Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by d2-mac
Jedna vesnička na dodělání:

Krasetín okres Český Krumlov
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Posts: 882
Has thanked: 651 times
Been thanked: 245 times
Send a message

Post by d2-mac
Pár silnic na dokreslení:
Stod okres okres Plzeň-jih
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Posts: 882
Has thanked: 651 times
Been thanked: 245 times
Send a message

Post by d2-mac
Určitě jsem pro i když je to odpověď nováčkům co mají editovat ;) Původně jsem to dával do CZ: Žádosti o úpravu cest v ČR ale tam si toho nikdo nevšiml.
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Posts: 882
Has thanked: 651 times
Been thanked: 245 times
Send a message

Post by d2-mac
grepa wrote:Chat není ten úplně správná případ => tam stačí nakopírovat link se svého PM " ucp.php?i=pm&folder=inbox " a každého to hodí do svého šuplíku :). Ale do URka není IMHO zadání odkazu ideální způsob komunikace :?.
Kromě toho co už jsi popsal mě napadá jen kratší odkaz na PM Inbox:

https://www.waze.com/forum/ucp.php?i=pm

a nebo ještě o něco kratší varianta:

https://waze.com/forum/ucp.php?i=pm
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Posts: 882
Has thanked: 651 times
Been thanked: 245 times
Send a message

Post by d2-mac
bagromil wrote:Jak se spravne vyslovuje waze: "vaze" nebo "vejz" nebo ... ? Dik.
Odpověď najdeš na:
http://cs.m.wikipedia.org/wiki/Waze
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Posts: 882
Has thanked: 651 times
Been thanked: 245 times
Send a message

Post by d2-mac
paaaja13 wrote:Aha! Tohle je běžná praxe, že když chci doplnit čísla popisná (ne orientační) tam, kde nejsou názvy ulic, že se do názvu ulice dá název obce? Jestli ano, potom si konečně vyplním číslo popisné u domku svých rodičů na venkově. :-)
Rozhodně to není běžná praxe, naopak nevhodná. Několik zásad ohledně číslování (doufám, že jsou doposud platné):
  • Obce které nemají názvy ulic ve Waze nečíslujeme.
  • Pokud číslujeme nějakou pojmenovanou ulici kde jsou čísla popisná i čísla orientační, uvádíme ve Waze jen čísla orientační. V případě pojmenovaných ulic které mají jen čísla popisná, zadáváme do Waze čísla popisná.
  • Pokud už číslujeme ve Waze nějakou pojmenovanou ulici tak vždy celou, ne jen některá čísla. Je to z toho důvodu, že se Waze při vyhledání nezadaného ale přitom existujícího čísla pokouší podivně interpolovat pozici z čísel částečně zadaných.
  • V současné době je nejlepší ve Waze čísla nezadávat a do vyřešení nebo vyjasnění se spolehnout v klientovi na vyhledávání čísel přes Google. Pokud bude možno čísla do Waze naimportovat, je pravděpodobné, že stávající ručně zadaná čísla budou smazána.
Sám doufám, že toto není definitivní stav ;)
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Posts: 882
Has thanked: 651 times
Been thanked: 245 times
Send a message

Post by d2-mac
xaxik wrote: Jako člověk primárně se pohybující pouze po Praze tím s Waze editací končím, protože v Praze žádné editace nenasbírám :)
Ale i v Praze jsou Freedit ;)
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Posts: 882
Has thanked: 651 times
Been thanked: 245 times
Send a message

Post by d2-mac
Jurawood wrote:Mám nastaveno: nejrychlejší, nezpevněné cesty: ANO, je na tom něco špatně?
Nejrychlejší máš správné ale nevím jestli chceš jezdit po polňačkách když máš povoleny nezpevněné.
Jurawood wrote:Navigovalo mě to kvůli jedné minutě místo 26 km trasou 33 km.
Waze jako první nabízí trasu většinou nejrychlejš ale současné s největší jistotou, že čas bude dodržen. Ke vzdálenosti moc nepřihlíží. Můžeš to ovlivnit výběrem jiné trasy nebo nastavením průjezdního bodu.
Jurawood wrote:Mám strach, že když zadám nejkratší, tak to bude úplně mazec ze zkušeností z jiných navigací.
Nastavovat nejkratší se nedoporučuje. Může Tě to vést po rozmlácených okreskách a taky kvůli známé chybě do míst s uzavírkou. Za to těch pár ušetřených km většinou nestojí.
Jurawood wrote:Takže waze mě táhne tento úsek následovně:


já požaduji tak jak jezdí všichni:

jak toho dosáhnout?
Jak to ovlivnit viz výše. Trasy jsou časově podobné a např. teď v noci mě to nabízelo Tebou preferovanou. Trasy si můžeš vyzkoušet na www:
https://www.waze.com/cs/livemap
Jurawood wrote:Jel jsem do Pardubic a zpět do Brna, ale ty trasy byly hodně zvláštní, spíše okrsky vedlejší, 2.třídy, do kopce z kopce :lol:
Namlátil jsem to teď doma ještě do sygicu a kupodivu trasa jak má být. Rád bych toho dosáhl ve váze.
Pardubice Brno a zpět jsem v poslední době často s Waze jezdil. Většinou nabízenou trasu (z Brna po D1, za Velkým Meziříčím sjet z D1 na Ždár nad Sázavou) považuji za ideální ale každý můžeme mít jiné priority ;) Pokud je nějaký průšvih na D1 tak to samozřejmě vede jinou, rychlejší trasou, částečně nebo úplně mimo D1.
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Posts: 882
Has thanked: 651 times
Been thanked: 245 times
Send a message

Post by d2-mac
GinBook wrote:Jinak to nema vliv na funkci.
Myslíš jako na funkci rostlináře? :D
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Posts: 882
Has thanked: 651 times
Been thanked: 245 times
Send a message

Post by d2-mac
Zkoušel jsem s tím něco dělat teď z telefonu ale bez výsledku. Byla tam žádost o úpravu ale i když jsem ji potvrdil tak se nic nezměnilo. Je tam kategorie čerpací stanice ale ceny nejsou v klientovi vidět. Uvidím jestli se něco podaří až budu u počítače. V nejhorším případě by se musela čerpací stanice smazat a znovu vytvořit.
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Posts: 882
Has thanked: 651 times
Been thanked: 245 times
Send a message