjezdu. V tomto případě je trasa přes zkratku o 22s rychlejší, proto je nabízena.
Tak a prave proto se na zacatku ptam, zda jde udelat, aby se tato zkratka nenabizela. Protoze se tudma opravdu nejezdi a pokud to nekomu nabidne, tak tam zbytecne brzdi, dava blinkr a pak stejne pokracuje rovne a objede to po hlavni silnici.
A já jsem ti už na začátku odpověděl, že podle standardních postupů to není možné.

Podrobnější vysvětlení: Každou cestu jde nakreslit jinak, než je obvyklé (přerušit ji, dát tam zákaz atd.). Ale snažíme se kreslit mapu jednotně a rozhodování o nejlepší trase nechat na Waze.
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message
Last edited by bures on Sat Dec 03, 2016 8:05 am, edited 1 time in total.

Post by bures
MTB_Petik wrote:add 2) A je nejake rozumne zduvodneni proc ne? Komunita by to doplnila plosne za velmi kratkou dobu a najednou by to bylo o nekolik levelu vyse (pro kamiony).
Protože to není priorita vývojářů.
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by bures
RKSoftware wrote:@Ginbook: jaké jiné nedodělané funkce například? Že by se člověk měl aspoň na co těšit?
A pokud se chceš realizovat, tak začni editovat mapu. ;)
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by bures
Další věc je, že když tě Waze navede mimo kolonu, tak si to ani neuvědomíš. A když jsi ten, který s Waze do kolony vjede, tak si pak myslíš, že tě Waze vede do kolony vždy.
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message