Post by guri211
No toto bude chciet zase nejaky odchyt paketov, inak to nevidim :( Evidentne urobili zmenu v infrastrukture - cez staru sa mi vracaju uz iba blizke eventy z wroaddovho FTW, ziadni aktivni wazeri.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
foxitrot wrote:Super, uz to ide.
Hej, bolo to treba nechat vyhnit :D Uvidime ci sa to casom zase nepokazi, ale potom by som odporucal uz dotlacit uja Waze k "near you now" aby tie cisla boli presnejsie a ziskavat rovno tie.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Evidentne menia infrastrukturu a raz to ide na novej, raz na starej.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Priatelia moji, mrzia ma tie statistiky, este par dni potrva kym dokladne preskumam zmeny.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Zase len prepli, nerobim s tym nic zatial. Cakam kym sa to nejako ustali (a idealne aby nam konecne implementovali "Near you now").
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
porubcan wrote:teda by sa dalo odvodit, ze na SK mame zhruba max. do 7000 aspon trochu aktivnych Wazerov
Kokos, genialny napad! Ze nas to skor nenapadlo podla toho zistovat... Bohuzial do scoreboardu som sa zatial nedohackoval, takze automaticky to zistovat zatial nepojde, v kazdom pripade manualne to urcite pojde :)

Wazestats nameral 3500 aktivnych wazerov na uzemi BA, takze ten pocet pre SK by mohol +/- sediet.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Osobne som celkom rad ze ten reklamny system spustili. Konecne krok vpred k zarabaniu, t.j. mame ako-taku sancu ze sa veci pohnu k lepsiemu. Dufajme v stabilnejsi system, odstranenie bugov, implementaciu novych ficuriek...

BTW keby som ti povedal v januari 2012, ked sme mali v BA 600 aktivnych wazerov, ze do roka budeme mat 6-nasobok, veril by si mi? ;)
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Ahojte,

Po dlhsom case som upravil zber dat pre wazestats. Pocty wazerov v BA a Prahe v spicke uz presahovali limity zberneho systemu. Este vacsi problem to zacal byt odvtedy, co realtime vracia iba 20 nahodnych wazerov v okoli namiesto 40.

Takze co sa zmenilo:
1.) Odteraz ak pocet prihlasenych wazerov v ktoromkolvek sledovanom regione prekroci 120, nacitavaju sa vzorky nie kazdu 1 minutu, ale dookola s malym delayom. Toto by malo priniest realnejsi (vyssi) pocet wazerov v grafe v spickach. Aktualne rozdiely v extremnej spicke boli uz aj 100 wazerov oproti Near you now (v neprospech wazestats), cize dufam ze to pomoze.

2.) V 3. grafe "Počet minut přihlášeno a naježděno" sa konecne budu zobrazovat podstatne realnejsie cisla. Toto sa pokusim vysvetlit podrobnejsie: Pociatocny navrh pred rokom ratal s tym, ze ak je wazer online, podari sa mi k nemu nacitat data aj o minutu. Toto fungovalo iba do momentu, kedy sme mali prihlasenych max. 40 wazerov v regione (ano, skutocne, aj taketo zle casy tu boli :) ). Uz aj vtedy vsak boli trochu skreslene data o najazdenych minutach, lebo sa do driving minutes neratali cakania na semaforoch / v zapche (toto bolo diskutabilne ci aj to zaratavat, ale rozhodne ano, lebo medzi dvoma vzorkami mohol realne prejst od jedneho semaforu k druhemu). Od momentu, kedy pocet wazerov presiahol 40, boli data skreslene, pricom skreslenost dat narastala s poctom wazerov (a vyrazne narastla znizenim vratenych wazerov zo 40 na 20). Sucasna implementacia ciastocne riesi oba problemy. Pocita s tym, ze data o konkretnom wazerovi nemusia prist v kazdej vzorke (je tam nastaveny timeout 10 minut, do ktoreho ak sa neobjavi v datach, znamena ze bol odhlaseny v case ked sme ho naposledy videli) a zaroven pocita s tym, ze wazer moze pocas svojej cesty zastavovat (tu je tiez limit 10 minut - ak sa do 10 minut znovu nerozbehne, znamena ze definitivne zastal a naposledy jazdil v case posledne nacitanej vyssej rychlosti).

Tesim sa co to spravi s datami.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Bohuzial zatial nie, testoval som to a dokaze to spolahlivo handlovat max. 3 mesta :( Ak by tam bolo toho viac, uz by sa to nestihalo tocit max. do minuty (vyuziva to klientsky protokol).

Casom ked odchytim komunikaciu "near you now" a bude spustena aj pre dalsie mesta, by som mohol doplnit aspon graf poctu simultanne prihlasenych.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
guri211 wrote:Bohuzial zatial nie, testoval som to a dokaze to spolahlivo handlovat max. 3 mesta
Tak predsalen je tu urcite svetielko nadeje :) Testujem novy sposob preberania dat, ak budu testy uspesne, mozme pridat dalsie mesta. Avsak vopred upozornujem ze to budu statistiky vyhradne s aktivnymi wazermi (t.j. ti, co si len doma v obyvacke zapnu waze, ale realne s nim nikde nejazdia, v novych statistikach nebudu). Toto nie je moj vymysel, to by bolo obmedzenie ziskavania dat novym sposobom.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia