Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Dębińska -> Garbary - generuje trzymaj się prawej (bug ?)

Post by berestovskyy
Segmenty środkowe muszą być jednokierunkowe, wtedy będzie wszystko OK.
"How Waze determines turn / keep / exit maneuvers" - ten dokument mamy przetłumaczony tu: Wskazówki na skrzyżowaniach

Mi też tak się wydaję, że ten opis jest nieścisły. Uważam, że nie zawszę można ustalić "najlepszą kontynuację" (jak w Twoim przypadku). Czyli algorytm jest taki samy, tylko z powodu braku "najlepszej kontynuacji" dla Twojego przypadku pasuję tylko punkt 6:
6. Jeśli żaden z powyższych warunków nie jest spełniony, wówczas wydawana jest instrukcja: "TRZYMAJ SIĘ PRAWEJ".
berestovskyy
Posts: 912
Has thanked: 321 times
Been thanked: 832 times

POSTER_ID:2630595

1

Send a message

Post by berestovskyy
W Twoim przypadku z Dębińskiej są dwie kontynuacji, które mają te same typy, nazwy, kierunki i prawie te same kąty. No to jak musi Waze pokierować w tym przypadku?

Te skrzyżowanie może być też w kształcie H, a Garbary można podłączyć do jednego węzła. Albo jednokierunkowe środkowe segmenty jak już mówiłem...
berestovskyy
Posts: 912
Has thanked: 321 times
Been thanked: 832 times
Send a message

Post by berestovskyy
wlodek76 wrote:A takie rozwiązanie jak teraz z małym segmentem przejściowym ?
Nigdy tego nie próbowałem, ale przynajmniej wiki twierdzi że może tak być. Chyba że Waze nie uważa segmenty bez nazwy jako segmenty z jednakowymi nazwami...

Ale IMO warto spróbować! ;)
berestovskyy
Posts: 912
Has thanked: 321 times
Been thanked: 832 times
Send a message

Post by LafarM-OSM_lepsze
A gdyby zrobić wewnętrzne elementy zrobić jednokierunkowe a przed skrzyżowaniem zamiast tego krótkiego odcinka zrobić dwa odcinki jednokierunkowe w kształcie litery V. Jadąc ze wschodu na południe może dziwnie wyglądałby skręt ale komunikaty dla jadących z południa powinny być OK.
LafarM-OSM_lepsze
Area Manager
Area Manager
Posts: 96
Has thanked: 3 times
Been thanked: 14 times
Send a message
Zablokowany na Waze... :evil: :evil:
Korzystam z https://www.openstreetmap.org :D :lol:

Post by Vooytek
Dwa odcinki jednokierunkowe na Drodze Dębińskiej kiedyś wprowadziłem, ale uznaliśmy je za niepotrzebne z tego co pamiętam i znów jest jeden dwukierunkowy.

Ciężka sprawa. Nie pamiętam kiedy tam ostatnio do kuzynostwa jechałem, ale zawsze właśnie przejeżdżamy prosto i wtedy nie pamiętam by coś złego Waze mówiło, ale może nie zwróciłem uwagi ;)

Pokombinuj, coś na pewno się sprawdzi i zostawisz to najlepsze wyjście! :)
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
Jak tak nazwiesz, to po prostu się to sprawdzi i już będzie wiadomo ;)
Dopóki jest wszystko przejezdne, to można się pobawić. Byle nie namieszać tak, że nikt nie będzie mógł tam przejechać i poprowadzi go gdzieś naokoło :)
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
Dokładnie, zawsze trzeba rozważyć takie przypadki indywidualnie, żeby dojść do najlepszego rozwiązania! :)

Na Berdychowo -> JP2 zawsze było dobrze (skręć w lewo), natomiast zobaczymy co tam poprzerabiałeś przy najbliższym wypadzie do Bolechówka ;)


Właśnie Rynek mi tam na żółto świecił, ale miałem Literacką do ogarnięcia i jeszcze nie skończyłem. Tam prawie nie było ulic wokół...
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)