Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by ivanskoko
Po staroj hrvatskoj navadi ne mozemo se dogovoriti ni oko minimuma kakav je oznacavanje vaznosti cesta.s prijedjenih vise od 2 milijuna kilometara mislio Sam Da ponesto konstruktivno mogu prijedloziti.ako ne onda referirajte Google maps , viamichelin I sl..samo uber pametan covjek moze isto oznaciti D59 I D8 npr. Mislim bez ironije katastrofa
ivanskoko
Posts: 39
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by ivanskoko
Poz m_linc
Konkretno meni od 7 mjeseca ne radi sinkronizacija mojih ruta...mogao sam odraditi korculu mljet srednju bosnu , da ne spominjem kako sam vozio do bugarske i turske i nista mi waze nije zapamtio smrc...slao sam par mailova na suport ali kazu kad nemas stalnu konekciju prilikom voznje na net waze ne pamti bas uvijek...ali eto meni ne pamti nista...cim i ako proradi ja unosim nove rute...pozz
ivanskoko
Posts: 39
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by ivanskoko
Hm meni i dalje nije jasno kako netko za tjedan može skupiti 100tk bodova, valjda pilot kakve komercijalne avio kompanije? :lol:
ivanskoko
Posts: 39
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by johnnybravo
Evo da se i ja javim iz Zagreba. Sad smo dvojica ;)
johnnybravo
Posts: 7
Send a message

Post by johnnybravo
Sad već jesam, popravili su dosta stvari. Posebno stvaranje križanja (junction). Prije je to bilo puno kompliciranije za napraviti.

Koliko vidim dosta ljudi radi na karti jer je cijeli centar napravljen.

Ja sam radio na novom Zagrebu, obilaznici, nekim petljama i staroj cesti do Zaboka.

Bilo bi dobro kad bi se ljudi javili da čujemo njihova iskustva.
johnnybravo
Posts: 7
Send a message

Post by johnnybravo
Evo baš sam probao napraviti junction, uspješno.

Recimo da imam neku postojeću cestu. Pa odaberem funkciju Add junction i kliknem na dio postojeće ceste gdje hoću da bude junction.
Nakon toga potvrdim da želim junction i cesta se podijeli na dva dijela kojima je junction u sredini.

Ako treba spojiti novu cestu na postojeći junction onda treba prvo jedan kraj nove ceste namjestiti na junction. Nakon toga meni je najbolje prvo kliknuti npr. na novu cestu pa držati CTRL i kliknuti na dio postojeće ceste koji je već spojen sa junctionom. Tako da su dio postojeće ceste i nova cesta sada označeni. I nakon toga kliknem Connect roads by order of selection.

Ta funkcija spaja te dvije ceste tako da je moguća navigacija od one prve označene do one druge.

Eto, nadam se da sam pomogao. :)
johnnybravo
Posts: 7
Send a message

Post by johnnybravo
Jel zna netko zašto ne mogu napraviti nikakve promjene na Velikoj Gorici?

Na Zagrebu postoji Area Manager ali svejedno mogu mijenjati i crtati, a na Velikoj Gorici ne vidim Area Managera na karti al mi za svaku glupost kaže "No permission" :shock:
johnnybravo
Posts: 7
Send a message

Post by johnnybravo
Evo jedno pitanje za sve.

Ima li smisla da ljudi stavljaju landmarkove privatnih firmi kao npr. auto krešo?

Ja mislim da se time gubi smisao landmarkova (ja sam za landmarkove stavljao hipodrom, stadion, maksimir, jarun, bundek...) i da će nastati šuma marketinškog smeća na karti.

Po meni landmark bi trebao biti nekakva znamenitost u gradu a ne privatna reklama.

Kaj vi mislite? :?:
johnnybravo
Posts: 7
Send a message

Post by johnnybravo
Koliko vidim u Zagrebu su area manageri domagoj i bowets (ja nisam) ali bez obzira na to mogu utjecati na 99% cesta. Moguće da je to zato što sam dosta njih i sam nacrtao ali to se odnosi i na one koje nisam. Možda imam dovoljno bodova da utječem na tuđe rute, tko zna.

Uglavnom, Auto Krešu nisam spomenuo iz negativnog aspekta već da svi zajedno donesemo neki zaključak o landmarkovima. Dakle, nije ništa osobno i ne bih htio da se netko uvrijedi zbog toga.

Što se tiče wazea, mislim da je to hvale vrijedan projekt ogromnih razmjera koji nije ni najmanje lako održavati što se informatičke struke tiče, a još je k tome i besplatan. Čak i komercijalni projekti često vuku godinama bugove sa sobom. Vjerujem da će se s vremenom sve popraviti.

Već sam skupio nekog iskustva u uređivanju i crtanju karte pa ako netko ima ikakvih problema a da mu ja mogu pomoći bit će mi drago.

Eto, pozdrav od mene ;)
johnnybravo
Posts: 7
Send a message

Post by johnnybravo
Evo probao sam popraviti to križanje na Heinzelovoj ali nemam dozvolu iako sam sam nacrtao tu cestu.
Poslat ću pitanje Waze-u pa će nadam se riješiti problem. :)
johnnybravo
Posts: 7
Send a message