Post by hukkv
porubcan wrote:splitnutim vjazdov/vyjazdov do/z kruhaca sa da dosiahnut aby boli hlasky na kruhovom objazde pouzite X-ty vyjazd...
takže rozdělením na nájezd/výjezd by se změnila hláška na Použijte X-tý výjezd protože je v kruháči mnohem víc segmentů než 4 - pochopil jsem to dobře? nebo to je protože se najednou změní nájezdovej úhel?
hukkv
Posts: 26
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by hukkv
GinBook wrote:Máš nápad jak jinak to udělat?
smazat kruháč - přidat jednu "silnici" - udělat novej kruháč - novou "silnici" smazat
hukkv
Posts: 26
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by masvbr
sindelm wrote:Ja mam jasno :-). Zrovna tady mi prijdou waze-rules pro kruhaky rozumny...
Odbocky bych pocital pouze v pripade "nepravidelnyho" kruhaku, nebo tehdy pokud je tak veliky, ze vyjezdova komunikace neni pri vjezdu dobre videt...
par poznamek :)
- to "veliky" je v metrech kolik presne?
- kdyz mas uprostred, byt pravidelneho kruhace, "pahorek" od kreativniho architekta (a videl jsem to i na doslova minikruhaci), tak jde prehlednost kruhace dohaje, cim je prumer kruhace vetsi, tim hur
- prijde mi lepsi mit _jednotny_ system hlasek => tj. x-tym vyjezdem
masvbr
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1243
Has thanked: 341 times
Been thanked: 187 times
Send a message
LC, [L5] CM Czech Republic, WME Beta, Android + Waze Beta Client, https://www.wazer.cz

Post by porubcan
hlasky na kruhovom objazde odbocte vpravo/vlavo alebo pokracujte rovno sa pouzivaju pre tzv. normalne kruhace... viac na EN wiki https://wiki.waze.com/wiki/Creating_and ... structions

splitnutim vjazdov/vyjazdov do/z kruhaca sa da dosiahnut aby boli hlasky na kruhovom objazde pouzite X-ty vyjazd...
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6826
Answers: 1
Has thanked: 633 times
Been thanked: 1859 times
Send a message
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester

Post by sindelm
Zrovna na tomhle kruhaku mi tedy hlaska "jedte rovne/vpravo/vlevo" neprijde divna. Naopak mi prijde divne vynucovani hlasky sjedte na n-tem sjezdu, kdyz toho tu neni treba.... ale to uz se zas opakuji :-)
sindelm
Posts: 521
Has thanked: 1 time
Been thanked: 32 times
Send a message

Post by sindelm
Ja mam jasno :-). Zrovna tady mi prijdou waze-rules pro kruhaky rozumny...
Odbocky bych pocital pouze v pripade "nepravidelnyho" kruhaku, nebo tehdy pokud je tak veliky, ze vyjezdova komunikace neni pri vjezdu dobre videt...
sindelm
Posts: 521
Has thanked: 1 time
Been thanked: 32 times
Send a message

Post by sindelm
masvbr wrote:
par poznamek :)
- to "veliky" je v metrech kolik presne?
- kdyz mas uprostred, byt pravidelneho kruhace, "pahorek" od kreativniho architekta (a videl jsem to i na doslova minikruhaci), tak jde prehlednost kruhace dohaje, cim je prumer kruhace vetsi, tim hur
- prijde mi lepsi mit _jednotny_ system hlasek => tj. x-tym vyjezdem
Pochopitelne, ze stanovovat nejakou presnou hranici pro prumer kruhace, nema smysl. Vzdy to bude na posouzeni konkretniho editora v konkretnim miste. Takze i pokud ja na kruhaci pahorek, pres ktery neni vyjezd videt, muzeme hlasku typu na "kruhaci nekam" pouzit. Lze totiz ocekavat,ze treba primy vyjezd tam realne bude, kdyz ho navigace ocekava... Pokyn s cislem vyjezdu bych pouzil pouze v pripade, ze by kruhac s pahorkem byl tak veliky, ze by bezny ridic pri jeho objizdeni ztratil pojem o tom, co je rovne.... A dalsi je vec, ze ruzne navigace pocitaji ramena kruhacu ruzne...

Predstavte si sebe, jak navigujete. Opravdu, kdyz prijedete ke klasickemu pravidelnemu 4 ramennemu sidlistnimu kruhaci velikosti 10m, tak reknete ridici "pouzij treti vyjezd" misto "na kruhaci jed vlevo"?
Dalsi vec je zpusob (opicarna), kterym si to vynucujeme tj. ty jednosmerne pridavne segmenty. Je to vec, se kterou system moc nepocita a potencialni zdroj problemu do budoucna.

System hlasek je i tak jednotny, plati, ze se hlasi na kruhaci rovne/vlevo/vpravo a pouze tam, kde to neni aplikovatelne se pouzije cislo vyjezdu. Prijde mi to rozumne a elegantni. ;)
sindelm
Posts: 521
Has thanked: 1 time
Been thanked: 32 times
Send a message

Post by spoodyenator
Sak vacsinou je tam daky ostrovcek pri vjazde vyjazde kruhoveho ked sa zakresli len na jednom napojeni bude hlasit x-ty vyjazd


Odoslané z iPhone pomocou Tapatalk
spoodyenator
Posts: 121
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by vargosz
Sice s tebou souhlasím, ale není v naší moci to zařídit. Leda prznit kruháče nějakými microsegmenty a podobnými workarroundy a to mi plošně nepřijde jako dobrý nápad...

Odesláno z mého ST27i pomocí Tapatalk
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vlado_s
GinBook wrote:Máš nápad jak jinak to udělat? To je úprava ala Vlado.
odstranit ten revcon je docela problém. zaboha mi to nejde, nebo odstraním na tom ocásku jednosměrku.
Je to trochu iný prípad, nakoľko tam sú už vjazdy a výjazdy splitnuté a žiadne rozumné riešenie nefunguje, tak prišlo na radu zvertvo...
Tento kruhák sa dá riešiť ako písal Pišta, splitol by som severný segment a keby sa to niekomu opticky málilo tak aj južný.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message