Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by foxitrot
IstvanJan wrote:Na oboch zariadeniach sa prihlasujem pod jeden a ten isty ucet. (ucet v navigacii)
Ale ked na jednom zariadeni vytvorim trasu. Na inom, po prihlaseni pod rovnaky ucet, nie je.
Možno keby si Waze na prvom zariadení po vyhľadaní trasy zatvoril, potom by sa ten cieľ mohol objaviť aj na druhom zariadení medzi poslednými cieľmi, ale možno ostane na tom prvom lokálne. Ale keby aj, súbežné používanie jedného účtu na viacerých zariadeniach nie je veru med lízať, asi sa budú na striedačku odpájať. Lepšie je použiť dva účty a nájdenú trasu (vlastně cieľ, trasu to nepovie) poslať z jedného na druhý - zaberie päť sekúnd.

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
kaga_cz wrote:Ahoj,
co dělat s "editorem" L2 gyarakiviktor na fóru mi ho nenašlo...
Ahoj, zažiadal som o vytvorenie jeho účtu na fóre, dam vedieť...
nocommenta wrote: 1. V prvom prípade ide o dvoch editorov jedného s levelom L1 (L1 má v okolí ešte zopár nepomenovaných segmentov) a druhého s levelom L2...
Tá L1-ka je kontaktovateľná, alebo tiež potrebuje vytvoriť účet?

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
nocommenta wrote:Podľa nicku to môže byť aj cudzinec (z HU) [...] neovládajúci miestny jazyk...
Pre prípad potreby sa marcedli ponúkol ako prostredník.
foxitrot wrote:
nocommenta wrote:1. V prvom prípade ide o dvoch editorov jedného s levelom L1 (L1 má v okolí ešte zopár nepomenovaných segmentov) a druhého s levelom L2...
Tá L1-ka je kontaktovateľná, alebo tiež potrebuje vytvoriť účet?
Vyžiadal som účet aj pre tú L1-ku.

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
nocommenta wrote:
NorinoNori wrote:2. Keď sa navigujem od A do B a prejdem už len 50m po cieľ B a preruším navigáciu (lebo B je na konci ulice!) ráta sa mi prejdená trasa do prejdených km? Zatiaľ sa mi zdá že nie. [...] A keď prídem do ciela ZRUSIM cestu. Rátajú sa km po bod prerušenia? :cry:
2. Pocita sa prejdena trasa...
...
Rataju sa vsetky prejdene / prejazdene km so zapnutou navigaciou... teda aj tie po bod prerusenia...
Kurňa, aká otázka, taká odpoveď [emoji52]

Ráta sa celá prejdená vzdialenosť, keď bola aplikácia Waze zapnutá (a samozrejme mala GPS prijem a prístup na internet), nezávisle na tom, či bolo navigovanie zapnuté alebo vypnuté alebo prerušené alebo..

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Vadi58 wrote:Teraz mám ďalšieho kamoša z FB, ktorý sa mi pôvodne automaticky nepridal, ale mi poslal žiadosť o pridanie... odsúhlasím (už mnohýkrát) a nepridá mi ho do zoznamu. Neviete, kde je problém, alebo ešte lepšie, neviete, ako ten problém vyriešiť?
Nevieme. Mne sa to deje už pár týždňov s "telefónnymi" priatelmi, ty si prvý prípad, ktorý mi to potvrdil. Skúsim pátrať.

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Mne sa fotka zmazala po instalacii na novy telefon a preregistrovani na ine telef. cislo - to druhe bolo mozno podstatnejsie. Musel som si opat pridat fotku, aby sa mi objavila.
Ale ci to naozaj pomoze, to s istotou nepoviem.
(Dobra otazka na Support.)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
porubcan wrote:Na úvodnej obrazovke nezadavaj telefónne číslo, ale použi "already a Wazer" úplne dole
Tak ma napadá, to piditlačítko "already a Wazer" by kľudne mohli dať niekoľko krát väčšie. Kto dopredu nevie, že to tam je, možno si to ani nevšimne :-( Mne sa to už dva krát stalo.

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
CyrilKubrt wrote:Možná úplně špatný dotaz, ale:
- dnes nevím, ale ještě včera mi přestože už vyšlo slunce svítil noční režim, mám nastavené auto, mělo by se to samo přepínat. Později už byl denní režim v pořádku.
Večer analogicky, venku tma, a stále denní režim.
Kdy z hlediska WAZE začíná den? Je možné, že to zatím neregistruje letní čas, nevím...
U navi TOMTOM byly tyto věci navázány na východ slunnce na danných souřadnicích a +- pár minut to fungovalo.
ma5jkl wrote:toto sme riesili ale teraz to nenajdem... toto nie je oficialna odpoved len moja domnienka. Podla mna to berie okrem mnozstva svetla ktore zisti proximity senzorom aj nejaky cas. ale ten z telefonu to asi nebude a fakt neviem ktore miesto na zemeguli by to mohlo byt.
Vo Waze by to tiež malo byť ± podľa súradníc a času. Svetlo z proximity senzora sa určite nepoužíva, boli napr. návrhy používať ho na tunelových segmentoch, ale nebola z toho žiadna dohoda. A s prechodom medzi letným a zimným časom máme stále podozrenie na problémy.

Turrican7 wrote:Pozdravujem, neviem či to tu už padlo, alebo nie ale chcem upozorniť prípadných používateľov skriptu Czech/WME Street to River PLUS v Chrome na tento problém: pri použití skriptu na rieku ktorá zasahuje do nejakého iného landmarku (napr. lesný porast), dôjde pri vytváraní rieky k "zliatiu" jej tela s landmarkom. Je to zrejme súčasť funkcionality, ktorá má prepojiť kreslený úsek s pôvodným úsekom rieky. Má ku tomu prosím niekto nejaký status?

Update: funguje to tak, že bod A je zliaty s landmarkom, pokiaľ v nejako začína
Neviem, ako myslíš to "zliatie", pretože bod A asi s landmarkom nespojíš. Predpokladám že body A a B patria segmentu, pozdĺž ktorého chceš landmark zväčšiť.

Myslíš to tak, že rieka vedie popri lese, idem predĺžiť rieku a segment z landmarku rieky vytiahnem ponad les, tak Street to River PLUS spojí rieku a les do jedného landmarku? (Kedysi sme žiadali skript, ktorý by vedel rozdeliť landmark na dva alebo spojiť dva do jedného. To prvé už nejaký robí, to druhé som nevedel, ale spojiť dva landmarky rôzneho typu by bola chyba skriptu.

porubcan wrote:v celom beta cykle v4 sa mi po nainstalovani novej verzie stavalo, ze ceny PHM proste zmizli. dalo so to vyriesit cistou instalaciou. potom som nahodou zistil, ze sa ficura objavila pri jazde do zahranicia a spat. a potom som zistil, ze sa to spravi aj resetom apky cez search kod.
Počas celej existencie PHM vo v.3 sa to stávalo, mne aspoň raz za pár mesiacov, po nejakej dobe to zas samo prešlo, napr. po pár reštartoch pri dobrom GPS prijme. Nejako neverím tomu, že by to v prípade v.4 bolo iné, podľa mňa to rieši server, či klient PHM vidí, alebo nie.

Axoot wrote:Děkuji za vyjádření. Bodů už jsem pár dostal a je to podstatně vice než 2000 (právě tyto body mi teď přibližně chybí ke získaní "válečníka"). :D Snažím se poctivě aktualizovat benzínky, doplňovat a fotit nové objekty. Pravidelně si zapisuji "přírůstky", tak vím, že najednou mi nikdy 2000 bodů nepřibylo.
Lepší příklad je účet mé manželky. Ta po registraci vážně onemocněla, tak vlastně vůbec nejezdí. Dostala pouze 25 bodů za první přihlášení a za něco ještě 5 bodů, ale měla by dostat 200 bodů za prvního přítele (tento bonbonek má šedý). Ale bodů má stále pouze 30.

Samozřejmě Waze nepoužívám kvůli tomu, abych získával pouze body, ale vždy mě potěší když dostanu odměnu za pomoc při doplnění nějakých údajů. A myslím si, že bych tedy měl obdržet i těch 2000 bodů a vlastně i manželka těch 200 bodů.
GinBook wrote:Osobně si myslím, že za cukříky se body tak 5 měsíců nikomu nepřičetli.
Možno bude problém naozaj len v "cukríkoch" :-) Kým totiž neprejdeš cez cukrík, sľúbené body nedostaneš, čakajú na serveri. A niekedy tá distribúcia cukríkov proste pokrivkáva. A ak manželka momentálne nejazdí, je to úplne jasné.

Turrican7 wrote:pre začínajúcich Waze editorov som vytvoril mapu klávesových skratiek používaných WME, kto má záujem, sťahujte v plnej rozliške: Keyboard map, Waze ME (550kB)
Ak prípadne niekto nevie, priamo vo WME je kompletný a aktuálny zoznam, zobrazí sa po stlačení <Shift> a klávesy vľavo od pravého Shiftu (na mnohých klávesniciach je tam znak "?", ale v niektorých jazykoch ani nie).

Preto vravím "aktuálny", lebo každý si môže klávesové skratky upraviť, ako sa mu páči. Stačí otvoriť zoznam, kliknúť na funkciu a stlačiť nejakú nepoužitú klávesu.

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
OK, cháp to tak, že keď ten segment začneš v lese, tak "nevytvoríš rieku a spojíš ju s lesom", ale predlžuješ les.

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Ja dostanem raz za pár mesiacov cukrík za editovanie mapy, iné nedostávam a body kontrolujem raz za pár týždňov, takže nejaké problémy s cukríkmi a bodmi za ne už neskontrolujem.

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).