Post by Kebb01
komichal wrote:převrátíme-li logiku, pak můžeme říct, že "je-li určité místo významově natolik zásadní, že poskytuje dodatečnou orientaci řidičům, pak je možné jej zachytit jako místo typu "Plocha".

Pokud se rozhodneme toto pravidlo aplikovat plošně (tj. nejen na železniční stanice, ale i na autobusová nádraží atp.), doplním to explicitně do Wiki, ať je to jasné a nemusíme dovozovat. Za mě to smysl dává.
Tahle myšlenka se mi taky líbí, pokud je místo samostatné a dostatečně veliké, dávat to jako "plocha" a pak, pokud lokace obsahuje včleněná místa, ty tam dopíchat jako body:
příklad:
1) často narazím na budovu obecního úřadu (plocha), která v sobě skrývá knihovnu (bod), poštu (bod)
2) když narazím na samostatnou budovu knihovny, tak by to mohla být "plocha" stejně jako samostatná pošta
3) banka - pro někoho důležité (ve wiki "bod"), myslím si, že když je to velká budova, klidně by mohla být jako "plocha", na jednu stranu je to významná budova, na druhou stranu s plochami vypadá město jako město a ne jako pavoučí síť :) Pokud je v bance bankomat, píchnout ho jako "bod"
atd.

Ve wiki je napsáno MŠ a jesle - bod - na to by se pravidlo zmíněné komichalem mohlo vztahovat taky, mnohde MŠ zabírá půl bloku (plocha), jinde je to součást jiného objektu (bod).

Samozřejmě je to jenom hrubá úvaha, musel by se ty pravidla nějak definovat, ale nepřipadne mi špatné, mít velké budovy jako "plochy"

Dokonce by se mi chtělo navrhnout, aby se plocha/bod zadávalo podle velikosti místa a citu editora, jak vlastně vyplývá z ostatních příspěvků výše, otázka však, zda by to nevedlo k anarchii :)

To jenom jako slova k zamyšlení :)
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Posts: 707
Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times
Send a message
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
Sleeping editor for Silesia & West of the Northen Moravia ║ Xiaomi Redmi Note 10 on the board of Renault Mégane

Post by Kebb01
paaulo23 wrote:Moj nazor je uplne iny. Uz som tu pisal, ze podla mna je vyznamna plocha vzdy. Ako orientacny bod, to je jasne, ale aj nie vzdy dolezite plochy vytvaraju realisticku schemu ci uz v klientovi alebo live mape. Tym to robi waze graficky pritazlive a konkurencne schopne inym navigaciam.
Cize moj nazor je ako pisal vitj:
V podstate by mohla byt hranice 40m2 od ktere je landmark videt.
Co sa tyka bodu, osobne som ho vyuzil zatial len raz, a to ze som ho zaeditoval a odskusal a toto vyuzitie sa mi pacilo: terminaly na letisku ako body. Plocha cele letisko. Inav vela inych bodov pre mna straca vyznam.
To je přesně to, co jsem myslel svým příspěvkem, taky si myslím, že plochy dělají v navigaci město městem :) Asi jsem to nepodal úplně jasně :) Ale myslím, že názor máme stejný nebo alespoň podobný, jestli si pamatuji, tak jsme se o tom bavili i v Ostravě na cigárku :)
Mě ostatní body nepřipadají bez významu.

Příklad:
1) bod - potřebuješ někoho vyzvednout na zastávce dálkového autobusu, dáš vyhledat zastávku a šup, waze tě tam navede a nebudeš se muset ptát :) - zastávka DÁLKOVÉHO (ne MHD) autobusu - BOD, autobusové nádraží - PLOCHA
2) bankomat - BOD, kolikrát jsem potřeboval vybrat na dovolené peníze a hledal jsem bankomat
3) spousta lidí chce dojet k nějakému cíli, který jiným připadne nedůležitý, hledá např. knihovnu (tohle jsem popsal výše), školu, jesle, obchod (když je jako součást nákupního centra)

Tady jsem body zkoušel v nákupním centru podle návodu z wiki:
http://www.dammerung.cz/temp/nakupni_centrum2.jpg
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Posts: 707
Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times
Send a message
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
Sleeping editor for Silesia & West of the Northen Moravia ║ Xiaomi Redmi Note 10 on the board of Renault Mégane

Post by komichal
Příležitostně se ve Wiki drápu, ale nerad bych se drápal jinak, než jaká je globální vize vargosze nebo kohokoliv jiného...

Je něco, co na wikině hoří a je potřeba to hasit prioritně? Vargosz tam toho dal už hodně. Pokud by byla potřeba kapacita na "překlápění" angličtiny do CZ, našla by se. Nepravidelně, ale našla.
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by komichal
Mně přijde nadmíru užitečná stránka http://wiki.waze.com/wiki/Junction_Style_Guide, takže bych se do ní pustil, akorát si nejsem jist, jestli už to někde v CZ wiki není, tak ať nedělám dvojitou práci...
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by komichal
Pustil jsem se do toho. Chvilku to potrvá. :)
http://wiki.waze.com/wiki/Pr%C5%AFvodce ... 5%BEovatek

Dal jsem link i na homepage.
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by komichal
Co klepnout vlevo v seznamu coutries na "Czech"?
Kde jsem to namátkou zkusil, tam to fungovalo. Akorát to není moc pohodlné.

Alternativně můžem dávat an začátek každé wiki stránky ikonku domečku s popiskem "Zpět na výchozí stránku".
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by komichal
No ne, já to myslel naprosto normálně a nezákeřně... :)
už jsem byl zanořený kdysi i na jakési stránce, kde ten seznam jazyků vlevo vůbec nebyl, tak jestlis třeba neuvízl i tam. Mně osobně ten odkaz "Czech" přijde dost blbě dostupný, je jich tam moc a není to "pro blbý". Pokud se usnesem na domečku v záhlaví každé stránky, připravím návrh. Ten pak můžem smést ze stolu. :)
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by komichal
Zkusil jsem tedy v tomto tématu názorně ukázat, jak by to mohlo vypadat, pokud na každou stránku umístíme odkaz na domovskou stránku:
https://wiki.waze.com/wiki/Pr%C5%AFvodc ... 5%BEovatek

Postačí na každou stránku v režimu editování zdroje vložit následující kód jako úplně první řádek:

Code: Select all

[[File:CzechHomeIcon.jpg|CzechHomeIcon.jpg|link=Czech]]
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by komichal
Moc si nejsem jist, co tam bylo za problém, nicméně nevylučuji jej a předem děkuji za upozornění i opravení. Jde mi to jak psovi pastva...
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by komichal
Konečně jsem to dorazil, bylo by dobré, kdyby to nějaký protřelý L4/L5 editor ještě přečetl, jestli je vše v souladu s tím, co v ČR děláme a neděláme, přece jenom to není jen holý překlad, ale prakticky pořád člověk musí mít na paměti naše specifika a kdoví, jestli jsem něco nepřehlédnul.

https://wiki.waze.com/wiki/Pr%C5%AFvodc ... 5%BEovatek

A já si vyhlídnu další oběť. :)
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message