Post Reply

[L4] Praha 4, křižovatka Sulická x Pod višňovkou

Post by paaaja13
Ahoj,
jsem tu nováček, tak doufám, že neplkám "mimo mísu"...
Na křižovatce ID 110550127 jsou dva nikam nevedoucí dvoumetrové segmenty, podle mě jsou navíc. Smazal bych je, ale moje L1 na zámek L4 nestačí. Postaráte se někdo o ně?
Díky.
Pavel
https://www.waze.com/cs/editor/?lon=14. ... =110550127
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times

POSTER_ID:16891088

1

Send a message

Post by bebebrumik
Jsou tam schválně kvůli hláškám.
bebebrumik
Area Manager
Area Manager
Posts: 1014
Has thanked: 140 times
Been thanked: 192 times
Send a message
Editor L5

Post by bebebrumik
Bývali tam hlášení, že jsou špatné hlášky při jízdě z Pod Višňovkou do III/Sulická - tam nebyla hláška žádná. Přitom hlavní ulice vede do Matek, tak to bylo matoucí. Proto se museli vytvořit tyto pomocné segmenty, aby to do III/Sulická hlásilo držte se vlevo a tak podobně :-) Já to nedělal a asi bych to ani neudělal, páč bych se v tom nevyznal :D
bebebrumik
Area Manager
Area Manager
Posts: 1014
Has thanked: 140 times
Been thanked: 192 times
Send a message
Editor L5

Post by GinBook
Kluci, klidně přiznám že jsem se dopracoval až k druhému segmentu a od té chvíle se léčím pro duševní chorobu. :D
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by Grepa
Taky mi to připadá, jako vyšší dívčí. Možná si to vezmu na studium večer do postele :) .
Prostě nejen žena, ale i waze má asi své tajemné zákoutí.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Prvně dík za vysvětlení. Je jasné, že je někdy s dostupnými prostředky nutné kouzlit a volit nestandardní řešení. Jak jsem již psal je pro mne reálné aplikování waze zdrojem zkušenosti. Možná je to už, probraná otázka. A řešení funguje a tak prosím jen o hypotetickou úvahu.
Nebyl by výsledek v hláškách stejný, kdyby malý (asi ten 2m) úsek segmentu z křižovatky na ulici Matek (případně Sudlické), byl změněn na příslušnou ( rozdílnou ) kategorii, než je dle skutečnosti. Kdyby toto řešení bylo funkční, běžný uživatel by ho v klientu ani neviděl a v editoru by byl také méně nápadnější (ale vyšší zámek, by asi zůstal nutností).
Stačí i stručná odpověď. Jej, abych večer mohl v klidu spát a nepřemýšlel nad řešení, které je už vyzkoušené a nefunkční. Jinak si to tu nakreslím někde na poli a vyskouším :geek: .
Dík :) . Doufám, že jsem se vyjádři jasně.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Budu 8-) .
Rád tomu věnuji nějaký čas. Myslím, že jsem se nevyjádřil úplně jasně, ale jak píšeš není to jednoduchý problém. A já mám zatím jen málo zkušeností a to i těch načtených :( .
Vezmu tužku a papír :) .
A teď valím do banky než zavřou :roll: .
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by paaaja13
bebebrumik wrote:Jsou tam schválně kvůli hláškám.
Hmmm, hláškám.... Asi bych to měl psát do začátečnického fóra.... Jakým hláškám? Na tyhle úseky snad žádná navigace navigovat nebude, když nikam nevedou, a když na ně žádné auto podle navigace nenajede, tak nic hlásit nebudou. Ne, že bych to nějak potřeboval, ale má vrozená zvídavost mě nenechá v klidu. :-)
Díky za vysvětlení.
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by paaaja13
Myslim, že tomu začínam pomalu rozumět. Ale opravdu jsem se musel hodně zamyslet. Díky za vysvětlení.
paaaja13
Posts: 202
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by Sibstr
Jakožto autor se to pokusím vysvětli, je to trošku složitější, ale snad to bude dostatečně srozumitelné. V prvé řade musím poznamenat, že tato křižovatka byla takto upravena na zákldně UR uživatelů, kteří si stěžovali na špatné hlášky. Ve skutečnosti nevede hlavní ulice z ulice Pod Višňovkou do ulice Sulická, ale do ulice Matek. Pro Waze je ale kuli routingu a počtu aut, zvolena jako hlavní ulice Sulická, z principů fungování Waze je to tak správně. Tady však nastává problém. Když nám vede hlavní z ulice Pod Višňovkou do ulice Sulická, tak nám Waze nevyhodí žádnou hlášku i když tam je třeba ostřejší úhel, protože to je prostě hlavní, pro správnou navigaci je ale potřeba hláška držte se vlevo. Tudíž tam musel vzniknout ten malý, 2 metrový nikam nevedoucí úsek stejné kategorie silnice, abychom dostali hlášku držte se vlevo. Stejný případe je potom z ulice Matek do ulice Sulická, kde zase pro změnu potřebujeme získat hlášku držte se vpravo a bez toho dvoumetrového úseku by navigace mlčela.
Doufám, že jsem to dostatečně srozumitelně vysvětlil. Bohužel jinak to tady udělat nejde, je to hodně specifická křižovatka a jinak se dopracovat ke správným hláškám nedá. Proto je křižovatka také zamčena na L4.
Sibstr
Area Manager
Area Manager
Posts: 617
Has thanked: 74 times
Been thanked: 163 times
Send a message
[L4] AM Čechy