Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by vlado_s
Veď som písal, že už to vidím (samozrejme preto som si k vám musel zajet, detto aj do AT či DE...).
Ak má cesta RS, už sa zobrazuje RS a nezobrazuje s názov ulice. Takto je to definované by waze.
Vo vašej krajine je sú tie tabuľky problém. Pre dve rôzne cesty používate 1, t.j. 1 ako D1 a 1 ako R1. Na dopravnom načení som NIKDE nevidel Dx alebo Rx, t.j. dá sa povedať, že vo waze máte v celej krajine nesprávne označené diaľnice a rýchlostné cesty, takže zahraničný cestovateľ má rovný problém vlastne kdekoľkovek.

Ak chceš vidieť R1 aj Pražský okruh, tak sú pravdepodobne dve možnosti:
1. dať zrušiť RS "R1" a ponechať označenie ciest ako som ho spravil, t.j. "R1 - Pražský okruh"
2. dať zaviesť aj RS "Pražský okruh", ale neviem či tak dlhý text je možný či vhodný.
-----------------------------------------
Je zaujimavé, že doteraz sme tam mali R1 s RS R1, alebo Pražský okruh, tunel xxxx, most xxxx a nikto s tým nemal problém. Čiže ak je v tom bordel, tak to nikomu nevadí a keď sa to uprace jedným spôsobom tak to vadí snáď každému ;)
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
nájazd nie je odpojený, iba nový nájazd nebol pripojený. čakal som na unlock...
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Aké novinky...
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Vráťme sa k R1. Takto to aktuálne vyzerá v 2D a 3D pohľade.
2D.jpg
(15.62 KiB) Downloaded 327 times
3D.jpg
(19.96 KiB) Downloaded 321 times
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
GinBook wrote:Tam je dulezity nazev ulice.
Použitie názvu ulice v meste je jasné, (obec/mesto je medzi značkami hranice obce/mesta). Nikde však nie je uvedené ako sa má v CZ nakladať s názvom ulice mimo hraníc obcí. Keby to bolo robené jednotne, tak sa na toto nepýtam.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
vitj wrote:To je otázka chápání, kde je hranice obce ;-)
Áno :) vo waze je pre nás tabuľka s bielym (nie modrým) podkladom.
GinBook wrote:Ja porad rozumim tomu, ze nazev ulice mino mesto ma mit bud cislo silnice pokud takove na dane tride existuje. Nebo nic.
Nie je to až také jednoduché. Ak mám mimo mesta budovy, ktoré majú číslo a chcel by som k nim umožniť navigovanie na číslo (ktoré ešte stále nefunguje), tak tú cestu musím pomenovať. Ak je tá cesta v poli, tak na SK sme ju nikde nepomenovávali. Žiaľ napr. v Prahe sú pomenované všetky ulice vrámci katastru obce, dokonca aj diaľnice a toto je problém, lebo to nemáte jednotné a akokoľvek to upravím bude zle. Nech to bude dohodnuté akokoľvek, len nech je to jednotne!
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Plne súhlasím.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
GinBook wrote:Ono není problém s obcemi jako takovými. Ale jde o části obce. Tam je zakopaný pes.
Prečo to nemôžete robiť nasledovne?
grepa wrote:"Valašské meziříčí - Bynina"
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
V minulosti bol dostupný formulár na premenovanie obcí, snáď ho ešte nájdem.
Prosím o presun príspevkov do CZ časti, nakoľko na SK v tom máme jasno.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Reagujem na viacero posledných príspevkov.

Exit by mal byť z každej cesty označenej značkou D alebo RC. Je vhodnejšie požívať Exit nakoľko je text kúsok kratší ako EXIT. Na ZDZ sú ciele značené veľkými znakmi a tie píšeme veľkými iba na začiatku názov. (A) je vec dohody, niekedy sú (A) aj dva ciele ;)
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message