Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Lista grzechów

Post by Vooytek
Jeszcze odnośnie obszaru miejscowości, to można się w wielu miejscach wesprzeć Street View, by odnaleźć dokładną pozycję zielonej tablicy z nazwą miejscowości

A gdy mamy kilka wiosek w okolicy, oznaczonych w nawiasach na przykład (pow. poznański). to inne też tak oznaczamy w razie potrzeby właśnie w taki sposób, a nie jedną (pow...) inną (gm...)[/b] czy (woj...).
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times

POSTER_ID:14499883

1

Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by BrightMatter
Re: "tworzenie zapętleń za pomocą jednej drogi". Dodałbym, że w takich miejscach stosujemy też zasadę rysowania drogi jak najprostszej, np. jeśli mamy mały parking pod marketem to w zupełności wystarczy narysować tam 1 odcinek z możliwością zawracania zamiast obrysowywac parking drogą i podpinać pod jeden wyjazd.
BrightMatter
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 598
Has thanked: 279 times
Been thanked: 150 times
Send a message
[img]https:///MV4Na6[/img]

Post by BrightMatter
@Patryk Coś widzę mnie ominęło podczas zimowej nieobecności ;)
BrightMatter
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 598
Has thanked: 279 times
Been thanked: 150 times
Send a message
[img]https:///MV4Na6[/img]

Post by psciborek
tcholewa wrote:Re: "tworzenie zapętleń za pomocą jednej drogi". Dodałbym, że w takich miejscach stosujemy też zasadę rysowania drogi jak najprostszej, np. jeśli mamy mały parking pod marketem to w zupełności wystarczy narysować tam 1 odcinek z możliwością zawracania zamiast obrysowywac parking drogą i podpinać pod jeden wyjazd.
Jestem za, ale na końcu segmentu nie ustawiamy możliwości zawracania :)
psciborek
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 600
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Send a message

Post by tkr85
Jeżeli ktoś nie wie jaką nazwę dodać do miejscowości warto odnaleźć ją na wikipedii. Tam stosują taki jak u nas system nazywania miejscowości, jeżeli w powiecie są dwie takie same miejscowości dodają w nazwie hasła w wiki nazwę gminy itp. Niestety słowa "gmina, powiat, województwo" nie są skrócone więc nie da się zrobić kopiuj-wklej-zapisz. ale to dobrze bo ktoś się chwilę zastanowi czy to aby na pewno ta miejscowość ;)
A, i z tego co się orientuję na wikipedii też opierali się na danych z Teryt, a większość mniejszych miejscowości ma tak enigmatyczne opisy jakby akurat te hasła były dodawane przez bota podczas importu.
tkr85
Area Manager
Area Manager
Posts: 161
Has thanked: 42 times
Been thanked: 138 times
Send a message

Post by Vooytek
A masz Validator? ;)
Ja właśnie stąd wiem, że jak jest ślepy zaułek, to strzałka powinna być czerwona.
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)