Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

[L4] Opava / nám. Svobody x Hradecká, Nádražní okruh

Post by Kebb01
Dobré sobotní ranko,

prosím o odemčení těchto segmentů: https://www.waze.com/cs/editor/?lon=17. ... ,144371744
Poladím geometrii na okruhu a je tam špatně odbočení z nám. Svobody na Hradeckou.

Díky Kebb
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Posts: 707
Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times

POSTER_ID:16565488

1

Send a message
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
Sleeping editor for Silesia & West of the Northen Moravia ║ Xiaomi Redmi Note 10 on the board of Renault Mégane

b-007
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 2289
Has thanked: 119 times
Been thanked: 430 times
Send a message

Post by GinBook
Kluci, pokud mozno ty chodniky spise smazte nez delejte.


Komentář z telefonu.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by Grepa
sindelm wrote: Ale cesty mezi bloky na sídlišti, přes parčík 50x50m se sochou uprostřed atd... bych nedělal.
Ano tyto segmenty bych doporučoval systematicky pročišťovat :).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Kebb01
to rst193: Díky, možno zkontrolovat, zamknout.

to sindelm: Myslím, že chodníků tam je přiměřeně, Opavu jsem dělal na začátku svých editací, tak jsem se možná místy rozjel, když jsem zjistil, že každý junction zdržuje, tak jsem se snažil to nepřehánět a napojovat chodníky jenom na už stávající junction. Většinou jsem je tehdy používal na dokreslení náměstí apod. Po chodnících se stejně nejezdí, takže je beru jako dokreslující prvek města. Popř jsou záměrně napojeny tam, kde je prospěšno, aby bylo více junction a navigace tam nenavigovala pokud nemusí.
Btw díval jsem se, cos upravil: Zprůjezdnění Ostrožné, je to pěší zóna vyznačena značkami a vjezd je povolen jenom zásobování, takže myslím, že private road to vystihuje; úsek Popské mezi Ostrožnou a parkem u Horního náměstí jsem vrátil na neprůjezdný chodník, jsou tam umístěny balvany blokující průjezd, takže by bylo matením nepřítele, umožnit do ní navigaci. Stejně naproti výjezd do ulice U Pošty...
Dostanu se k počítači až večer, tak se na centrum podívám, ale myslím, že odpovídá skutečnosti.

Díky za koment
Kebb
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Posts: 707
Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times
Send a message
Last edited by Kebb01 on Sat Apr 26, 2014 2:45 pm, edited 1 time in total.
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
Sleeping editor for Silesia & West of the Northen Moravia ║ Xiaomi Redmi Note 10 on the board of Renault Mégane

Post by Kebb01
GinBook wrote:Kluci, pokud mozno ty chodniky spise smazte nez delejte.


Komentář z telefonu.
Ok, jak jsem psal, byl to jeden z mých prvních počinů, tak jsem je tehdy dělal a pak se k tomu nevracel, mrknu na to večer.
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Posts: 707
Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times
Send a message
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
Sleeping editor for Silesia & West of the Northen Moravia ║ Xiaomi Redmi Note 10 on the board of Renault Mégane

Post by Kebb01
sindelm wrote:
Kebb01 wrote:to rst193: Díky, možno zkontrolovat, zamknout.

to sindelm: Myslím, že chodníků tam je přiměřeně.

Btw díval jsem se, cos upravil: Zprůjezdnění Ostrožné, je to pěší zóna vyznačena značkami a vjezd je povolen jenom zásobování, takže myslím, že private road to vystihuje; úsek Popské mezi Ostrožnou a parkem u Horního náměstí jsem vrátil na neprůjezdný chodník, jsou tam umístěny balvany blokující průjezd, takže by bylo matením nepřítele, umožnit do ní navigaci. Stejně naproti výjezd do ulice U Pošty...

Kebb
Eh, Co? Jak to? Vždyť ty dvě ulice jsem dával/nechával jako broadwalk - právě kvůli těm šutrům a překážkám, celé jsem to tam projížďel se streetview a především řešil ty jednosměrky. Několik segmentů jsem přvedl na private, ale ty dva zmíněné ne. Mám ale teď omezená data...
Ahoj Sindelme, tak to nám do toho vlezl ještě někdo další :) Opavu znám jako své boty, takže mě průjeznost těch dnou segmentů kopla do oka, byly zaznačeny jako "street", dal jsem je zpět na "broadwalk".
Naopak na náměstí osvoboditelů jsem ty dva segmenty překlopil ze street na private.
Tady pozor! Je tam výjezd z podzemních garáží na ulici Nákladní. Na 85% je z těch garáží výjezd na nám. Osvoboditelů povolen (takže private bych minimálně v tom jednom úseku nedával), zajedu to prověřit.
Ještě je tam nejmíň jeden kandidát, ale nevím, kde končí a přechazí do trvalého zákazu.
Pošli permalink, mrknu na ten zmíněný segment.
Chodníky (a jiné nesjízdnosti): podle mne mají smysl eventuelně:
- tam, kde je jinak zřetelná cesta přerušená přkážkou (šutr, zábradlí), avšak v mapě to není zjevné (zabrání to i tomu, že to tam někdo bezmyšlenkovitě propojí)
- tam, kde mi to dá informaci při pohledu do mapy, kam lze dojít a pokud toto zároveň při stání v terénu není zjevné (cesta přes nějaký rozsáhlejší lesopark, les a tak)

Ale cesty mezi bloky na sídlišti, přes parčík 50x50m se sochou uprostřed atd... bych nedělal.
S tím nemůžu, než souhlasit.

Pěkný den přeji
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Posts: 707
Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times
Send a message
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
Sleeping editor for Silesia & West of the Northen Moravia ║ Xiaomi Redmi Note 10 on the board of Renault Mégane

Post by Kebb01
Už ho někdo smazal spolu s jinými...
Byl to myslim tento - ted jsem ho narychlo nacrtl, bud ho pojmenuj nebo smaz...
Ten bych tam nechal, je to už součást Horního náměstí, ulička více méně jenom pro divadelníky a katedrálu. Vložil jsem tam ještě tento segment https://www.waze.com/editor/?lon=17.901 ... =251153429 , aby to nelákalo spojit, tam neprojedeš, možná na kole... :)
Ono je to nakonec skoro fuk, může to být asi jak street, tak private (což víc odpovídá značení), výjezdu z parkoviště to nezabrání. Ale mohlo by to eventuelně zabránit routování přes ty podzemní garáže v případě nějakého problému na ve sjízdnosti silnice kolem.
Ok, necháme to na private, těmi garážemi by to routovat nemělo, je tam parking lot a mám dojem, že přes ty to neroutuje.
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Posts: 707
Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times
Send a message
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
Sleeping editor for Silesia & West of the Northen Moravia ║ Xiaomi Redmi Note 10 on the board of Renault Mégane


Post by sindelm
Neni tam tech chodniku nejak moc? (I na jinych mistech). A chceme aby mely gementy koncovy uzly jen polozene na jinych segmentech?
https://www.waze.com/editor/?lon=17.902 ... ,235468581
Centrum by taky chtelo revizi, upravil jsem tam sice par veci, ale mam omezenej pristup na net.
sindelm
Posts: 521
Has thanked: 1 time
Been thanked: 32 times
Send a message