Post by cztomi
Z jiného soudku: do jaké míry detailu mapy je žádoucí jít? Kde je ta hranice mezi orientační přehledností a limitem datového přenosu?
cztomi
Posts: 33

Post by cztomi
:D
No popravdě jsem myslel spíš landmarky a tak podobně. S tím trasováním cest je vcelku jasný.
cztomi
Posts: 33

Post by cztomi
Jasně. Čili čím míň, tím líp. Význačný body - pošty, úřady, hospody, na zbytek kašlat :-D
cztomi
Posts: 33

Post by cztomi
Zdar, jak se nechá tahle hrůznost zjednodušit? https://www.waze.com/cs/editor/?lon=15. ... 93&env=row
cztomi
Posts: 33

Post by cztomi
Stačila by tam těch teček tak 1/10 a dál jsem to zatím neprohlížel, co tam je, kromě toho že to celý vedlo úplně jinudy?
cztomi
Posts: 33

Post by d2-mac
brrrrm wrote:A ten WME-JunctionAngle ako pozerám by mal fungovať aj v Greasemonkey vo Firefoxe, ale momentálne mi akosi nefunguje stránka userscripts. Potom neskôr vyskúšam..
:)
WME Junction Angle Info si můžeš stáhnout z některého z níže uvedených odkazů:

https://github.com/milkboy/WME-ja/blob/ ... le.user.js
http://userscripts.org:8080/scripts/show/160864
http://userscripts-mirror.org/scripts/show/160864
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Posts: 880
Has thanked: 651 times
Been thanked: 245 times

Post by d2-mac
Ty to máš pořád ještě rozpracované a neuložené? :o

Všeobecně bych nedoporučil dělat tak obrovské plochy ale rozčlenit je na několik menších. Jako vhodným místem pro oddělení jsou například silnice.

Pokud už velký landmark tak ho vytvářej na čisto ve větším přiblížení. V případě jeho úprav jich vetšinou nejde udělat nejednou víc než cca 50 bez uložení protože se zobrazí chyba. Navíc úpravy tak obrovských landmarků jsou pomalé.

Ještě jedna poznámka k landmarkům - při vytváření a zřejmě i při úpravách se nesmí žádná jejich část překrývat, jinak se při pokusu o uložení taktéž zobrazí chyba.

Teď s tím asi už moc neuděláš, budeš muset zkoušet se vracet postupně zpět až najdeš hranici od které bude možno úpravy uložit. Je taky možné, že to nepůjde vůbec. Potom nezbude než landmark smazat a vytvořit po menších částech znovu. Možná to bude i lepším řešením než se pokoušet stávající landmark zdlouhavě opravovat.

V každém případě se nenech odradit od zalesňování Waze. Gin si rád do někoho rejpne ale určitě to nemyslel špatně ;)
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Posts: 880
Has thanked: 651 times
Been thanked: 245 times

Post by czDalis
Ahoj, mám pár "začátečnických" otázek, na které jsem zatím nenašel odpověd, tak to zkusim tady:

- nechápu, na co je v tomto foru "žádost o opravu mapy" (viewtopic.php?f=274&t=20666). Přece každý (podle úrovně svého oprávnění) může opravovat mapu sám. A pokud ne, lze prece přímo v aplikaci nahlásit chybu mapy. Tak k čemu toto forum?

- asi před půl rokem jsem v editoru přimaloval některé plochy/objekty, jako školu, obecní úřad atd. V okolí i někdo jiný něco zadal, popřípadě upravil to moje. Ale v mapě nic z toho není vidět, jen v editoru. Musí tyto objekty/změny někdo schválit, nebo kdy se to objeví v mapách?

- a jedna obecná otázka pro zajímavost - jak je to s profesionalizací Waze? Je to pouze komunitní záležitost, nebo správci oblastí a techto for a tak jsou full-time zaměstnanci Waze/Goolge? Hodně mapových úprav vidím od opakujicího se seznamu jmen a každá závada mapy je téměř okamžitě opravena, což mi příjde jako profesionální podpora. Můžou dobrovolníci/komunita ještě waze nejak pomoci? (jinak než běžným hlášením z mobilní aplikace)

Předem díky za odpovědi
Dalik
czDalis
Posts: 1
Been thanked: 1 time

Post by d-express
Po werkresete na Samsungu Galaxy S5 sa nikde nemozem prihlasit na stare konto.Predtym sa to dalo bola mi ponuknuta alternativa prihlasit sa na jestvujuce konto.Teraz ma to hodi do zaciatocnika
d-express
Posts: 2

Post by d-express
Vdaka uz ficim ako za starych cias a so starym nickom.Vie niekto editovat mapu v zahranici?Jazdil som denne 2 tyzdne na Semmering a medzi Neusiedl am See a Eisenstadtom je od leta novy radar.Myslel som ze je jednosmerny/je natoceny od Eisenstadtu na Neusiedl/.Prislo mi 6 pokut(na obchvate je 100km/h) od 45-80€-potesilo
d-express
Posts: 2
Attachments