Problem z edycją mapy? Opisz go tutaj.

Post Reply

2 błędy na Zblewskiej Starogard Gdański

Post by MarudaGDA
Znalazłem błędy i podsunięte rozwiązania, jednakże każda próba skorygowania i zapisu powoduje wyświetlenie komunikatu błąd zapisu - spróbuj ponownie. Proszę o pomoc.

https://www.waze.com/pl/editor/?lon=18. ... 33&env=row
MarudaGDA
Posts: 87
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

POSTER_ID:16839548

1

Send a message

Post by MarudaGDA
OK, po skasowaniu rond i naniesieniu poprawek wszystko jest OK. Marcin, jakbyś mógł, na wszelki wypadek, rzucić okiem w ten rejon, to byłbym wdzięczny.

Rondo 1 - https://www.waze.com/pl/editor/?lon=18. ... 33&env=row

Rondo 2 - https://www.waze.com/pl/editor/?lon=18. ... 33&env=row

Jeśli wszystko jest OK, to mógłbyś zaakceptować odpowiedź i zamknąć wątek?
MarudaGDA
Posts: 87
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by MarudaGDA
Heh, miesiąc choroby, miesiąć doła bezrobotowego i zacząłem nie ogarniać.... DO ROBOTY, MARUDA, QRDE!!!!!!!
MarudaGDA
Posts: 87
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by MarudaGDA
OK, ktoś to zmienił:

https://www.waze.com/pl/editor/?lon=18. ... =243542416

Jeździło mi sie super na "zamotanej" wersji, która tu była. Wszystkie rozjazdy i pasy były zgłaszane. A teraz cztery nitki i jest OK? W weekend będę w Starogardzie - mam nadzieję, że mi zaraportuje, jak wcześniej, zjazdy etc.
MarudaGDA
Posts: 87
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by MarudaGDA
OK, to porobię rampy na tym skrzyżowaniu.

Co do pojedyńczej nitki ul. Zblewskiej: chciałbym zgłosić swój zdecydowany protest! 5m odstępu? Przepraszam, ktoś to na kamiennych tablicach wyrył? O ile się nie mylę, podstawą GPS jest logika struktury drogowej (jak np. z rampami; tu absolutnie nie ma o czym dyskutować. Do poprawki.). Może to wydać się dziwne, ale jest to główna droga w Starogardzie. Pomimo, że odstępy są niższe niż 5m, to sama logika zbudowania tej drogi wynikała z chęci wydzielenia pasów kierunkowych, jednokierunkowych zjazdów oraz braku możliwości (w większości ciągu drogowego) do dokonywania lewoskrętów (z wyłączeniem rond).

Pojedyńcza nitka jest zaprzeczeniem tej idei. Im prostsze tym lepsze? Absolutnie. Ale nie popadajmy w nadgorliwość, Proszę.

Prosiłbym o przywrócenie dwupasmowej (waze'owo) Zblewskiej w postaci, jaką miała wcześniej.
MarudaGDA
Posts: 87
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by MarudaGDA
Domyślam się, że mocno. :D Po prostu uważam, że po to przekazano "władzę" robienia map nam, użytkownikom, żebyśmy czasem nagieli te zapisy. Tak, są niezbędne, tak, wskazują kierunek w którym powinniśmy się posuwać i są wspaniałym guidlinem dla wszystkich.

Po prostu, jak to w życiu, nie da się przewidzieć oraz opisać wszystkiego i tutaj właśnie wkraczamy my, łajzowicze.

Z góry chciałbym też powiedzieć, że w przypadku ewidentnych uchybień (vide moje szalone skrzyżowanie) dyskusji nie będzie. Poprawię jak trza :)
MarudaGDA
Posts: 87
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by MarudaGDA
Zajmie i będzie pamiętał o uwagach :D
MarudaGDA
Posts: 87
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by MarudaGDA
Czy Zblewska zostanie przywrócona do stanu sprzed edycji do jednego paska, czy mam to ręczniezrobić jeszcze raz?
MarudaGDA
Posts: 87
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by MarudaGDA
maciej_friedel wrote:
Jeżeli uważasz, że 4 jezdnie na pasie o szerokości 20 metrów to dobry pomysł - to zrób.
Jak pisałem poniżej, każda droga ma swoją specyfikę. To, co w Wawie, Gdańsku czy Katowicach wydaje się absurdem w mniejszych miejscowościach jest dość istotne - zwłaszacza, że mniejsze mniejscowości wyjątkowo dbają o kształt i otoczenie swoich głównych dróg.

Tutaj nie chodzi o chęć dodatkowej roboty, czy punkty. Znam ten rejon oraz jego specyfikę i uważam, że tutaj ta krajówka - jakkolwiek nie wydawało się to dziwne - zasługuje na wyróżnienie pasów. Więc przywrócę kształt sprzed interwencji.

Z drugiej strony, z góry dziękuję za konstruktywną krytykę działań - mam dopiero 10k puntków za edycję i nie pretenduję do roli "mędrca" :D
MarudaGDA
Posts: 87
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by MarudaGDA
OK, po miesiącu jeżdżenia po okolicy muszę przyznać, że nawigacja absolutnie nic nie traci na jednonitkowości Waze'owej. Hm... Chyba trzeba odstawić Transport Tycoon :) Choć troszę szkoda, że odwzorowywanie, ze względów technicznych, nie może być na troszkę wyższym poziomie...
MarudaGDA
Posts: 87
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times
Send a message