Post by bebebrumik
Taky mám A5 a nemám s ní problém. Nápisy na cedulích a značky z toho jsou poznat dobře a případný záznam nehody by určitě taky postačil. V noci je to horší, ale nemyslim že by další kamery to měli jinak.
bebebrumik
Area Manager
Area Manager
Posts: 1014
Has thanked: 140 times
Been thanked: 192 times
Send a message
Editor L5

Post by Bew1One
Musíš ale vzít v potaz to co říká GinBook - aktuální mapa ve Waze je mnohem komplexnější, stále se doplňuje a spřesňuje silniční síť, doplňují landmarky ... a ty data (nebo ta data) se prostě přenést musí.
Myslím že co se hlášení a dopravního provozu týče není důvod aby to tam narostlo (pominu-li jako důvod, že těch hlášení je taky více než dříve). Ale protokol jsem fakt nestudoval, jak náročný je a jestli by mohl být "hubenější".
Bigmen_cz wrote:GinBook, ano, nepříjemné to je. Vždyť vše, co jsme potřebovali, fungovalo i s nižší spotřebou dat (uzavírky, kolony... ještě možná lépe, než dnes) a v dřívějších klientech byla, podle mě, lepší grafika-přehlednější. Pravda, ty blbosti, jako chat s přáteli,( který stejně nikdo nevyužívá, protože navigace má navigovat a na chatování jsou jiné prográmky), reklamy, věčné otravování, zda jedu tam, zda cestu odložit nebo jet hned, tam nebylo. No jo, pokrok a Google nezastavíš! Google, do čeho se poslední dobou vrtá, ztrácí na kráse, která je v jednoduchosti a přibývá reklam.

Porubcan, ty typy, jak ušetřit data, jsem samozřejmě četl

Děkuji oběma za reakce!
Bew1One
Posts: 2109
Answers: 2
Has thanked: 122 times
Been thanked: 313 times
Send a message

Post by Bigmen_cz
Zdravím! Již delší dobu, asi od léta 2016 pozoruji, že Waze potřebuje pro provoz více dat, než tomu bylo např. v roce 2015. 2015 cesta Praha-Domažlice, což je v pohodě do 200 km cca 2,5 MB, nyní na pár desítek km pár desítek MB. Kde je příčina? Plánuji cestu do zahraničí, cca 1200 km 1 cesta a říkal jsem si, že balíček 150 MB mě bude stačit na provoz navigace i ostatní nenáročné používání mobilu, nyní mám z toho obavu. Nečekám, že mě někdo poradí s datovým tarifem, jen mě zajímá, kde nastala ta změna v nenažranosti Waze.
Bigmen_cz
Posts: 49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times
Send a message
Poco X3 NFC, android 12; Xiaomi Note 4, android 7.0; WAZE vždy aktuální verze; Opel Zafira-nafta, Ford Focus-nafta

Post by Bigmen_cz
GinBook, ano, nepříjemné to je. Vždyť vše, co jsme potřebovali, fungovalo i s nižší spotřebou dat (uzavírky, kolony... ještě možná lépe, než dnes) a v dřívějších klientech byla, podle mě, lepší grafika-přehlednější. Pravda, ty blbosti, jako chat s přáteli,( který stejně nikdo nevyužívá, protože navigace má navigovat a na chatování jsou jiné prográmky), reklamy, věčné otravování, zda jedu tam, zda cestu odložit nebo jet hned, tam nebylo. No jo, pokrok a Google nezastavíš! Google, do čeho se poslední dobou vrtá, ztrácí na kráse, která je v jednoduchosti a přibývá reklam.

Porubcan, ty typy, jak ušetřit data, jsem samozřejmě četl

Děkuji oběma za reakce!
Bigmen_cz
Posts: 49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times
Send a message
Poco X3 NFC, android 12; Xiaomi Note 4, android 7.0; WAZE vždy aktuální verze; Opel Zafira-nafta, Ford Focus-nafta

Post by bures
pvo11 wrote:Na kruháči pozor, někde musíte dát přednost zprava
http://auto.idnes.cz/kruhove-objezdy-02 ... tomoto_fdv
A já bloud myslel, že přednost zprava na křižovatce platila odjakživa. ;) Toto je přece věc, která platí odjakživa, jenom se na kruháče většinou přidávají značky dej přednost.
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by bures
Chyby se ztrátou trasy (zelená čára vede mimo cestu) se vyskytují v UR stále. Jenom jsem je přestal hlásit výš.
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by bures
jardacz wrote:Jsem rád, že je nás nespokojených čím dál více :-)
http://forum.autoforum.cz/viewtopic.php ... &start=370
Ty z toho máš radost?
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by bures
tex232 wrote:Myslím že obrázek v patičce mi leccos objasnil :mrgreen:
Čekal jsem, kdo s tím první vyrukuje. :)
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by ChoseS
neviem či už niekto postrehol:

Polícia si pre verejnosť pripravila špeciálnu akciu s názvom Rýchlostný maratón. V rámci nej budú mať ľudia možnosť prostredníctvom stránky ministerstva vnútra navrhnúť úseky, na ktorých majú policajné hliadky merať rýchlosť.
ChoseS
Area Manager
Area Manager
Posts: 280
Has thanked: 17 times
Been thanked: 55 times
Send a message
Local Champ | AM celé SK
CAT S61 | Android 7.0 | white VW T5

Post by ChoseS
Neviem kam to hodit...
Az by ma niekto hladal, tak nehladajte, som na sluzobke...asi do stvrtku
ChoseS
Area Manager
Area Manager
Posts: 280
Has thanked: 17 times
Been thanked: 55 times
Send a message
Local Champ | AM celé SK
CAT S61 | Android 7.0 | white VW T5