Post by ermorek
Koukám na to, jen se mi teda nezdá, že bych upravoval ulici Dukelská a něco napojoval na hlavní silnici. Vidím že je tu "upraveno mnou", ale stejně se mi nezdá, že bych tady něco napojoval na zamčený segment. Co se týče nějakého stínu, tam jsem vůbec nic neřešil, geometrie moc nevím co znamená,ale předpokládám, že se jedná o úhly mezi cestami. Já jsem ulici Komenského pouze posunul, úhly jsem zachoval, takže pokud tam něco bylo, zůstalo to i po posunutí. No, budu se ještě muset v editování zdokonalit :)
ermorek
Posts: 75
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by ermorek
Dík za vysvětlení :)
ermorek
Posts: 75
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by ermorek
Jak vyhledat problémy v mapě? Projel jsem trasu od Ostravy do Liberce a mapa prostě nejde více oddálit, nebaví mě pořád projíždět celou trasu abych zjistil zda v mapě není nějaký problém? Otázka č.2, existuje nějaká externí waze aplikace pro editaci, abych to nemusel dělat v prohlížeči?
ermorek
Posts: 75
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by ermorek
Ok, validátor najdu kde? To je nějaký addon do prohlížeče? Edit, něco jsem našel, jdu to vyzkoušet.
ermorek
Posts: 75
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by ermorek
Addony jsem nainstaloval. Validátor je super, hned se koukám na pár chyb, které jsem sám udělal... zapomenuté šipky a podobně... Co mě trochu obtěžuje, že jsou křižovatky automaticky nastaveny na "všechna odbočení zakázána" přitom tuto možnost používám minimálně, většinou je odbočení povoleno. Takže další klikání navíc, už mám vyklikaný prst :D
ermorek
Posts: 75
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by ermorek
Poslední dotaz, s geometrií zde jak? Absolutně netuším jak by to mělo být dobře, aby se to chovalo jak má.
https://www.waze.com/cs/editor/?zoom=7& ... layers=965
ermorek
Posts: 75
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by ermorek
No asi není nic špatně, jenom se ptám zda je to dobře. Nevím si totiž rady v případech, kdy je odbočka pod velmi malým úhlem. Mám zachovat úhel tak jak je v satelitním podkladu? Nebo je tam třeba udělat nějakou vychytávku, aby šlo vidět, že mám odbočit vpravo a né se držet vpravo?
ermorek
Posts: 75
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by ermorek
Díky. Pročtu.
ermorek
Posts: 75
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by ermorek
Nejen s Waze, ale také s navigací Sygic se mi mnohokrát stalo, že jsem prostě neodbočil, protože jsem se měl držet vlevo, držel jsem se vlevo a ejhle "přepočet trasy", protože držet se vlevo nestačilo... Záleží na posouzení situace, což může být někdy problém. Je to prostě prekérní situace :D

Ještě jedna otázečka na aplikaci. Všiml jsem si, že se mi zobrazují při navigaci dvě rozdílné ikony pro kruhový objezd. Nepřišel jsem ale na to, jaký je v nich rozdíl. Někdy vidím kruhový objezd se šipkami a uvnitř číslo výjezdu, někdy vidím třeba půlkruh zakončený šipkou na straně výjezdu. Nějaké nápady?
ermorek
Posts: 75
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by ermorek
porubcan wrote:https://www.waze.com/wiki/Creating_and_ ... structions
pre "normalne" kruhace hlasi na kruhovom jazde odbocte vpravo/vlavo / pokracujte rovno
pre ostatne kruhace je to pouzite X-ty vyjazd
Rozumím co chceš říct, ale pro mě to postrádá logiku, Kruhový objezd je prostě kruhový objezd, tak jaký normální a ostatní :D
ermorek
Posts: 75
Been thanked: 2 times
Send a message