Croatian/Bosnian/Serbian

Questions or problems which are country-specific should be addressed in your country forum. You will not only connect better with your local community, but you can use your native language for more convenient communication.

Moderators: adriansinger, Unholy

Re: Croatian/Bosnian/Serbian

Postby danilo-p » Mon Apr 11, 2011 7:42 pm

jedini nacin je da ih pingamo kad ih vidimo na cesti i da tako stupimo sa njima u kontakt..jer oni pojma nemaju da postoji ovaj forum...kao sto ni ja nisam znao za njega dok mi Darija nije javila... a i ona je slucajno nabasala na njega.. pa ih mozda uspijemo nagovoriti da se bave malo i editiranjem.. :(((
danilo-p
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Postby railcar » Mon Apr 18, 2011 8:07 pm

Hi, I,m from Hungary, live in Hungarian Baranya, and i use waze on south-west-Hungary.

Now, I have drawn Baranjsko Petrovo Selo, close to the Hungarian border. Into the filed "City English Name" i wrote the Hungarian name (Petárda) because there live lot of Hungarians. What do you think, is it a good practice?
Area manager: Hungary, Dél-dunántúl - Country manager: Hungary
Hardware: Sony XPERIA SP Android 4.3
Car: Mazda 323, a narrow-gauge railcar
railcar
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Postby Lovas » Tue Apr 19, 2011 5:52 pm

Pozdrav svima sa podforuma,
nedavno sam instalirao Waze, sad se tek upoznajem sa njegovim radom. Verujem da ću i ovde anći potrebne odgovore.
Inače sam iz Srbije, okolina Zrenjanina, gde je "mrtva zona" što se tiše editovanih puteva.

Srdačan pozdrav za sve ex-yu forumaše
Lovas
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Has thanked: 1 time

Postby m_linc » Fri Apr 22, 2011 11:12 am

zasto je u RI izmjenjena cesta glavna?iz Primary u Minor Highway?

Minor Highways
Usually a narrower highway, 2 lanes or less, that has stops or traffic lights at almost every intersection, but is still a highway (minor state route or highways, or minor US route or highway)

a dio od raskrsca prema Krimeji pa do towera nema semafora....i tamo nemoze biti onda Minor...pa cak niti dalje prema Kostreni....pa i dalje...nema semafora...
m_linc

Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Postby Darija » Tue Apr 26, 2011 7:32 pm

railcar wrote:Hi, I,m from Hungary, live in Hungarian Baranya, and i use waze on south-west-Hungary.

Now, I have drawn Baranjsko Petrovo Selo, close to the Hungarian border. Into the filed "City English Name" i wrote the Hungarian name (Petárda) because there live lot of Hungarians. What do you think, is it a good practice?

Hi, I am an area manager for a big part of Slavonija, and I think You can edit as You did, it is better than english name of our cities!
Best regards and waze on! :)
Darija

Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Postby Darija » Tue Apr 26, 2011 7:34 pm

Lovas wrote:Pozdrav svima sa podforuma,
nedavno sam instalirao Waze, sad se tek upoznajem sa njegovim radom. Verujem da ću i ovde anći potrebne odgovore.
Inače sam iz Srbije, okolina Zrenjanina, gde je "mrtva zona" što se tiše editovanih puteva.

Srdačan pozdrav za sve ex-yu forumaše

Pozdrav i tebi, super je što nas pomalo ima sve više i više i baš je cool vidjeti nas na cestama!
Pozdrav i nadam se od tebe vidjeti puno editiranja, ne samo kopanja cesta :))))
Darija

Postby m_linc » Wed Apr 27, 2011 6:48 pm

hm....neki odgovor na moje pitanje?

hvalaaaaaaaaaaaa
:)
m_linc

Postby danilo-p » Thu Apr 28, 2011 8:59 pm

m_linc wrote:hm....neki odgovor na moje pitanje?

hvalaaaaaaaaaaaa
:)

nisam vec dugo bio na forumu i tek sam danas vidio pitanja.. kako mi u hrvatskoj imamo samo autopute i glavne ceste..na kraju ispada da su nam sve ceste priblizno jednake pa sam ceste D8 i D1 (odnosno drzavne ceste prvog reda ili nekadasnju Jadransku i Licku magistralu digao na malo veci nivo da se razlikuje od drugih cesti.. jer to tako rade i u Mireu i u cestovnim stampanim kartama koje se kupuju kod nas... magistralne ceste se oznacuju debljim linijama ili drugim bojama.. a kako je Jadranska magistrala (D 8) bila, kako na kojem mjestu i ovisno o tome ko je je editirao oznacena na sve moguce nacine osim kao freeway... odlucio sam da je cijelim putem oznacim jednako .. a kako bi se razlikovala od primary street ostalo mi je samo jos minor higway... ali ako se ne slazete sa mojim misljenje svi koji zele mogu je ponovo izmjeniti kako oni zele..ali ako ju vec mjenjaju nek je promjene cijelom dionicom u isti tip ceste... eto toliko od mene...
danilo-p
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 6 times

Postby Darija » Fri Apr 29, 2011 5:49 am

Ja bih državne ceste s jednoznamenkastim oznakama, kao što su D1, D2, D3....čak obilježila crveno, kao major highway, tako su neki i počeli po Dalmaciji, a ostele županijske kao minors, mislim da je totalno bez veze obilježavati kao streets ceste koje povezuju gradiće i gradove, ali nislim da to možemo i kasnije dogovarati, bitnije je da sve ceste povežemo za sada, da iscrtamo gradove, a poslije možemo brinuti o estetici :)
Super je kad iz neke ulice u Zagrebu uključim waze i upišem u drive direction neku ulicu u Rijeci, i dobijem iskalkuliranu CIJELU rutu! To nam je cilj, da iz bilo kojeg mjesta u HR možemo pomoću wazea putovati u drugo mjesto u HR!
I zato, editirajte, spajajte ceste, ulice, provjeravajte raskršća, rješite map problemse na svojim dionicama koje editirate i s vremena na vrijeme isprobajte opciju "drive to" iz neke točke do druge točke na karti, kako bi vidjeli gdje je problem!
Darija

Postby m_linc » Fri Apr 29, 2011 8:18 am

vidim da recimo ima zuta...naranđasta i neka smeđkasta...ali ima i blijedo zuta...sto je naprimjer od diracja pa do kastva...al mi nije jasno zasto bas u toj boji taj dio...onda od ulaza rujevica pa do krizanja sa vukovarskom..tj dio candekove...i ode dijela osjecke do tog isto krizanja u candekovoj...meni to nema previse smisla kako su oni napravili...a volio bi znat razlog...zasto tako?!

a smeđkasta je od plovanije pa do zminja i od zminja pa sve do zadra...ali i dalje...pa ajmo onda ovdje napraviti neku tablicu koja bi odgovarala ovim ocim cestama od waze...napisite prijedloge...

a ja sam pitao to s razlogom zato sto mi je bilo cudno...nije bila kritika:)samo pitanje:))
m_linc

PreviousNext

Return to Local Forums by Country (Language)