Post by kaga_cz
Futura delala puvodni. Novy je z udaju poskytnutych obecnima uradama, tezko si na tyto udaje nekdo da copyright - ob.urady jsou financovane z verejnych zdroju.

Odesláno z mého GT-S7580 pomocí Tapatalk
kaga_cz
Area Manager
Area Manager
Posts: 141
Has thanked: 38 times
Been thanked: 24 times
Send a message


Post by kaga_cz
porubcan wrote:Nie sme tu od toho aby sme mohli rozhodnúť, ci je nejaky externý zdroj legálne použiteľný pre editovanie mapy.
Takze akékoľvek kopirovanie je zakázané. Mozeme používať streetview a skúsenosti, ci oci používateľov (vrátane vlastných). Čokoľvek čo davame do mapy musi pramenit len z tohto.
K tomuhle: za chvilku (ehm... snad letos) by měl být oficiálně spušťený Registr Adres MV SR, výstupy z něj by měly být poskytovány bezplatně a to včetně OpenData datasetú. Tak snad už i na slovensku nebude třeba za tyhle infomace platit :-D (český UIR-ADDR je free už od jeho první implementace někdy v r.1999 :-D).

Citace z připravované uživatelské příručky RA: "Služba Poskytnutie datasetov adresných bodov obce alebo časti obce po vyplnení údajov obce (alebo časti obce) zašle do elektronickej schránky používateľa dataset adresných bodov danej obce (alebo časti obce). Služba je bezplatná."
eDemokracy a s ním OpenData asi budou později než RA.
kaga_cz
Area Manager
Area Manager
Posts: 141
Has thanked: 38 times
Been thanked: 24 times
Send a message

Post by kaga_cz
Datasety z registra adries je možné objednat s pomocí eID. (nemám :-( nojo, cudzinec :-()
Údaje jsou poskytovány na základě §10 zákona č.125/2015 Z.z.
Jediný problémek je nedostupnost xmls, už jsem na MV reklamoval.
(pokud bude potřeba dřív než opraví, vyhrabu...)
Dataset který jsem si zprostředkovaně vyžádal múžu poskytnout (pliešovce :-))

V souvislosti s tím jsem narazil na problémek - Lazy - mohly by být jako část obce, ulice bez názvu jak skutečně jsou... jenže pak tam nejdou zadat čísla... :-(.
Více tady viewtopic.php?f=22&t=143791#p1227346

No jak vnutit Forced číslo nevím, ale... povedlo se naukládat čísla sudá a lichá na jednu stranu :-).
kaga_cz
Area Manager
Area Manager
Posts: 141
Has thanked: 38 times
Been thanked: 24 times
Send a message

Post by kaga_cz
Ahoj,
vlítl jsem na číslování Krupiny - už na tťetí ulici jsem narazil na číslování domů postupně 1,2,3... jednou stranou ulice a pak zpět druhou stranou ulice... Na jednom místě jsem udělal prasárničku kterou jsem to "jaksedalo" obešel https://www.waze.com/sk/editor/?env=row ... =150130524 0s tím že až budu l3 tak dám do pořádku - no hloupý nápad, takhle bych asi musel celou Krupinu postavit dvoúrovňově :-D.
Ale pokud nebudou námitky tak tuhle jednu ulici už tak nechám jako příklad jak to nedělat i když se to dá.

OK?
kaga_cz
Area Manager
Area Manager
Posts: 141
Has thanked: 38 times
Been thanked: 24 times
Send a message

Post by kaga_cz
ma5jkl wrote:dost sa mi to nepaci a jeden z hlavnych dovodov je ze su oba segmenty obojsmerne, to znamena ze su si v podstate rovnocenne. a co ten chudak routing? ak su cisla takto hlupo nasekane tak mame dve moznosti.. poskytnes niekomu z nas tvoje drahocenne ziskane cisla domov a nahodime ich, alebo pockas kym nebudes L3 (uff, pozeram ze mas este dlhu cestu pred sebou :-)) a nahodis cisla potom.

sorry ale tento vytvor sa mi fakt iba kvoli cislam nepaci.
Jak jsem psal - nechám to zatím či nenechám....? OK, nenechám :-) Ale prasárnička řádná, ne? :-D

Asi nemá smysl to někomu posouvat, je to skoro na každé ulici... A jinak, maj v tom řádný ... Jezdit sanitkou tak se asi raděj řídím podle buzoly a rad tetiček co půjdou kolem cesty.

Datasety adresních bodů pro jednotlivé obce SR je možné objednat na adrese http://portal.minv.sk/wps/wcm/connect/s ... casti-obce. Vyžadovaná je autentifikace přes eID. Dataset je zaslán do eDesku v souboru s koncovkou .xzep, po jejím pŕepsání na .xml je možné naimportovat např. do excelu... Jen to xsd neane sehnat, vnitráci se brání zubynehty :-). Asi budem muset zopakovat kontrolu :-).
kaga_cz
Area Manager
Area Manager
Posts: 141
Has thanked: 38 times
Been thanked: 24 times
Send a message

Post by kaga_cz
porubcan wrote:kaga, takto to prosim ta nerob. myslim, ze som prisiel na lepsie riesenie :)
Překvapivé řešení... nezlobím se ;-).
kaga_cz
Area Manager
Area Manager
Posts: 141
Has thanked: 38 times
Been thanked: 24 times
Send a message

Post by kaga_cz
Na okraj jsem se trošku pohrabal v historii - Krupina je číslovaná (dnes už jen orientačními čísly) dle praxe z 18 století kdy očíslování domú nařídila Maruška Terezka. Číslovalo se od hlavní budovy ulicemi , nejdřív pravou stranou tam a pak levou stranou zpět :-). Číslovala armáda křídou na vrata - to už Krupinští nedodržují....
kaga_cz
Area Manager
Area Manager
Posts: 141
Has thanked: 38 times
Been thanked: 24 times
Send a message

Post by kaga_cz
Kdyby měl někdo zájem můžu z Registra adries objednat datasety adresních bodů.
V případě zájmu poprosím PM, uveďte kraj, okres obec případně část obce.
Udélám pak na to nějaké FTPčko.
(hezké svátky)
kaga_cz
Area Manager
Area Manager
Posts: 141
Has thanked: 38 times
Been thanked: 24 times
Send a message

Post by kaga_cz
ma5jkl wrote:Posli mi pls, Banskobystricky kraj, okres Ziar nad Hronom, obec Hlinik nad Hronom. Mam to nahodene presne a rad by som porovnal to co je v datasete a to co mame v realite/v mape. Ak to bude presne tak mozeme zacat nahadzovat postupne vsetko.
Je to státní, takže ehm, je to tak přesné jak to tam ouřada zadal. Narazil jsem na dům co měl být uprostřed pole na opačné straně vesnice... a zdaleka tam není všechno. Pokud bys byl ouřada, za jedny souřadnice dostane obecní úřad tuším 0,60€... Takže kdo má dobré vztahy se starostou může si přivydělat.

Hliník Nad Hronom (se nám z Humpolce odstěhoval... .
kaga_cz
Area Manager
Area Manager
Posts: 141
Has thanked: 38 times
Been thanked: 24 times
Send a message