Post Reply

POI a landmarky - po novu v editoru

Post by GinBook
Blíží změna v editoru kreslení landmarků a POI (server NA a Izrael již testuje),
Vitj měl skvělý nápad využít data z http://www.POI.cz a přeposlat je na waze support, zda je dokáží vložit do databáze.
Jsem malinko skeptický v této věci, už jsme jim posílali čísla domů a nic z toho nebylo. Také nevím jak by jsme to zpracovávali se stávajícími zakreslenými landmarky.

Proto bych měl nápad, prosbu. Umí někdo vytvořit Script? ,který by uměl zpracovat jeden z formátů poskytnutých na daném serveru POI.cz. Mne se líbí formát geocaching.lot, neboť jde uložit v excelové tabulce. Ale to záleží jak se k tomu programátor postaví.
Takto to ukazuje excel (xxx.lot):
1 Groundspeak Kolín- Polepská č.1- do centra [U50] 50,014235 15,204548 Geocache http://www.geocaching.com/seek/cache_de ... px?wp=[U50]"> Cache Details

Jak by to mělo vypadat:
- na rovinu nevím.
- Hmm, vlevo do sloupečku menu. Soubor s daným typem POI který jde nahrát do scriptu a script bude umět skákat z jednoho bodu na druhý podle lat,lon. U každého zpracovaného bodu odškrtnout jako hotovo a následné stažení aktualizovaného souboru ze scriptu na HDD a poskytnutí dalšímu editorovi. (dořešit systém sdílení souborů).
Je to celé zjednodušené a jistě napadne někoho něco lepšího.

Možná napadne někoho něco jiného. Ovšem máme tu zdarma dostupné data a je škoda toho nevyužít. ;)
Šlo by to využít již dnes.

GinBook

PS: proč mne POI nenapadli dříve na ČS? :oops:
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times

POSTER_ID:863001

1

Send a message

Post by b-007
No nevim, ale poi neni zcela zdarma pokud ho nepouzivas jen pro soukrome ucely... Teda pred lety tomu tak bylo... ;-)
b-007
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 2289
Has thanked: 119 times
Been thanked: 430 times
Send a message

Post by b-007
GinBook wrote:mylan potvrdil co jsem si myslel.

b-007: hledal jsem podrobneji jejich podminky.
Maji napsano, ze je velmi neslusne (pripadne soudni tahanice) kopirovat jejich data "za dalsim ucelem zisku".
Ve sve podstate jim nevadi stahovani dat, ale pokud je to neco vetsiho, je dobre je kontaktovat a pozadat o povoleni. Coz neznamena nutne za to platit. ;)


Komentář z telefonu.
Vzdyt rikam ne ZCELA zdarma, muzes se domluvit a bude to zdarma nebo budou chtit nejaky ten desatek...
Presne jak to nasel VitJ.
Take jsem tam pred lety zadal spousty POI bodu v ruznych kategoriich ... :-)
b-007
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 2289
Has thanked: 119 times
Been thanked: 430 times
Send a message

Post by GinBook
mylan potvrdil co jsem si myslel.

b-007: hledal jsem podrobneji jejich podminky.
Maji napsano, ze je velmi neslusne (pripadne soudni tahanice) kopirovat jejich data "za dalsim ucelem zisku".
Ve sve podstate jim nevadi stahovani dat, ale pokud je to neco vetsiho, je dobre je kontaktovat a pozadat o povoleni. Coz neznamena nutne za to platit. ;)


Komentář z telefonu.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Naklikat to budeme muset ručně. S tím jsem se smířil už na začátku.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Sibstr, a to jsou tebou vytvořené databáze? nebo jen to co je prohnané z POI přes Garmin k tobě?
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Ono se to samo nezakreslí, ten script má fungovat jako nějaká pomůcka,vrstva, aby jsme to mohli zakreslit samy tak, že to bude skákat po jedné od bodu k bodu.

Ovšem pán se už neozval z POI.cz, tak to vypadá špatně.

Jedině získat POI z veřejných zdrojů.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
A ty máš nějaký nápad jak to kontrolovat? co je ještě použitelné a co ne?
Chat jako u UR není, Proč?

Toto bude jeden velký guláš bez kontroly nakrájené cibule, masa, a do toho zásmažku, ať je to trochu husté... ideální stav bude pokud HQ zapíchne vařečku do prostředku hrnce, tak aby stála.
Sorry jsem nějaký, vrrrr...
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Takže postup pokud potřebujete spojit původní landmark s novým bodem či aktualizovanými daty.

- otevřu si staré místo (landmark) pod bodem
- nahoře vlevo je "THIS PLACE HAS PENDING PLACE UPDATES. CLICK HERE TO SEE THEM." klik
- otevře se bod ke schválení
- Approve
- případně opakovat do vypotřebování bodů ze stejného místa - Approve
- a jsme vevnitř milostivá....
- uložit

bod musí být opravdu v místě landmarku a ne mimo landmark.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by mylan
Na meetupe sa jasne vyjadrili, že nemôžu importovať žiadnu databázu, ani keď je dostupná úplne zdarma.
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague