Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by ermorek
Zdravím, zmizely starší projeté trasy a to co jsem projel už minulý týden se mi ne a ne ukázat v mapě. Ony ty projeté trasy, resp. místa která jsem projel před nějakou dobou, můžu editovat jenom po určitou dobu? Díky :)
ermorek
Posts: 75
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by ermorek
Beru na vědomí :)
ermorek
Posts: 75
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by EttoreCZ
Ahoj, Waze už nějakou chvilku používám, ale tohle asi stejně bude začátečnická otázka (pokud už se to tu někde probíralo, tak poprosím o nasměrování):

Nemám českou dálniční známku a vždy mně Waze správně navigovalo mimo placené úseky českých dálnic (stejně tak v sousedních zemích). Příští týden se ale poprvé chystám autem na dovolenou do Chorvatska, a tak se chci podívat, kudy trasa podle Waze přibližně povede. Momentálně jsem v Havlíčkově Brodě a jako cíl zadávám destinaci na ostrově Krk. Waze trasu vypočítá, ale když si dám přehled tak vidím, že z H.Brodu mě směřuje na D1 a po D1 do Brna, a to přesto, že dálniční známku, jak jsem psal výše, ve Waze zadanou nemám. Stejně tak navržená trasa v přehledu vede i po dálnicích v Rakousku a Slovinsku.

Přepočítá to Waze mimo placené dálnice až se opravdu vydám na cestu, nebo dělám něco špatně? Mám nastaveno vyhýbání se placeným úsekům a žádnou dálniční známku (planuji ale pořídit tu rakouskou).

Předem díky za odpověď zkušených! ;)
 
 
 
EttoreCZ
Posts: 1
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by Fargoniac
Ahoj,

Jako naprostý nováček bych měl pár otázek. Na začátek se omlouvám za formátování, ale píši z telefonu. :)

1. Benzínové pumpy

Existuje nějaká možnost, jak nechat zobrazovat benzínové pumpy na mapě? Nemyslím tím možnost přes Navigavat -> Benzínové pumpy. Prostě bych jel a najednou by se objevila ikonka s cenou?

2. Zobrazení objektů v navigaci

Cca 2 dny zpět jsem do mapy přidal pár objektů jako hotel a pension. Tyto objekty se pak zobrazí i v navigaci jako "šedivé objekty"?

3. Odpověď na zprávu přes navigaci

Dá se nějakým způsobem zpětně odpovědět na zprávu, která mi přišla přes navigaci?

4. Přiblížení

Nedá se navigaci nějakým způsobem vnutit vlastní přiblížení? Dost často používám navigaci jenom pro "průjezd" (=navigace jenom zobrazuje kudy jedu, tedy nenaviguje) abych věděl o zatáčkách. Současné automatické přiblížení a přiblížení při vypnutém automatu je pro mě dost kostrbaté.

5. Cachování mapy

Myslel jsem, že "dlaždice" kterou jsem projel se cachuje. Ale zrovna teď jsem jel trasu tam i zpět a při zpáteční cestě bylo poznat, že se cesta "tahá" znovu. To při horším signálu znamenalo, že chvílemi jsem jel "bez cesty".

6. Opakování uzavírky

Další dotaz se týká uzavírky silnic. Tady u nás je velmi časté, že přes léto jsou silnice sjízdné. Ale v zimě se už jedná o nesjízdné silnice. Dá se nějakým způsobem vyřešit to, že by se uzavírka každý rok opakovala třeba od 1.12 do 1.4?
Fargoniac
Posts: 2
Send a message

Post by Fargoniac
Díky za reakci. Jenom k tomu bodu 1. Špatně jsem to vysvětlil, nejde o barvy ale o to, zda se vůbec zobrazí. :)
Fargoniac
Posts: 2
Send a message

Post by Fargotroniac
Ahoj,
Jsem ve Waze nový a narazil jsem v našem okolí na uzavírku, která je zanesená v mapě. Daná uzavírka ale již neplatí (došlo k otevření silnice dříve, konkrétně v pondělí 17.4.2023) a nyní je zde zákaz pouze pro vozidla nad 3,5 tuny (mimo dopravní obsluhu). K ukončení této uzavírky došlo kvůli uzavření jiné komunikace. Konkrétně se jedná o silnici 32547 z obce Mostek (okres Trutnov) do obce Dolní Olešnice.

Jak přes aplikaci (popřípadě web) správně hlásit takovou věc?

Přikládám screenshot mapy dané oblasti.
Bez názvu.png
(290.2 KiB) Downloaded 70 times
 
Děkuji za rady
 
Fargotroniac
Posts: 2
Send a message

Post by Fargotroniac
Původně být měla, ale nakonec došlo ke změně protože nebylo kudy jinudy přesměrovat autobusy. :D

Díky, příště to vyzkouším přes live mapu. :)
Fargotroniac
Posts: 2
Send a message

Post by Finreeal
Dobrý den,
Stále nevím na co funguje fórum.
Můžete mi říct na co se celkově používá?
Děkuji
Finreeal
Posts: 3
Send a message

Post by Finreeal
Zdravím, 
Po delší době edituji ale při každém uložení (místa nebo segment) mi zešedne obrazovka a zamrzne celá stránka, musím ji tedy znovu načíst. 
Ještě k tomu mám vlevo nahoře žlutý vykřičník. (viz.foto): https://ctrlv.cz/YZnY
Mám jen já ten problém nebo ne a co mám dělat? Díky
Finreeal
Posts: 3
Send a message

Post by Finreeal
Bew1One wrote: Sun May 29, 2022 8:15 pm
Technik_Happy wrote: Sun May 29, 2022 5:11 pm Zdravím, 
Po delší době edituji ale při každém uložení (místa nebo segment) mi zešedne obrazovka a zamrzne celá stránka, musím ji tedy znovu načíst. 
Ještě k tomu mám vlevo nahoře žlutý vykřičník. (viz.foto): https://ctrlv.cz/YZnY
Mám jen já ten problém nebo ne a co mám dělat? Díky


 
I samotné Waze, potažmo WME, se ti zjevně snaží (zatím zdá se neúspěšně) naznačit, že by jsi se k editování vracet neměl. ;)
 A pokud opravdu edituješ způsobem který jde vidět na obrázku, tak se k tomuto doporučení přikláním i já. Zásobu jižního ovoce pro některé vybrané editory máme stále připravenu a naše paměť/zkušenost je v některých ohledech neúprosná.

 
Zdravím, Úplně jsi mi neodpověděl na otázku co dělám špatně ale řekl jsi mi svůj názor. Nicméně přiznám se, a to musíš uznat i ty že se rádi moc nemáme.  Rád bych se dozvěděl co dělám špatně a popřípadě to napravil.  Udělal jsem pár velkých chyb a jsem si toho vědom. 
 
Finreeal
Posts: 3
Send a message