Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Najkrotsza czy najszybsza?????

Post by Himst70
Ta sama droga jezdze dwa razy na dzien. Za kazdym razem ustawiam navi Do domu lub do pracy.....i gdyby nie zdrowy rozsadek to objechal bym pol wojewodztwa zanim bym dojechal do domu lub do pracy.Jak to ustawic???? Dzis ustawilem najszybsza i jakbym posluchal tego jak mnie kieruje to wyszla by najdluzsza . Prowadzenie kompletnie nie zgadza sie z realiami.Ostatnio nakazala mi zjechac z drogi krajowej i skrecic w polna droge na 5 km przed celem podrozy!!!!
Macie jakies sugestie???
Himst70
Posts: 58
Been thanked: 3 times

POSTER_ID:16891186

1

Send a message

Post by Himst70
Wlasnie mam wylaczone gruntowe! Dzis jadac z Lodzi przez Zgierz do Ozorkowa w polowie drogi kaze mi skrecac w prawo do miejscowosci Rosanow. Zglupialem.....mialem ustawiona najkrotsza i jechalem krajowa JEDYNKA. Nie wiem, poobserwuje co bedzie sie dzialo dalej
Himst70
Posts: 58
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by Himst70
A WIEC NIE TYLKO U MNIE COS TAKIEGO WYSTEPUJE......
Himst70
Posts: 58
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by Krzysztof1964
Mam wątpliwości co do tego czy waze jest pojętnym uczniem jeśli chodzi o naukę tras. Po trzech latach użytkowania często mnie zaskakuje proponując zdecydowanie złe trasy w pobliżu mojego domu. Mam wrażenie, że kiedyś było lepiej.
Krzysztof1964
Country Manager
Country Manager
Posts: 209
Has thanked: 39 times
Been thanked: 38 times
Send a message

Post by Marcin_S
Trudno jednoznacznie powiedzieć, czasami Waze ma tak, że chce sprawdzić nowe drogi, żeby ustalić sobie najlepszą i potem ja proponować - "uczy" się. Inna przyczyna to np. nie do końca dobrze określone skręty w węzłach - sprawdź na mapie całą drogę czy na pewno są wszystkie skręty i połączenia.
A czasami ma rację - podaje trasę, która nie przyszła by Ci do głowy bo wg algorytmów jest w danym momencie najlepsza.
Tylko dlaczego pchała Cię w gruntową? może masz w aplikacji włączone?
Pozdrawiam
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1695
Has thanked: 754 times
Been thanked: 729 times
Send a message

Post by mousepl
Ja nie odczuwam takiego problemu. Czasem przy wyznaczaniu tej samej trasy Waze prowadzi inną drogą, ale w moim przypadku jest to związane z ruchem lub zamknięciem drogi.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by mousepl
Można też spróbować wyliczyć alternatywną i zobaczyć jakie są propozycje.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by psciborek
Himst70 wrote:Macie jakies sugestie???
IMHO trzeba sprawdzić mapę. Czy właściwa trasa jest wg niej przejezdna? Czasem wystarczy jeden zjazd na parking, na którym ktoś źle ustawił skręty i już jest problem - Waze szuka trasy na około.
psciborek
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 600
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Send a message

Post by Tobjas
Jeżdżąc po mniejszych miejscowościach łatwiej ja nauczyć, wystarczyło ze przewiozlem ja 3 razy tak jak ja chciałem i już tak prowadzi. Ale np dzisiaj jadąc do Łodzi ekspresowka kazała mi zjechać w prawo na Pabianice i tam przez całe miasto przejechać i dalej do samej Łodzi gdzie ekspresowka kończy się dokładnie w tym samym miejscu. Gdybym tak pojechał zrobilbym o ok 10 km więcej i do tego dużo dłużej. Czasami jej nie rozumiem. W większych miastach to rozumiem że prowadzi cały czas inaczej bo jeżdżą też inni wazerzy i raportuja korki więc mnie stara się kierować jakoś inaczej no ale jadąc ekspresowka cały czas prosto 110km/h do samej Łodzi nie rozumiem dlaczego chce mnie przecisnąć drogami zupełnie okreznymi przez miasto. Tutaj znam teren i pojechałem oczywiście po swojemu ale gdzieś dalej w Polsce pewnie bym jej posłuchał. Dodam że mam ustawione na najszybszą bo jak zmienię na najkrótszą to wogole nie prowadzi mnie przez S.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Tobjas
Area Manager
Area Manager
Posts: 566
Has thanked: 146 times
Been thanked: 41 times
Send a message

Post by Tobjas
Musi byc jakis blad bo bylem na radze( wjazd na ekspresówkę) ktora prowadzi centralnie pod cel mojej podrozy i Waze zamias jechac ta obwodnica kazalo mi pchac sie przez miasto. Napewno nie bylo zadnego korka ani nic podobnego bo auta "pędziły" bez spowolnienia. Czasami ma takie dziwne wyliczenia ze np nie kaze jechac prosto przez skrzyzowanie tylko obiechac je uliczkami i wyjechac za skrzyzowaniem. Sprawdzalem w edytorze czy jest jakis blad i bylo wszystko ok.


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
Tobjas
Area Manager
Area Manager
Posts: 566
Has thanked: 146 times
Been thanked: 41 times
Send a message