Post by ermorek
Dobrý den, setkal jsem se již několikrát se zahlášenou chybou, uživatel si stěžoval, že ho navigace vede jinam než by chtěl. Jak takovéto problémy řešit?
https://www.waze.com/cs/editor/?lon=18. ... 65&env=row
ermorek
Been thanked: 2 times

Post by ermorek
Dobře, jde o to, že toto místo velmi dobře znám, proto když se dívám na trasu navrhnutou waze trochu nechápu proč zrovna takto. No, nepochopil jsem ale, jak tento problém v mapě řešit? Nebo snad uživatelé vyšších lvl mají nějaké funkce navíc? Otázek bych měl víc, můžu to napsat přímo sem? Týká se to jak editoru, tak i klienta :)
ermorek

Post by ermorek
Zajímá mě, jak jak se chová navigace v offline režimu. Dojde k započtení bodů za projeté kilometry po znovupřipojení? Jde mi o to, že mi waze často vypočítala trasu začínající v česku a končící v česku ovšem s průjezdem polska polska. Dále mám trochu problém s českými znaky v aplikaci, předpokládám ale, že je to neoficiálním OS od cyanogenmodu. Jediné co bych trochu předělal je rozložení obrazovky v režimu na šířku. To je asi ale otázka na někoho jiného. ;)
ermorek

Post by Erin0147
A co ta na tom pobavilo ?
Erin0147
Area Manager
Area Manager
Has thanked: 85 times
Been thanked: 87 times
Waze 3.7.8.0 & Samsung Galaxy S Duos 2 & stock rom 4.2.1 + root & Seat Ibiza 6L blue
neaktualne-Waze Android 3.7.3.0 & Samsung Galaxy Ace 2 (Android 4.1.2, rooted)

Post by EfendiM9
dedii wrote:zdravím , môže niekto uzavrieť ulicu v Šali kvôli rekonštrukcii ? Jedna sa o ulicu Hornú. Je to presne úsek Horná-Vajanského smerom k SNP. Nie je to úplne po SNP ale predtým je jedna odbočka do jednosmerky. Z druhého konca od SNP sa dá odbočiť ale iba do tej konkrétnej jednosmerky do prava , pokračovať z SNP rovno po Hornej sa nedá. Kľudne aj na 1.mesiac , rekonštrukcia bude dlhšia. Ďakujem. https://sala.sk/clanok/horna-je-od-5-marca-uzavreta
Uzavrel som Hornú od križovatky s Vajanského po jednosmerku pri hlavnej ceste (ulica SNP) do 5. apríla 2019. Daj vedieť ak to nie je uzavreté dobre alebo sa situácia zmení.
jo ... a nabudúce je lepšie takúto požiadavku hodiť ako nové vlákno do časti so žiadosťami o úpravu ciest na SK:
viewforum.php?f=275
EfendiM9
Has thanked: 200 times
Been thanked: 235 times
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by EfendiM9
Nemyslim, ze existuje nejaka dohodnuta konvencia.
Osobne take miesto jednoducho zmazem.
EfendiM9

Post by EfendiM9
Tu predajnu, co ostala prazdna by som zmazal.
Pre tu druhu by som upravil POI.

Zamyslenie:
Premyslam nad impaktom Google Maps na Waze.
Nase POI standardne previazeme s POI z GM a vyhneme sa tak dvojitemu match-u + vieme lahko upravit co potrebujeme (napr. navigacny bod).
Ak nas POI zmazeme, ale GM POI stale existuje, tak vyhladavanie v aplikacii dany POI stale najde (ukaze POI z GM).
Idealny stav je teda zmazat dany POI aj v GM.... ci dovtedy nechavat POI aj vo waze je otazka.
Je to velka hromada dat a je tazke to mat pod kontrolou.
Viem si predstavit, ze taky POI urceny na zmazanie (ale stale existujuci v GM) nejako oznacime, aby sme vedeli taketo POI hromadne vyhladat a precistit, ked sa potvrdi zmazanie aj v GM.
EfendiM9

Post by EfendiM9
Skús použiť wazer.cz ako rozcestník.
Tam nájdeš aj link na wazopediu a školenie editorov.
A tam je link na článok o skriptoch... to by mohlo pomôcť (ja by som všetky skripty odinštaloval a inštaloval podľa návodu ... potom prípadne hľadal a pýtal sa na veci, čo mi oproti dobe minulej chýbajú).
EfendiM9

Post by EfendiM9
Ahoj,
Je super, ak si chceš zobrať pod patronát parkoviská v Bratislave.
Keďže waze mapa je spravovaná komunitou, je nutné sa v rámci komunity dohodnúť na spôsobe ako do mapy tie ktoré údaje zadávať, aby sme mali v mape akú takú konzistenciu.
Toto je aktuálna dohoda k spôsobu mapovania parkovísk vo WME pre Slovensko.
Prečítaj a daj vedieť, ak niečo nie je jasné alebo si myslíš, že je potrebné upraviť.
Pokiaľ postupuješ podľa dohody, tak by s akceptovaním editov nemal byť problém.
Predpokladám, že si robil niečo nesprávne a tak boli nekorektné edity odmietnuté/zmazané.

Vidím, že si s editovaním len práve začal, tak ešte pár základných liniek:
Tu je taký základný rozcestník pre waze SK komunity: www.wazer.sk
Slovenská Wazopedia.
Školenie pre editorov.
EfendiM9

Post by EfendiM9
Wazopedia dáva odpoveď:
Nemám co kreslit
EfendiM9