Kérelem az út zárolás feloldására, módosítására (unlock).
Ha olyan üzenetet kapsz, hogy nincs jogosultságod szerkeszteni egy bizonyos utat, mert le van zárolva egy magasabb rangú szerkesztő által, írd a kérésed ide

Kérelem, a térkép megváltoztatására (UR)
Ha valahol hibát láttál a térképen, de se kedved, se időd megcsinálni, nyiss neki egy topikot, megcsináljuk!

Post by gic78
Szata76 wrote:
worldchamp wrote:https://www.waze.com/hu/editor/?env=row ... 2,90191016

3-asítást kérnék a Gundel és az Állatkerti krt-ra! Köszi
Mit szeretnél csinálni vele?
Ha a célforgalom a gond, az direkt van úgy.
Az Állatkerti körút azért sima út, mert nem lehet egyszerre beállítani az időalapú tiltást és a célforgalmat, nem működne jól. Jelenleg az Állatkert előtti szegmensen van az időalapú tiltás, az gondoskodik róla, hogy a tiltott időszakban (nappal) ne tervezzen keresztül a körúton. Ha célforgalmas lenne, akkor este sem vinne keresztül, hiszen nem ott van a cél. Azért csak az a kis szakasz van tiltva időalapon, mert annak pontosan a közepére lett húzva az Állatkert bejárata, így mindkét oldalról tervez (a Gundel és a Hermina út felől is) az Állatkerthez nappal.
Ha más a gond, akkor nem szóltam. :-)
gic78
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 742
Has thanked: 185 times
Been thanked: 426 times
Send a message

Post by gic78
worldchamp wrote:
gic78 wrote:
Ha a célforgalom a gond, az direkt van úgy.
Az Állatkerti körút azért sima út, mert nem lehet egyszerre beállítani az időalapú tiltást és a célforgalmat, nem működne jól. Jelenleg az Állatkert előtti szegmensen van az időalapú tiltás, az gondoskodik róla, hogy a tiltott időszakban (nappal) ne tervezzen keresztül a körúton. Ha célforgalmas lenne, akkor este sem vinne keresztül, hiszen nem ott van a cél. Azért csak az a kis szakasz van tiltva időalapon, mert annak pontosan a közepére lett húzva az Állatkert bejárata, így mindkét oldalról tervez (a Gundel és a Hermina út felől is) az Állatkerthez nappal.
Ha más a gond, akkor nem szóltam. :-)
Igen, köszi, hogy írtál, láttam, hogy te foglalkoztál vele! :)
Értem a logikát, de a tiltás miatt nem tervez ott rendesen, és azért nem csak állatkert van ott! ;)

Egyébként csak egyik irányban van időalapú korlátozás és az viszont végig (tehát a vidámparktól a Hősök tere felé). Ez a tábla már a Róbert Károly körúton kint van.
A másik oldalról pedig csak szimplán "Csak célforgalom" végig, tehát a Szépművészeti előtti körút a Gundel felé is célforgalom. A mellette lévő parkolóban pedig a kanyarodási szabályokat frissíteni kell.

Köszi!
Igen, az Állatkertre lett optimalizálva, mert választani kellett, melyik helyhez tervezzen mindkét oldalról. Úgy gondoltam (lehet, hogy nem így van), hogy oda járnak a legtöbben.
Ha tiltott szegmensen van a cél, a lehető legrövidebb szakaszt igyekszik tervezni rá, vagyis a közepére kellett rakni a bejáratot.

Az oké, hogy csak az egyik irányból van időkorlátozás (9-21-ig). Ha kiveszem azt az irányt, akkor keresztül fog tervezni nappal, nem célforgalomban is. Ha célforgalmassá teszem a szakasz típusát, akkor a másik irányból zavar majd be éjszaka, amikor lehetne menni. Ha nappal tiltva az az időalapú korlátozás miatt ott a körút közepén, nem fog keresztülvinni, vagyis ezzel célforgalmas lesz, két zsákutca lesz belőle.
Ez egy igazi hungarikum, sosem lesz tökéletes a beállítás, mert nincsenek ilyen eszközök a szerkesztőben hozzá. Szerintem a jelenlegi változat a legjobb, de ha van rá jobb ötlet, jöhet.
gic78
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 742
Has thanked: 185 times
Been thanked: 426 times
Send a message

Post by gic78
Az út kettészedésének ötletét elvetette annak idején a főnökség. :-)

A Gundel Károly út egyik végén, a Dózsánál látok csak célforgalom táblát a Streetview-n, a másikon nem. Ezt megint hogy állítsa be az ember? :-)
gic78
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 742
Has thanked: 185 times
Been thanked: 426 times
Send a message

Post by gic78
Nem arról van szó, hogy nem akartam levenni, hanem először el akartam magyarázni, mi miért van úgy, ahogy. Nem hiszem, hogy az enyém az egyetlen megoldás, úgyhogy örülök, ha másnak is vannak ötletei erre a problémára. Akkor legalább nem nekem kell megvédenem az "alkotásom" minden alkalommal, úgyhogy Tied a pálya! :-)
gic78
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 742
Has thanked: 185 times
Been thanked: 426 times
Send a message

Post by gic78
Szóval az álláspont az utak szétszedése kapcsán: azért kerüljük, mert nehezen kezelhetőek a kanyarodások. Például egy visszakanyarodásnál az kell, hogy legalább 16 méter legyen a két út közti átkötő szakasz. Ez már jól látszik a kliensben, ez a másik oka, hogy nem lesz szép. A mezei júzer csak a két utat fogja látni, amikor egy van. Továbbá, ha kicsit is pontatlan a GPS, hülyeségeket fog tervezni, mert tuti a rossz oldalra fog tenni.

Az a kérés még, hogy ne törölj utakat, mert elvesznek a historikus sebességadatok. Csak újat rajzolj, ha kell.

Köszi, jó ötletelést!
gic78
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 742
Has thanked: 185 times
Been thanked: 426 times
Send a message

Post by gic78
Zsocik wrote:Sziasztok.
Kőbányai útról engedélyezett lett a balra kanyarodás a benzinkútra.
https://www.waze.com/hu/editor/?env=row ... st=4999959
Köszi
Kész, de nem látom az utat egyenlőre, csak ha ráviszem a nyilat.
A kanyarodásokat is beállítottam, az UR-t lezárhatod, köszi, hogy megnézted! :-)
gic78
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 742
Has thanked: 185 times
Been thanked: 426 times
Send a message

Post by gic78
dmstr wrote:Sziasztok!
Az alábbi szakaszra szeretnék kérni egy feloldást:
https://www.waze.com/hu/editor/?env=row ... =193775672
Köszönöm!
Mehet!
gic78
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 742
Has thanked: 185 times
Been thanked: 426 times
Send a message

Post by gic78
dmstr wrote:Sziasztok!
Ismét helyfrissítési kérelem:
https://www.waze.com/hu/editor/?env=row ... 62.2275398
Köszönöm!
Közben már kész is lett. :-)
gic78
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 742
Has thanked: 185 times
Been thanked: 426 times
Send a message

Post by gic78
stomachh wrote:Lock-ot kérek, nem unlockot. :)
Ez a vasút jelenleg védtelen (1).
Köszi, megvan.
gic78
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 742
Has thanked: 185 times
Been thanked: 426 times
Send a message

Post by gic78
Micu65 wrote:Sziasztok!
Budapesten a XIII. kerület Dagály utcában augusztus 30-án "Angyalfolki utcabál" lesz, így a
https://www.waze.com/hu/editor/?env=row ... ,260191910
le lesz zárva.

Üdv!
Micu

ui. Forrás (pl :-)): http://www.media13.hu/hir150801%20nyarbucsuztato.html

Szerkesztve:
A Lezárások > előrejelzésekbe beleírtam
Kész, WME chaten megbeszéltük.
gic78
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 742
Has thanked: 185 times
Been thanked: 426 times
Send a message