Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by vitj
Nějakou krátkou diskusi jsme zaznamenal, ale řešení Pražského okruhu bylo velmi náročné :-)

Jména obcí se řešila už před "100" lety a závěr byl každej si to dělejme podle sebe. Jednoznačně jsem pro to ujednotit. Nemyslím, si že je to složité. Jméno obce by mělo odpovídat bílé ceduli a pokud jsou několikrát v republice, tak v závorce jméno nadřazené obce. Ostatní varianty budou výjimky a budeme řešit individuálně.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
Seznam obcí a jejich částí je tady:http://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_obc ... %C4%8Cesku

Já to hledám v mapy.cz, po vyhledání jména uvidíš podstatné info v okně vpravo nahoře. Současně vidíš jestli existuje stejný název i jinde.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
Protože všichni obec znají jako Bynina a i tak je pojmenovaná na bílých cedulích. To, že je správní uspořádání nějak udělané je druhá věc, která slouží jen k rozlišení od jiných obcí se stejným jménem. Ve všech mapách je to vždy Bynina a teprve relativně skrytě zjistím, že patří pod Valmez.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
Z pohledu vyhledavani je jiste jedno co je prvni, ale z pohledu co vidim na obrazovce mi prijde lepsi nazev casti obce mit jako prvni, protoze to upouta pozornost, co je na druhem miste je mene podstatne.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
GinBook wrote:Takže pokud to má značku bílá-bílá s názvem části obce, ikdyž je to část obce bude Veselá (Zašová)

Ale pokud část obce bude bez značky bílá-bílá necháme jenom hlavní obec?. to je Veselá. Ptám se, protože některé obce mají některé části od hlavní obce vcelku daleko a bude to roztahané a bude se nám překrývat landmark i s místy kde není nic.

A třeba specialitka u Vyškova. Vyškov je město, ale Vyškov má nazvané 3 části obce jako Vyškov a ano je tam značka Vyškov.

Tím myslím, vyjíždíte podle tabule z Vyškova jako města a za 5km přijíždíte opět do Vyškova což je je sice menší obec, ale spadá pod Vyškov.
Asi bych přihlédnul ještě k jedné věci a to jak je daná část obce známá v okolí pro místní lidi. Pro takovéto případy by se možná dal použít opačný postup "Vyškov (jméno části obce)". Varianta je i pomlčka.

Někde jsou bílé cedule s pomlčkou, ale asi by bylo lepší jak píše Grepa zachovávat jednotný styl názvů všude, jinak nebude jasné co je správně a co špatně. I když tím popírám co jsem napsal před chvílí, ale asi se pár výjimkám nevyhneme.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
bebebrumik wrote:Další dotaz: když mám rampu vedoucí do zahraničí - třeba Wien, ale na ceduli není značena země, dávám i tak do závorky zemi? (A)
Tohle by asi chtělo ujednotit všude. Cedule se můžou v čase měnit. Navrhuji zemi do závorky dávat vždy bez výjimky.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vlado_s
masvbr wrote:BTW nechcete tohle tema prejmenovat a presunout do hlavniho CZ fora?
Zíram ako sa to tu zrazu objavilo... Inak pekná diskusia :)
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Máte nejaký rozpor medzi Railroad a kolejemi :lol:

Síce to do tejto témy nepatrí, tak iba pre istotu link na slovenské wiki :)
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Dám to sem :)

Mali by sme učesať pomenovanie Pražského okruhu. Aktuálne je tam všehochuť.
Pri výbere pomenovania je potrebné brať do úvahy, že udalosti sú lokalizované podľa pomenovania segmentu, kde bola hlásená. Pls. vžite sa do potrieb/zaužívaných pomenovaní bežných wazerov.

Vychádzajú mi nasledovné možnosti:
1) v celej dĺžke R1
2) v celej dĺžke Pražský okruh
3) R1 + pomenovanie tunelov (a významných mostov)
4) Pražský okruh + pomenovanie tunelov (a významných mostov)
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
vlado_s wrote:Dám to sem :)

Mali by sme učesať pomenovanie Pražského okruhu. Aktuálne je tam všehochuť.
Pri výbere pomenovania je potrebné brať do úvahy, že udalosti sú lokalizované podľa pomenovania segmentu, kde bola hlásená. Pls. vžite sa do potrieb/zaužívaných pomenovaní bežných wazerov.

Vychádzajú mi nasledovné možnosti:
1) v celej dĺžke R1
2) v celej dĺžke Pražský okruh
3) R1 + pomenovanie tunelov (a významných mostov)
4) Pražský okruh + pomenovanie tunelov (a významných mostov)
Vidím, že téma nezaujala, alebo ste za
0) ponechať aktuálny stav

ešte by som doplnil
5) predradiť pomenovaniam "R1 - " aby bol na celej trase zobrazovaný RS "R1"

Možnosť 5) by bolo možné uplatniť na všetkých D a R na území Prahy.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message